Haziran 26, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

S&P 500 ve Nasdaq, teknoloji hisseleri düşerken volatil seansta geri çekildi

S&P 500 ve Nasdaq, teknoloji hisseleri düşerken volatil seansta geri çekildi

Yatırımcıların ekonomik büyüme ve artan faiz oranlarına ilişkin endişeleri piyasalar üzerinde baskı oluşturmaya devam ederken, ABD hisse senedi endeksleri geriledi ve teknoloji hisselerindeki satışlar derinleşti.

S&P 500 Salı öğleden sonra yüzde 1.2 düştü. Ağır Nasdaq Bileşik Endeksi %2.6 düşerken, Dow Jones Sanayi Ortalaması %0.2 kaybetti. Üç endeks, sabah ticaretinde düştükten sonra öğleden sonra yükseldi.

Yatırımcılar, ABD ekonomisinin gidişatını belirlemeye çalışırken bir dizi sinyal üzerinde çalışıyorlar. Birçoğu, Federal Rezerv’in enflasyonu düşürmek için para politikasını sıkılaştırma planlarının ekonomiyi durgunluğa itebileceğinden endişe duyuyor.

için küresel tahsisat fonunu birlikte yöneten Ross Koestrich,

Siyah taş.

“Bu sefer, enflasyonu düşürmek için yapacak çok işleri olduğu gerçeği göz önüne alındığında, Fed’in kurtarması açıkça zor.”

Salı günkü kayıplar Pazartesi’ye göre keskin bir düşüşe işaret ediyor. Büyük ABD endeksleri toparlandığında Geçen hafta dalgalı bir ticaret seansından sonra. Ama pazartesi geç Kar ve gelir uyarısı Bir sosyal medya şirketinden

Patla, Patla

Yatırımcı hissiyatı bir kez daha soğudu. Salı günü hayal kırıklığı yaratan rapor ortaya çıktı ABD’de yeni konut satışları Nisan’da yavaşladı Daha loş bir ruh hali.

Snap hisseleri Salı öğleden sonra yatırımcıların makroekonomik ortamın beklenenden daha fazla kötüleştiğine dair açıklamaları sindirmesiyle %44 düştü. Snap reklam gelirlerindeki kargaşayla ilgili endişeler, bu yıl darbe alan diğer teknoloji şirketlerinin hisselerine de sıçradı.

kimlik pedleri

%7,9 dökülme ve Google Parent

alfabe

%5.1 azaldı.

Bu arada, ekonomistlerin beklentilerinin çok altında kalan konut satış verileri, Microsoft’un baş ekonomisti Stephen Ricciotto’ya göre, Fed’in faiz artışlarının reel ekonomiyi şimdiden yavaşlattığının bir başka işareti.

Mizuho

ABD Menkul Kıymetler.

“Bu çok zayıf bir rakam,” dedi ve trendin daha fazla ev alıcısının piyasadan çıktığının bir işareti olduğuna dikkat çekti. Mortgage faizleri arttı.

READ  Dow vadeli işlemleri: yeni piyasa rallisi Fed kararını bekliyor; AMD, Lityum Levent Koşusu Geç Atlama

S&P 500 endeksini Pazartesi gününe kadar Ocak ayının en yüksek seviyesinden %17 aşağı iten katalizörler arasında artan enflasyon ortamında yavaşlayan büyüme endişeleri yer aldı. Yatırımcılar şimdi S&P 500’ün son zirvesinden en az %20’lik bir düşüş olarak tanımlanan ayı piyasası bölgesine girip girmediğini yakından izliyorlar. Cuma günü, kıyaslama endeksi düşüşe geçmeden önce ayı piyasasında sona yaklaştı. Seansın sonunda bir ralli onu kurtardı.

Salı günü, büyük teknoloji şirketlerinin darbe almasıyla birlikte, fiziksel ekonomide daha büyük bir yeri olan hisse senetleri daha küçük kayıplar veya kazançlar elde etti. Tüketim malları, enerji ve gayrimenkul gibi S&P 500 sektörleri öğleden sonra pozitif bölgede yer buldu.

Exencial Wealth Advisors’ın baş yatırım yetkilisi Tim Courtney, bunu enflasyonun ve Fed’in tepkisinin birçok yatırımcı için ekonominin altında yatan sağlıktan daha büyük bir endişe olmaya devam ettiğinin bir göstergesi olarak aldı.

