Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Havayolu, Singapur Havayolları uçuşunda “şiddetli” türbülans nedeniyle bir kişinin öldüğünü ve altı kişinin ağır yaralandığını söyledi.

Havayolu, Singapur Havayolları uçuşunda “şiddetli” türbülans nedeniyle bir kişinin öldüğünü ve altı kişinin ağır yaralandığını söyledi.

Singapur Havayolları’nın SQ 321 sefer sayılı uçuşu Londra’dan Singapur’a uçuyordu.

LONDRA ve HONG KONG – Singapur Havayolları’na ait bir uçuşun “şiddetli” türbülansla karşılaşması sonucu bir kişi öldü ve onlarca kişi yaralandı.

Havayoluna göre Boeing 777-300ER, 221 yolcu ve 18 mürettebatla Pazartesi günü Londra Heathrow Havalimanı’ndan ayrıldı.

Şirket, SQ 321 numaralı uçuşun Singapur’daki varış noktasına yaklaşık 90 dakika kala türbülansla karşılaştığını ve Bangkok’a yönlendirildiğini söyledi.

Bangkok Suvarnabhumi Havalimanı genel müdürü Kittipong Kittikachorn, altı kişinin ağır yaralandığını söyledi. Onlarca yolcunun hafif ve orta dereceli yaralandığını ekledi.

Yetkililere ve çalıştığı müzikal tiyatro grubuna göre, 73 yaşındaki İngiliz Jeff Kitchen hayatını kaybetti.

Birleşik Krallık merkezli Thornbury Müzikal Tiyatro Grubu bir Facebook gönderisinde şunları söyledi: “Jeff her zaman son derece dürüst ve dürüst bir beyefendiydi ve her zaman grup için doğru olanı yaptı. TTMTG’ye olan bağlılığı sorgulanamazdı ve gruba ve takıma hizmet etti.” . 35 yılı aşkın bir süredir Thornbury’nin yerel topluluk üyesi olup, grup içinde Başkan, Sayman Üye ve en son olarak Sekreter olmak üzere çeşitli görevlerde bulunmuştur. Düşüncelerimiz ve dualarımız bu zor zamanda eşi ve ailesiyledir ve onların mahremiyetine saygı duymanızı rica ediyoruz. ”

Singapur Havayolları Kitchen’ın ailesine taziyelerini iletti.

Singapur Havayolları yaptığı açıklamada, “Singapur Havayolları merhumun ailesine en derin taziyelerini sunar” dedi. izin Salı günü. “Önceliğimiz, uçaktaki tüm yolculara ve kabin ekibine mümkün olan her türlü yardımı sağlamaktır.”

READ  Fransa'nın Arras kentinde bir okula bıçaklı saldırı: Bir öğretmen öldü, çok sayıda kişi yaralandı

Ulusal Ulaşım Güvenliği Kurulu, soruşturmaya yardımcı olması için bir ekip göndereceğini söyledi.

“Birdenbire uçak yukarı doğru eğilmeye başladı ve bir titreşim oluştu, ben de olacaklara hazırlanmaya başladım ve aniden çok dramatik bir düşüş oldu, bu yüzden oturan ve emniyet kemeri takmayan herkes hemen fırlatıldı. tavana.” Uçakta bulunan 28 yaşındaki öğrenci Azmir, ABC News’e şunları söyledi: “Bazı kişiler başlarını üstteki bagaj bölmelerine vurarak delikler açtılar, ışıkların ve maskelerin olduğu yerlere de çarpıp doğrudan çarptılar.”

Singapur Havayolları CEO’su Goh Choon Phong, bir videoda SQ321 olayına değindi.

“Bu olaydan derin üzüntü duyduk ve SQ321 gemisindeki yolcu ve mürettebatın yanı sıra aileleri ve sevdiklerine gerekli her türlü destek ve yardımı sağlamaya kararlıyız. Ailesine ve sevenlerine en içten başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz. Fung, ölen yolcular arasında” dedi.

Havayolu Salı gecesi geç saatlerde yolculardan dördünün Amerikalı olduğunu söyledi. Bunlardan ikisi yaralandı.

Uçağın, Andaman Denizi üzerinde bir yerde, Tayland hava sahasında türbülansla karşılaşmış olduğu görülüyor.

Şirket, Singapur’daki Changi Havalimanı’na varması planlanan uçağın yerel saatle 15.45 civarında Tayland’a indiğini söyledi.

Boeing, yaptığı açıklamada, “SQ321 sefer sayılı uçuşla ilgili olarak Singapur Havayolları ile temas halindeyiz ve onları desteklemeye hazırız” dedi. Sevdiği birini kaybeden aileye en derin başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz, düşüncelerimiz yolcular ve mürettebatla birliktedir.”

ABC News’den Joe Simonetti, Will Gretzky ve Helena Skinner bu rapora katkıda bulundular.