Apple’ın en yeni iPad Air ve iPad Pro modellerinde, Ayarlar uygulamasında eski iPad’lerde bulunmayan ve daha önce iPhone 15 modelleriyle sınırlı olan seçenekleri içeren yeni bir Pil Sağlığı menüsü bulunuyor.


Onayladığına göre iKültürAyarlar’ı Ziyaret Etme ➝ Yeni iPad’lerdeki Pil, pil sağlığını (“Normal” gibi bir değerle), maksimum kapasiteyi, döngü sayısını ve şarjı %80 oranında optimize etme seçeneğini listeleyen yeni bir Pil Sağlığı menüsü görüntüler. Kullanıcılar ayrıca pilin ne zaman üretildiği ve ilk kez ne zaman kullanıldığına dair detayları da görebiliyor.

Daha önce iPadOS 17.5 beta yazılımında bulunan simge, Pil Sağlığı menüsüne gönderme yapıyor ve bunun Apple’ın yeni iPad’leriyle sınırlı olabileceği daha önce öne sürülmüştü. Özellikle Döngü Sayımı okumaları ve %80’in üzerinde şarjı daha kesin bir şekilde önleme seçeneği şimdiye kadar iPhone 15 serisinin özel özellikleriydi ve eski iPhone’larda da bulunamıyordu.

iculture ipad 2024 pil sağlığı listesiiculture ipad 2024 pil sağlığı listesi

Resim kredisi: iCulture

%80 sınırı, önceki iPhone’larda bulunan gelişmiş pil şarj özelliğinden ayrıdır; bu özellik, cihazın günlük şarj rutinini öğrenerek %80’in üzerindeki şarjı akıllı bir şekilde daha uygun bir zamana kadar erteler. %80 sınırı etkinleştirildiğinde iPad’iniz, “pilin şarj durumuna ilişkin doğru tahminleri sürdürmek için” nadir durumlar dışında hiçbir zaman bu yüzdeden fazla şarj olmaz. elma o diyor Pilin tam olarak şarj edilmesi için gereken süreyi azaltmak, pilin aşınmasını azaltabilir ve ömrünü uzatabilir.

Popüler hikayeler

Apple, ‘hayran’ iPad Pro reklamı için özür diledi ve bunu TV’de göstermeyecek

Yeni M4 iPad Pro modellerini tanıtan Apple, iPad’in nasıl temsil ettiğini göstermeyi amaçlayan, müzik enstrümanları, elektronik ekipmanlar, atari oyunları, boya, fırçalar, bilgisayarlar, kameralar ve daha fazlasını içeren her türlü yaratıcı aracı ezen bir hidrolik presin videosunu gösterdi. tüm araçlar tek bir cihazda toplandı. Reklam ünlü hidrolik preste oynanan bir oyundu…

READ  Konami, Best Buy'un Silent Hill 2 Remake'teki Pyramid Head'in başlangıç ​​hikayesiyle ilgili yanlış bilgiye sahip olduğunu söyledi

Gelecek yıl iPhone 17’yi beklemek için 10 neden

Apple’ın iPhone geliştirme yol haritası birkaç yıl ileriye uzanıyor ve şirket aynı anda birçok ardışık iPhone modeli üzerinde tedarikçilerle sürekli olarak çalışıyor; bu nedenle bazen lansmandan çok önce özellik sızıntıları alıyoruz. iPhone 17 serisi de farklı değil ve Apple’ın 2025 akıllı telefon serisinden neler bekleyebileceğimize dair zaten bir fikrimiz var.

OpenAI, Mac için ChatGPT’yi, ücretsiz GPT-4’ü ve daha fazlasını duyurdu

İlkbahar Güncellemesi etkinliğinde OpenAI, aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi Mac için bir masaüstü uygulaması başlatacağını duyurdu. Uygulama, “önümüzdeki haftalarda” daha geniş bir lansmandan önce bugünden itibaren ChatGPT Plus abonelerine sunulacak. OpenAI basın bülteninde “Basit bir klavye kısayolu (Option + Space) ile ChatGPT’ye anında soru sorabilirsiniz” deniyor. Üstelik ses…

Apple tvOS 17.5 işletim sistemini piyasaya sürdü

Apple bugün, geçtiğimiz Eylül ayında yayınlanan tvOS 17 işletim sisteminin beşinci güncellemesi olan tvOS 17.5’i yayınladı. tvOS 17.5, tvOS 17.4’ün yayınlanmasından iki ay sonra geliyor. tvOS 17.5, “Apple TV”deki Ayarlar uygulaması kullanılarak indirilebilir. Yeni yazılımı almak için Sistem > Yazılım Güncelleme’ye gidin. Otomatik yazılım güncellemelerini etkinleştiren Apple TV‌ sahipleri şu sürüme yükseltilecek: