Haziran 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Siyahi Aktörler 'Romeo ve Juliet'in Kötüye Kullanılmasından Üzülüyor

Siyahi Aktörler 'Romeo ve Juliet'in Kötüye Kullanılmasından Üzülüyor

Önemli siyah aktörler dahil Ölmeye zaman yok Yıldız Lashana Lynch ve Enola Holmes Susan Wokoma, Francesca Ameodah-Rivers'ın West End tiyatro yapımında rol aldıktan sonra karşılaştığı tacizleri kınayan açık bir mektuba imza attı. Romeo Juliet.

Jamie Lloyd'un şirketi geçen ay, 23 Mayıs'ta Duke of York Tiyatrosu'nda açılacak olan William Shakespeare'in trajedisinin yapımında Amodah-Rivers'ın Tom Holland'ın Romeo'suyla birlikte Juliet'i oynayacağını duyurdu.

Wokoma ve Somalili yazar Noni Seaton tarafından düzenlenen açık mektuba 880'den fazla kişi imza attı. İmzacılar arasında Sheila Etim de var (Kadın kral), Marianne Jean-Baptiste (Sırlar ve yalanlar), Lolly Adefobi (hayaletler), Freema Agyeman (Doktor Kim), Wunmi Mosaku (Damilola, sevgili oğlumuz) ve Tamara Lawrence (zaman).

Mektupta, “Siyahi aktörler, özellikle de Siyahi aktrisler, çoğu zaman kendi başlarına iş bulma suçunu işledikten sonra çevrimiçi taciz fırtınasını atlatmak zorunda kalıyor” deniyordu.Tam metin burada).

“Böylesine nazik bir ruha yönelik ırkçı ve kadın düşmanı taciz onun için dayanılmazdı. Bir oyunun bu kadar çirkin, sapkın bir tacizi ateşleyecek şekilde duyurulması, kendi hayatlarında o kadar boş ve kısır olan insanlar için gerçekten utanç verici. nefret dolu istismara bile müdahale etmelidir.

Şöyle ekledi: “Tiyatro şirketleri, yayıncılar, yapımcılar ve yayıncılar, siyahi oyuncuları ırkçı veya kadın düşmanı tacizle karşı karşıya kaldığında çoğu zaman herhangi bir yardım veya destek sağlayamıyor. Raporlama genellikle istismara uğrayan ve söz konusu gösteriyi tanıtması beklenen kişilere bırakılır.

“Francesca'ya ve bu tür tacizlerle karşı karşıya kalan tüm Siyah kadın sanatçılara açık bir mesaj göndermek istiyoruz – sizi görüyoruz. Üretebildiğiniz sanatı yalnızca beyaz meslektaşlarınızın karşılaştığı baskılarla değil, aynı zamanda kadın düşmanlığının acı verici engelini ekledi.

READ  Barbara Corcoran'ın Verimli Bir Gün İçin Temel Sabah Alışkanlıkları

Jamie Lloyd'un şirketi konu hakkında konuştu ve “şirketin bir üyesine yönelik talihsiz bir ırkçı taciz yağmuru” yaşandığını belirten bir bildiri yayınladı. Şunu ekledi: “Bunun durması gerekiyor.” Harika bir sanatçı grubuyla çalışıyoruz. Çevrimiçi tacize uğramadan iş kurmakta özgür olduklarında ısrar ediyoruz.

Amewudah-Rivers daha önce BBC dizisinin iki sezonunda yer almıştı Kötü eğitim Ve üç kısa film. Diğer mekanların yanı sıra Globe ve Lyric Hammersmith'teki yapımlarda tiyatro tecrübesine sahiptir. Amwudah-Rivers, Curtis Brown tarafından temsil edilmektedir.