Mayıs 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Şirket 740 kişiyi, yani toplam işgücünün %2'sini işten çıkarmayı planlıyor

Şirket 740 kişiyi, yani toplam işgücünün %2'sini işten çıkarmayı planlıyor

Nike Şirketin eyalet yetkililerine yaptığı açıklamaya göre, şirket 28 Haziran'dan önce Oregon genel merkezinde 740 çalışanını işten çıkarmayı planlıyor.

Şirket, sipariş ettiği bir bildirimle eyalet ve yerel yetkilileri Beaverton, Oregon'daki genel merkezindeki iş gücü azaltımları hakkında bilgilendirdi. İşçilerin Ayarlanması ve Yeniden Eğitim Yasası Cuma gunu.

Nike kıdemli başkan yardımcısı Michelle Adams, ilk kez bildirilen bildirimde, spor giyim devinin 28 Haziran'da başlayacak “ikinci etki aşamasında” “küresel genel merkezindeki iş gücünü kalıcı olarak azaltacağını” yazdı. Reuters Ve Oregon Halk Radyosu.

İki ay önce Nike CEO'su John Donahue, çalışanlarına bir notta iş gücünü yaklaşık %2 veya 1.600'den fazla çalışan azaltma planlarından bahsetti. Wall Street Journal'ın bildirdiği zamanında. Şirketin 31 Mayıs 2023 itibarıyla yaklaşık 83.700 çalışanı vardı.

“Nike, hücumdayken her zaman en iyi halindedir. Spora, sağlığa ve wellness'a olan ilgi güçlendiğinden, attığımız adımlar bizi en büyük büyüme fırsatlarımızı gerçekleştirecek organizasyonumuzu doğru boyutlandıracak bir konuma getiriyor. şirket USA TODAY'e yaptığı açıklamada, her zamankinden daha fazla” dedi. “Herkes.” Bu değişiklikler toplam iş gücümüzün yaklaşık %2'sini etkileyecek olsa da, Nike takım arkadaşlarımızın tamamının yaptığı katkılardan dolayı minnettarız.

20 Nisan'ı kutluyoruz: Wingstop, Popeyes ve daha birçok yerde yiyecek fırsatları yakalayın. Veya Snoop Dogg'un THC içeceklerini yudumlayın

Nike'ın işten çıkarmaları maliyet düşürücü önlemlerden kaynaklanıyor

Kesintiler, üç yıllık 2 milyar dolarlık maliyet azaltma planının parçası olarak geldi Nike duyurdu aralıkta.

Nike, 1 Haziran'da başlayacak olan 2025 mali yılının ilk yarısında gelirinde “düşük tek haneli” bir düşüş beklediğinden maliyet düşürmeyi hedefliyor. Memur Matt Friend şunları söyledi: 21 Mart 2024 tarihli kazanç çağrısı.

Nike hisseleri geçtiğimiz hafta neredeyse %2 arttı, ancak bu yıl şu ana kadar %11'den fazla düşüş yaşadı ve 12 ayda da %23'ten fazla düşüş yaşadı.

READ  Deutsche Bank'ın eski eş CEO'su Anshu Jin, 59 yaşında hayatını kaybetti.

Daha fazla Nike haberi: Olimpiyat formaları uçuyor ve Caitlyn Clarke kendi ayakkabısını alacak mı?

Oynar

Nike'ın Olimpiyat atletizm formaları tartışmalara yol açıyor

Nike'ın Paris 2024 Olimpiyatları için hazırladığı yeni atletizm formaları, eleştirmenler ve sporcu arkadaşları arasında tartışmalara yol açıyor.

Bu haftanın başlarında Nike'ın 2024 Paris Olimpiyat Atletizm Oyunları'na yönelik yeni formaları çok dayanıksız olduğu gerekçesiyle eleştirilerle karşılanmıştı.

Bu arada, 15 Nisan'da WNBA draftında ilk sırada yer alan Caitlin Clark, Nike ile sekiz haneli yeni bir sözleşme imzalayıp imzasını taşıyan ayakkabıyı almak üzere olabilir. Athletic bildirdi.

Mike Snyder'ı X ve Threads'de takip edin: @mikesnider & com.micegsnider.

Herkes ne hakkında konuşuyor? Bugün en son haberleri almak için bültenimize abone olun