Eylül 24, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Siyahi ve kadın müzisyenler hakkındaki yorumlarım için özür dilerim – The Hollywood Reporter

Siyahi ve kadın müzisyenler hakkındaki yorumlarım için özür dilerim – The Hollywood Reporter

Yuvarlanan kaya Kurucu ortak Jann Wenner, siyahi ve kadın müzisyenlerin yeni kitabında yer verecek kadar “anlamlı” olmadıklarına dair yaptığı tartışmalı yorumların ardından bir özür yayınladı.

Özür Cumartesi akşamı, Rock & Roll Hall of Fame’in yönetim kurulundaki görevinden alındığını duyurmasından birkaç saat sonra geldi.

ile yapılan bir röportajda New York Times – yeni kitabını tanıtmak amacıyla Cuma günü internette yayınlandı, Beyler Weiner, yeterince “görünür” olmadıkları için siyahi müzisyenler ve kadınlarla yapılan röportajlara kitabında yer vermediğini söyledi. Cumartesi günü yaptığı açıklamada, yorumları nedeniyle “tüm kalbiyle” özür dilediğini söyledi.

“Röportajımda New York Times, “Siyahi sanatçıların ve kadınların katkılarını, dehalarını ve etkilerini küçümseyen yorumlarda bulundum ve bu yorumlar için derinden özür dilerim.” Hollywood Muhabiri. “Beyler Bu, bana rock ‘n’ roll’un dünyam üzerindeki etkisini en iyi şekilde anlatan, yıllar boyunca yaptığım röportajlardan oluşan bir derleme; Müziğin tamamını ve onun çeşitli ve önemli yaratıcılarını temsil etmeyi amaçlamıyorlar; ancak kariyerimin en yüksek noktalarını ve bu meslekte genişlik ve deneyim gösterdiğini hissettiğim röportajları yansıtmayı amaçlıyorlar. Bu, müziklerine ve fikirlerine saygı duyduğum ve hayatım boyunca kutlayıp destekleyeceğim, dünyayı değiştiren sayısız totem sanatçısına olan takdirimi ve hayranlığımı yansıtmıyor. “Kötü seçilmiş kelimelerin kışkırtıcı doğasını tamamen anlıyorum ve içtenlikle özür diliyor ve sonuçlarını kabul ediyorum.”

Weiner’ın kitabında Bono, Bob Dylan, Jerry Garcia, Mick Jagger, John Lennon, Bruce Springsteen ve Pete Townshend gibi rock efsaneleriyle röportajlar yer alıyor. Ancak siyahi veya kadın müzisyenlerle yapılan röportajlar yer almıyor.

Daha önce soruldu zamanlar Weiner, öne çıkaracağı müzisyenleri nasıl seçtiğini şöyle yanıtladı: “Zamanın ruhundan bahsederken, kadın sanatçılardan değil, siyah sanatçılardan bahsediyordum, tamam mı? Sadece bu doğruluğu elde etmek için. Bu seçim kasıtlı bir seçim değildi. Yıllar geçtikçe bu hiç akıllıca olmadı; Böylece birbirlerine düştüler. İnsanların bazı kriterleri karşılaması gerekiyordu ama bu benim onlara olan kişisel ilgim ve sevgimden başka bir şey değildi. Kadınlara gelince, hiçbiri bu entelektüel düzeyde yeterince açık değildi.

READ  Kaynaklar CNN'ye, Kanye West'in Hitler'i sevme konusunda rahatsız edici bir geçmişi olduğunu söylüyor

zamanlar Muhabir David Marchese, bir kerelik çevrimiçi editör Yuvarlanan kayaJoni Mitchell’e atıfta bulunarak bu iddiayı geri çekti.

Weiner, “Bu onların yaratıcı dahiler olmadıkları anlamına gelmez” diye yanıtladı. “Yine de bu, onların net olmadığı anlamına gelmiyor. Gidip Grace Slick veya Janis Joplin ile derin bir sohbet yapın. Lütfen konuğum olun. Biliyorsunuz, Johnny bir rock’n’roll filozofu değildi. Bana göre, bu testi geçemezsiniz.” “Onun çalışmaları aracılığıyla ya da yaptığı diğer röportajlar aracılığıyla değil. Röportaj yaptığım insanlar rock felsefecileriydi. Siyah sanatçılar – bilirsiniz, Stevie Wonder, dahi, değil mi? Sanırım bir ‘Ustalar’ gibi geniş bir kelime “Hata bu kelimeyi kullanmakta. Belki Marvin Gaye ya da Curtis Mayfield? Yani o seviyede konuşmadılar.”

Weiner, iddiasını kendi sezgilerine, röportajları okuyarak ve müzik dinleyerek dayandırdığını söyledi.

“Yani Pete Townshend’in, Jagger’ın ya da herhangi birinin ne hakkında yazdığına bakın” diye devam etti. “Belirli bir nesil, belirli bir ruh ve rock’n’roll’a yönelik özel bir tutum hakkında derin şeylerdi. Diğerleri öyle değildi ama bunu gerçekten ifade edebilenler onlardı.”

Weiner, eleştiriden kaçınmak için siyahi bir erkek ve kadın müzisyeni “sadece PR adına” dahil edebileceğini itiraf etti.

“Belki de bu tür eleştirilerden kaçınmak için gidip buraya dahil edecek, aynı tarihsel standartlara uymayan bir siyah sanatçı ve bir kadın sanatçı bulmalıydım” dedi. “Anladım. Bunu yapma fırsatım oldu. Belki de eski kafalıyım ve umurumda değil.” [expletive] Ya da her neyse. Keşke Marvin Gaye ile röportaj yapabilseydim. Belki de o adamdı. Belki Otis Redding hayatta olsaydı o adam olabilirdi.

Hikayenin Cuma günü yayınlanmasından kısa bir süre sonra, gazeteciler de dahil olmak üzere pek çok okuyucu Weiner’ı sosyal medyada yorumları nedeniyle eleştirdi.

READ  Elton John, Kevin Spacey'nin cinsel saldırı davasında savunma için ifade verdi

Cumartesi günü Rock and Roll Hall of Fame, Weiner’in yönetim kurulundan çıkarıldığını şu basit açıklamayla duyurdu: “Jan Weiner, Rock and Roll Hall of Fame Vakfı Yönetim Kurulundan çıkarıldı.”

Kazanan sürdü Yuvarlanan kaya 2019’da istifa etmeden önce elli yıl boyunca. Aynı zamanda Rock and Roll Hall of Fame’in kurucularından biridir.

Julian Sancton bu rapora katkıda bulunmuştur.