Bay Courtney, varlık yönetimi müşterilerinin bu yıl borsadaki yavaşlamayı adım adım ilerlediklerini, ancak S&P 500 için ayı piyasası seviyeleri yaklaştıkça korkularının arttığını söyledi.

“Geçen hafta, sihirli ayı piyasası bariyerine yaklaştıkça korkuların artmaya başladığını düşünüyorum” dedi.

Salı günkü teknoloji hisselerindeki satışlar, 10 yıllık ABD Hazinesinin getirisi Pazartesi günkü %2.857’den %2.756’ya düştüğü için yatırımcıları devlet tahvili almaya sevk etti. Bir tahvilin getirisi, fiyatı arttığında düşer.

BlackRock’tan Koestrich, bu yıl hisse senedi ve tahvil piyasalarındaki çalkantılı ticaretin, ekibinin fon portföyünde daha fazla nakit tutmasına yol açtığını söyledi.

Faiz piyasalarındaki oynaklık, hisse senedi piyasalarındaki oynaklığın büyük bir nedeni oldu” dedi. “Bu ortamda nakit, en etkili risk azaltıcılardan biri haline geliyor.”

Şirket genelindeki hayal kırıklığı yaratan kazanımlar ve uyarılar endişelere eklendi.

Abercrombie ve Fitch

READ  Amazon, COVID-19'lu işçiler için PTO politikasını sonlandırıyor

Salı günü en son perakendeci, artan maliyetler nedeniyle ilk çeyrekte zarara dönüştükten sonra yatırımcı duyarlılığını azalttı. Şirketin hisseleri %31 değer kaybetti.

Mizuho’dan Ricchiuto, daha fazla analist Fed’in enflasyonu kontrol etme konusundaki güçlü kararlılığını kabul ettikçe, Wall Street’in kurumsal kazançlar için görünümünün daha da zayıflayarak hisse senedi fiyatlarını düşürebileceği konusunda uyardı.

Ancak, iyimserlik kıvılcımları vardı. Pazartesi gününde,

c. B. Morgan Chase

dedi Amerikalı tüketicilerin finansal sağlıkları iyi görünüyor. Ancak bu iyimser tasvir, kısa süre sonra, bir şirket olan Snap’in ortaya çıkmasıyla dengelendi. Daha önce hiç gelir uyarısı vermedi.

Hargreaves Lansdown’da kıdemli yatırım ve piyasa analisti Susanna Streeter, “Yatırımcılar daha iyimser veri noktalarına tutundukları ve başka bir olumsuz okuma geldiğinde yeni hayal kırıklıkları yakaladıkları için bu hızlı yolculuğu bir süre daha sürdüreceğiz” dedi. . “Daha yüksek faiz oranlarının tam gidişatını veya tüketicilerin ne kadar esnek olacağını henüz bilmiyoruz.”

Salı günkü geniş teknoloji satışlarına rağmen, piyasada parlak noktalar vardı.

Zoom video iletişimi

Video konferans hizmeti şirketinin ardından %4,6 arttı Kazanç tahminini yükseltti.

Diğer bir liman varlığı olan altın ise %0.9 artışla ons başına 1.864.40$’a yükseldi.

Tüccarlar Pazartesi günü New York Menkul Kıymetler Borsası katında çalıştı.


resim:

Spencer Platt / Getty Images

Petrol için küresel gösterge olan Brent ham petrolü, %0,2 artışla varil başına 113,69 dolara yükseldi.

Streeter, “Petrol fiyatları ile bu itme ve çekme var – küresel ekonominin sağlığının büyük bir göstergesi olmayan küresel büyüme nedeniyle petrol fiyatları oldukça düşük tutuluyor” dedi. “Ama aynı zamanda, arz eksikliğine ilişkin endişeler nedeniyle daha fazla düşmedi.”

Avrupa’da Stoxx Europe 600 %1.1 kaybetti. Asya’da Hong Kong’un Hang Seng endeksi %1,7 düştü. Japon Nikkei 225 %0.9, Çin’de Şanghay Bileşik %2.4 düştü.

Caitlin McCabe’e [email protected] adresinden ve Matt Grossman’a [email protected] adresinden yazın

Telif Hakkı © 2022 Dow Jones & Company, Inc. tüm hakları saklıdır. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8