Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Solana 117 doların üzerine çıktı, meme çılgınlığı ivme kazandı

Solana 117 doların üzerine çıktı, meme çılgınlığı ivme kazandı

Yerli kripto para birimi Solana, Pazar sabahı 110 doları aşarak üç haftalık etkileyici yükselişini sürdürdü. Bu, esnekliğin güçlü bir kanıtıdır.

SOL'un fiyatı yükseldi ve bir buçuk yıl önce Terra'nın çökmesinden önceki geceden bu yana görülmemiş bir seviyeye ulaştı. Bu, kripto para birimi alanındaki dijital para etkinliğindeki önemli bir artışla aynı zamana denk geliyor ve platformun kabulünü ve çekiciliğini artırmaya yardımcı oluyor.

Solana Sorge: %400'lük artış kripto rönesansını ateşledi

Harika Solana'nın yükselişi Geçtiğimiz altı ay boyunca, kripto para biriminin %400'lük şaşırtıcı bir artış görmesi nedeniyle bu şaşırtıcı bir şey değildi.

Bu yazının yazıldığı an itibariyle Coingecko verileri SOL'un dalgalı bir pozisyona sahip olduğunu gösteriyor Fiyat aralığı 110-117$son yedi günde %21 artış gösterdi ve geçen hafta %60'lık güçlü yükselişini sürdürdü.

Solana'nın değerindeki mevcut artışın bir nedeni de kripto para endüstrisindeki genel iyileşmedir. Piyasa değerindeki artış ve piyasa duyarlılığının yeniden canlanması, tüm dijital varlık alanının yükseliş eğilimini karakterize etti.

SOL market cap currently at $48.296 billion. Chart: TradingView.com

Tokenin piyasa değeri bir bütün olarak yüzde 40 gibi şaşırtıcı bir oranda arttı, bu da yatırımcıların bir kez daha kendinden emin hissettiğini ve dijital varlık alanına ilgi duyduğunu gösteriyor.

senSolana'da kilitlenen tokenların toplam değeri Siparişler de eş zamanlı olarak arttı ve Kasım ayındaki 400 milyon dolardan 1,3 milyar dolara yükselerek en son Temmuz 2022'de görülen seviyelere ulaştı.

Bu faktörler sayesinde SOL'un yılbaşından bugüne kazançlarının %830'un üzerine çıktığı ve büyümenin çoğunun yalnızca son iki ayda meydana geldiği bildiriliyor. Ağın TVL'si en son Ekim 2022'de bu yüksek seviyeye ulaşmıştı.

Solana TVL. Source: DefiLlama

Solana: Seri zaferi, 120 dolarlık gol

Pazar günkü fiyat hareketi, Solana blok zincirini en azından anlık olarak zincir içi faaliyetler listesinin en üstüne iten haftalardır süren çılgın ticarete son verdi. DefiLlama, Solana'ya dayalı merkezi olmayan borsaların, Uniswap'in milyarlarca dolara ulaşan işlem hacimlerine yaklaştığını bildirdi.

READ  Borsa Bugün: Canlı Güncellemeler

Bu ay şu ana kadar ağda gözle görülür bir talep artışı yaşandı. Ağ faaliyetlerine ilişkin bir değerlendirmeye göre, dizinin günlük aktif oyun sayısı 18 Aralık'ta yılbaşından bu yana en yüksek rakam olan 1,26 milyona ulaştı.

Source: Artemis

Solana'ya olan ilgi arttıkça, hem geliştiricilerin hem de yatırımcıların ilgisini çekerken, blockchain'in gelişen ekosistemi ve spekülatif bir merkez olarak işlevi, SOL'yi yakında çok arzu edilen 120 $ seviyesine yükseltecek.

Solana ekosistemindeki artan aktivite ve kripto para piyasasına artan spekülatif ilginin birleşimi, SOL'un değerindeki sürekli artışa dair ilgi çekici bir hikaye sunuyor.

Shutterstock'tan öne çıkan görsel