Nisan 2, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

“Spor ayakkabılar için süper bir döngünün başlangıcındayız.”

"Spor ayakkabılar için süper bir döngünün başlangıcındayız."

Nike (NKEstok, mevcut ulaşmış Geçen yıl boyunca, ancak bir analist, atletik ayakkabı devinin envanter sorunlarının hafifliyor olabileceğine inanıyor.

Evercore ISI’nin genel müdürü Omar Saad, Yahoo Finance Live’da (yukarıdaki video) “Bir spor ayakkabı kursunun başlangıcındayız” dedi. “İnsanlar daha fazla spor ayakkabı giyiyor. Daha fazla spor ayakkabı giyiyorlar. Ayakları, spor ayakkabıların ve diğer rahat ayakkabıların COVID sırasında sağladığı rahatlığa oldukça alışkın ve sadece özel günlerde günlük olarak rahatsız edici ayakkabılara geri dönmek istemiyor.”

Saad’a göre, Nike “bu devasa atletik ayakkabı döngüsünden yararlanmak için en iyi konumlanmış şirket”.

Son yirmi yılda Nike hissesi sürekli olarak S&P 500’den daha iyi performans gösterdi ve öncü Perakende sektörü için bir çeşit. Bununla birlikte, hazır giyim devinin hisseleri, S&P endeksindeki %21’lik düşüşün ardından bugüne kadar %45 düştü.

Artan talep, Nike’a çok ihtiyaç duyduğu bir desteği verebilirken, stok yüklü perakende sektöründen gelen arz baskılarının üstesinden gelip gelemeyeceğini göreceğiz.

“Gerçekten zor bir tatil olacağını düşünüyoruz. [season]Barclays’in genel müdürü Adrian Yeh, Yahoo Finance’e verdiği demeçte, bunun bir kısmı gerçekten de toptan satış kanalında 2023’ün gelecekteki satın alma davranışıyla ilgili. Nike, toptan satış kanalında büyük adımlar atmasına rağmen hala yaklaşık %55’e sahip. [direct-to-consumer]. Bu, orta menzile yakın türün bir nevi özü.”

Tasarımcı Jada Adkins, 21 Nisan 2021’de New York’ta siyah beyaz Nike SB Dunks giyiyor. (Fotoğraf Arturo Holmes/Getty Images tarafından)

Nike’ın bu tatil sezonundaki performansı en büyük markaların elinde olabilir. LeBron James’in imza koleksiyonundaki en yeni ayakkabı olan LeBron XX’nin NBA sezonunun başlamasından hemen önce tanıtılması bekleniyor. Ve Aralık ayında, Ürdün markalı retro ürünlerin döngüsel kampanyası düşecek ve hayranları soğuk havayla boğuşmaya ve geçmiş yıllarda mağazaların dışında kamp kurmaya sevk edecek.

READ  Rusya ve Ukrayna arasındaki 'cesaret verici' görüşmelerin ardından hisse senetleri yükseldi

Çin’de ‘belirsiz zaman dilimi’

Envanter hesaplarının ötesinde, spor ayakkabı markaları, satış büyümesine katkıda bulunan kilit bir bölge olan Çin’de yeniden açılmak için mücadele ediyor.

Nike’ın Büyük Çin’deki satışları, COVID-19 karantinalarının işletmeyi etkilemeye devam etmesi nedeniyle son çeyrekte tahminleri kaçırdı.

Nike’ın finans direktörü Matt Friend Haziran ayında dördüncü çeyrek kazanç çağrısında, “Dördüncü çeyrekte gelir, para biriminden bağımsız olarak %20 düştü ve FVÖK rapor edilen bazında %55 düştü” dedi. “Bu, 100’den fazla şehri ve işimizin %60’ından fazlasını etkileyen, 2020’den bu yana bölgedeki en yaygın COVID kesintisinden sonra geliyor.”

İşçiler 28 Ağustos 2019'da Pekin, Çin'deki Wukesong Arena'nın dışına Nike logolu bir lamba yerleştiriyor. Fotoğraf 28 Ağustos 2019'da çekildi. REUTERS / Tingshu Wang

İşçiler 28 Ağustos 2019’da Pekin, Çin’deki Wukesong Arena’nın dışına Nike logolu bir lamba yerleştiriyor. Fotoğraf 28 Ağustos 2019’da çekildi. REUTERS / Tingshu Wang

Yih, düşük gelirin ‘kısa ve orta vadede koronavirüs için bir geçiş sorunu’ olabileceğini, ancak aynı zamanda Çin’deki yerel markalar için tüketici tercihinin erken kanıtı olabileceğini söyledi.

Nike ve Adidas gibi Çin’de genişlemeyi hedefleyen diğer markalar (ADDYY), kalkanın altında (Birleşik Arap Emirlikleri) ve Lululemon (lulu), gelir artışı ve pazar payını artıran Li-Ning ve Anta gibi yerli markalarla daha fazla rekabetle karşı karşıya kaldı.

Yi, “İlk yarı rakamlarına bakarsanız, Li-Ning’in %22 arttığını göreceksiniz” dedi. “Anta %14’lük bir pazar payına sahipti. Bunu Adidas’la karşılaştırabilirsiniz, %35 düştü ve sonra, bildiğimiz yılın ilk yarısında, Nike’dan %12 düştü. Dolayısıyla bunun çok belirsiz olduğunu düşünüyoruz. zaman dilimi.”

Brad Smith, Yahoo Finance’de bir çapadır. Onu Twitter’da takip edin Tweet yerleştirme.

Yahoo Finance için en son trend hisse senedi endeksleri için buraya tıklayın

Hisse senetlerini hareket ettiren olaylar da dahil olmak üzere en son borsa haberleri ve derinlemesine analizler için buraya tıklayın

READ  Hollanda, ABD baskısının ardından yarı iletken makine ihracatını kısıtlayacak

Yahoo Finance’den en son finans ve iş haberlerini okuyun

için Yahoo Finance uygulamasını indirin elma veya Android

Yahoo Finance’i takip edin heyecanVe FacebookVe InstagramVe FlipboardVe LinkedInVe Youtube