Şubat 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Suudi Elektrik Şirketi, Elon Musk’ın taciz iddialarına yanıt verdi

Igor Bonifacic

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Elon Musk’ın yorumlarına yanıt verdi . Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Cuma günü New York’ta bir federal yargıca sunduğu bir mektupta, Tesla ile tekrarlanan kontrollerin şirketin 2018 anlaşmasını denetleyen mahkemenin beklentileriyle uyumlu olduğunu söyledi.

O sırada Tesla, mesajlarından biri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun dikkatini çektikten sonra avukatlarının Musk’ın bazı tweet’lerinden önleyici olarak kurtulmasını kabul etmişti. belirleyici Musk, Tesla’ya hisse başına 420 dolardan “güvenli finansman” sağladığını söyledi. Soruşturmanın ardından, SEC mektubu iddia etti dolandırıcılık teşkil etmeksonunda Tesla ve Musk ile 40 milyon dolarlık davanın çözülmesi için onay.

Ancak bundan bir yıldan kısa bir süre sonra SEC, Musk’ın anlaşmanın kendisine düşen kısmına uymadığından şüphelendi. . 2019 ve 2020’de ajans avukatları, Tesla’ya, Musk’ın şirketin üretim rakamları ve hisse fiyatıyla ilgili bazı tweet’lerinin neden avukatları tarafından netleştirilmediğini sormak için yazdı. Tesla, bu açıklamaların uzlaşma politikası kapsamında olmadığını iddia etti.

Tesla, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu bu hafta kaynaklarını şirket ve CEO’su hakkında “sonsuz, temelsiz soruşturmalar” yürütmek için kullanmakla suçladı. Ayrıca, düzenleyicinin SEC tarafından verilen bir iddia olan 40 milyon dolarlık anlaşmayı Tesla hissedarlarına dağıtma sözünü bozduğunu iddia ediyor. Cuma günü gönderilen mektupta ajans, hissedarların maaşlarını ödemek için bir plan üzerinde çalıştığını ve Mart ayına kadar paylaşacak daha fazla ayrıntıya sahip olacağını söyledi. “Sonsuz” soruşturmaya gelince, ajans “Tesla ve Bay Musk’ın avukatları ile Tesla ve Bay Musk’ın uyumluluğuyla ilgili herhangi bir endişeyi gidermek için görüşmeye ve danışmaya çalıştığını” söyledi.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Tesla’nın iddialarına yanıt vermesinden sonra ne olacağı belli değil. Dergi Raporlar ABD Bölge Yargıcı Alison Nathan, iki taraftan mahkemeye meseleye müdahale etmesi için baskı yapmak yerine anlaşmazlığı çözmelerini istedi.

READ  Bitcoin Fiyatı: Kripto Para Birimi Neden Yeniden Yükseliyor?

Engadget tarafından önerilen tüm ürünler, ana şirketten bağımsız olarak editoryal ekibimiz tarafından özenle seçilir. Hikayelerimizden bazıları bağlı kuruluş bağlantıları içerir. Bu bağlantılardan biri aracılığıyla bir şey satın alırsanız, bir ortaklık komisyonu kazanabiliriz.