Haziran 16, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Taika Waititi’nin ‘Sonraki Gol Kazanır’ Skorları Dünya Prömiyeri TIFF’te – Son Tarih

Taika Waititi’nin ‘Sonraki Gol Kazanır’ Skorları Dünya Prömiyeri TIFF’te – Son Tarih

Taika Waititi, Amerikan Samoası hakkındaki futbol hikayesiyle bu gece TIFF’e geri dönüyor. Bir sonraki gol kazanır büyük tezahüratlar ve içten bir tepki aldı.

Waititi, resimdeki gerçek hayattaki karakterlerle sahneye çıktı; filmde Michael Fassbender’ın canlandırdığı Hollandalı teknik direktör Thomas Rogen ve Dünya Kupası elemelerinde yarışan ilk ikili olmayan ve açıkça trans kadın olan Jaya Sailoa.

Oscar kazananının yönettiği ve birlikte yazdığı fotoğraf, 2001 Dünya Kupası ön eleme maçında Avustralya’ya 31-0’lık acımasız yenilgisiyle ünlü Amerikan Samoa futbol takımını konu alan 2014 tarihli bir belgeselden ilham aldı. mücadele eden takım, Hollandalı-Amerikalı Thomas Rongen’i (Michael Fassbender) dünyanın en kötü futbol takımını tersine çevirmeyi uman bir teknik direktör tutar.

Waititi, “Normalde, kazanmaya devam eden kazananlar hakkında bir spor filmi izlemezsiniz” diye şaka yaptı ve şöyle devam etti: “Bunun gerçek bir hikaye olduğuna inanamadım.” Üstelik Yeni Zelanda Waititi’ye Pasifik Adalılarını beyaz perdeye taşıma şansı da verdi.

“Çocukluğumda kendimi ekranda görme fırsatım pek yoktu” dedi.

Toronto’daki Princess of Wales Tiyatrosu’ndaki dünya prömiyeri sırasında “Bir spor filmi yapacağımı hiç düşünmezdim, özellikle de hakkında hiçbir şey bilmediğim bir spor hakkında” diye ekledi.

“Spor hakkında biraz bilgi sahibi olarak buraya geldim.”

Rongen, Fassbender’ın kendisini beyazperdede oynayacağını doğruladı: Karakter gibi, koçun kızı da Amerikan Samoa takımına yöneticilik görevini üstlenmeden kısa bir süre önce ölmüştü ve o da “bazı işlerini kaybetmişti.”

Saelua, kazanmanın 2011’de getirdiği hayat değiştiren olaydan bahsetti; Bir çeşitlilik programı başlatması için bir “platform” oluşturduktan ne kadar süre sonra? Saelua şu anda American Samoa Boys futbol takımına koçluk yapıyor.

Bir sonraki gol kazanır Tamamen farklı bir film, eski moda, cesur bir spor filmi, 80’li ve 90’lı yıllara çok benziyor. Waititi ayrıca filmde bir Hıristiyan vaiz olarak da karşımıza çıkıyor.

READ  Beach Boys'un Disney+ belgeseli onlarca yıllık tarihi anlatıyor

Waititi en son TIFF’e 2019’da dünya prömiyeriyle katılmıştı. jojo tavşanı, Çok beğenilen Grolsch Seyirci Ödülü’nü ayakta alkışladı ve Adolf Hitler hicivinden uyarlanan senaryo dalında Akademi Ödülü’nü kazandı. O zaman şok edici olmazdı Bir sonraki gol kazanır Waititi ile tekrar Seyirci Ödülü’nü alır.