Temmuz 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Tam bir aşılamanın bu yıl içinde dördüncü bir doza ihtiyacı olacak ve Avrupa’da ‘deltacron’ adlı yeni bir varyant keşfedildi.

Tam bir aşılamanın bu yıl içinde dördüncü bir doza ihtiyacı olacak ve Avrupa’da ‘deltacron’ adlı yeni bir varyant keşfedildi.

Pfizer Inc.’in başkanına göre, tamamen aşılanmış kişilerin 2022’de dördüncü bir enjeksiyona ihtiyacı olacak. , COVID-19’un önümüzdeki yıllarda gitmeyeceğini söyledi.

Dördüncü bir doza – yani ikinci bir takviye dozuna – “şimdi” ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

göre dedi CBS Haber versiyonu. “Enfeksiyona karşı iyi değil ama çok uzun sürmüyor.”

Özel rapor: İki yıllık COVID-19: Pandemi alışveriş yapma, çalışma, yatırım yapma ve tıbbi bakım alma şeklimizi nasıl değiştirdi?

İkinci güçlendirici, bazı bağışıklığı baskılanmış kişiler için zaten onaylanmıştır.

Burla, COVID artışının grip aşısı gibi yıllık bir olay olmasını beklediğini söyledi ve Pfizer’in daha iyi koruma sağlayan bir aşı üzerinde çalıştığını da sözlerine ekledi.

Pfizer Şirketi PFE,
+ %4.30
Şu anda, omicron da dahil olmak üzere tüm varyantlara karşı koruma sağlayan bir aşı üzerinde çalışıyor, “ama aynı zamanda en az bir yıl boyunca koruyabilecek bir şey. Ve eğer bunu başarabilirsek, izlemesi ve hatırlaması çok kolay, böylece geri dönebiliriz. eskiden yaşadığımız gibi.” gerçekten “.

Burla, beş yaşın altındaki çocuklar için aşı denemelerinden elde edilen verilerin Nisan ayında hazır olmasını bekliyor. Bunlar başarılı olur ve sertifikalanırsa, ilk seçimler Mayıs ayında o yaş grubuna gelebilir.

ABD’deki COVID sayıları düşmeye devam ediyor, ülkedeki ortalama yeni vaka sayısı şu anda günde 34.232, New York Times takipçisine göre, İki hafta öncesine göre %48 düştü.

Ortalama günlük hastaneye yatış sayısı, son iki haftaya göre %42 düşüşle 29.688’dir. Ortalama ölümler, önceki iki haftaya göre %31 düşüşle günde 1.291’dir, ancak yine de istenmeyen yüksek bir sayıdır.

Şu anda delta ve omikron varyantlarının unsurlarını birleştirdiği için deltacron olarak adlandırılan yeni bir COVID varyantı birçok Avrupa ülkesinde keşfedildi, ancak diğerlerinden daha bulaşıcı mı yoksa daha ölümcül mü olduğunu söylemek için henüz çok erken.

READ  Stoklar düştü, petrol fiyatları Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısının ardından yükseldi

Dünya Sağlık Örgütü, varyantın Fransa, Hollanda ve Danimarka’da az sayıda bulunduğunu doğruladı. WebMD tarafından bildirildiği gibi.

Bu rekombinant ile epidemiyolojide herhangi bir değişiklik görmedik. Şiddette bir değişiklik görmedik. DSÖ’nün COVID-19 teknik lideri Maria Van Kerkhove düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi: basın açıklaması.

Yeni formun yayılmasının beklendiğini de sözlerine ekledi ve “salgın henüz bitmedi” uyarısında bulundu.

Endemik nedir ve Covid-19’un endemik olduğunu nasıl bileceğiz? Wall Street Journal’dan Daniela Hernandez, halk sağlığı uzmanlarının Covid-19 gibi bir virüsün endemik bir aşamaya girdiğini nasıl değerlendirdiğini açıklıyor. Fotoğraf: Michael Nagli/Zuma Press

Bilmeniz gereken diğer COVID-19 haberleri:

• Çin, hızla yayılan “görünmez omikron” değişkeni, iki yıl önce salgının başlamasından bu yana ülkedeki en büyük salgını körüklediği için, Pazartesi günü çoğu insanın koronavirüsün vurduğu Kuzeydoğu Eyaletinden ayrılmasını yasakladı ve askeri yedekleri seferber etti, Associated Press haber yaptı. Ulusal Sağlık Komisyonu, son 24 saat içinde Jilin sanayi bölgesinde 895 olmak üzere yerel olarak aktarılan 1.337 vaka bildirdi. Çin’in doğu kıyısı boyunca ve diğer eyaletlerde ve şehirlerde de yüzlerce vaka bildirildi. Altı haber vakası kaydeden Pekin ve 41 enfeksiyon kaydeden Şanghay, enfekte kişilerin bulunduğu konut ve ofis binalarını kapattı.

• Apple Inc. AAPL,
-%1.38
MarketWatch’tan Mike Murphy, bileşen tedarikçisi Foxconn Technology, COVID-19 vakalarındaki artış nedeniyle Çin’in Shenzhen kentindeki operasyonlarını geçici olarak kapatacak. adı geçen. Tayvan merkezli Foxconn 2354, Pazar gecesi yaptığı açıklamada,
-%0.48Ve
Hon Hai Precision Industry Co., Ltd. olarak da bilinir. , Shenzhen’deki iki kampüste üretimi askıya alacağını ve üretimi başka yerlere yeniden tahsis edeceğini söyledi. Hong Kong yakınlarındaki bir teknoloji merkezi olan Shenzhen, yeni COVID vakalarındaki artışın ardından Pazar günü erken saatlerde kilit altına alındı.

• Eski ABD Başkanı Barack Obama Pazar günü yaptığı açıklamada, COVID virüsü için pozitif test ettiğini, ancak kendisinin iyi olduğunu ve eşi Michelle’in testinin negatif çıktığını söyledi, Associated Press haber yaptı. Obama, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Birkaç gündür boğazım kaşınıyor ama bunun dışında kendimi iyi hissediyorum” dedi. “Michelle ve ben aşı ve destek için minnettarız.”

• Yunanistan Başbakanı Kyriakos Mitsotakis, Pazartesi günü Instagram’da bir video mesajında ​​söylediği gibi, COVID-19 için pozitif test ettiğini söyledi, Reuters bildirdi. Son zamanlarda hepimiz Ukrayna’daki savaş ve fiyat artışlarıyla meşgulüz, ancak koronavirüs hala orada. Maske takan Mitsotakis, “Test sonucu bu sabah pozitif çıktı, bu yüzden evde tecrit edip oradan çalışacağım” dedi. Başbakan üç kez güçlendirildi.

Rakamlar bunu söylüyor

Dünya genelinde teyit edilen COVID-19 vakalarının sayısı Perşembe günü 456,9 milyonu, ölüm sayısı ise 6,04 milyonu aştı. Johns Hopkins Üniversitesi tarafından toplanan verilere göre.

ABD, 79,5 milyon vaka ve 967.552 ölümle dünya lideri.

bu Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerinin Takibi Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan 216,6 milyon insanın, nüfusun %65,3’ü olan aşılarının tam olduğunu gösteriyor. Ancak aşılanan nüfusun %44,3’ü olan sadece 95,9 milyon kişi artırıldı.