Haziran 16, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Yatırımcılar Bu Hafta Fed Faiz Artışı Bekliyor – Kripto Para Birimleri, Hisse Senetleri ve Altın Piyasasından Tepkiler Bekliyor – Bitcoin Ekonomik Haberleri

ABD merkez bankasının, pandeminin başlamasından bu yana ilk kez Çarşamba günü federal fon oranını artırması bekleniyor. Rusya ve Ukrayna arasındaki çatışma Avrupa’da sürerken, analistler ve ekonomistler büyük ölçüde bu önemli olaya odaklanmış durumdalar. Federal Rezerv oranı sıfırdan dörtte bir oranında artırmaya karar verirse, yatırımcılar borsaların, kripto para fiyatlarının ve değerli metaller gibi yatırımların haberlere nasıl tepki vereceğini merak ediyor.

25 baz puanlık artış bekleniyor – Endişe Fed’in bir sonraki hamleleri etrafında dönüyor

Geçen hafta, dünyayı şu şekilde izleyin: Mali cezalar o idi Kullanılmış Rusya ve altın fiyatına karşı Gül ons başına 2.060 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Enerji ve petrol stokları ve sayısız emtia da son yedi gün içinde önemli ölçüde değer kazandı. Kripto para piyasaları geçen hafta donuktu, hacim düşüyor ve 9 Mart 2022’de kısa bir fiyat artışının ardından hareket sabit kaldı.

Öte yandan hisse senetleri büyük zarar gördü ve NYSE, Dow Jones, S&P 500 ve Nasdaq gibi endeksler Cuma öğleden sonra (EST) günü kırmızıyla kapattı. işleri daha da kötüleştirmek, veri ABD Çalışma Bakanlığı’nın Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) raporu, tüketici fiyatlarının Şubat ayında 40 yılın en yüksek seviyesi olan %7,9’u aştığını gösteriyor.

Yukarıdaki tüm pazarlar için bu haftanın ana etkinliği Çarşamba günü olacak. Bu, ABD Federal Rezervinin bekleniyor Covid-19 pandemisinden bu yana ilk kez gösterge banka faiz oranını yükseltmek. Artışın sadece çeyrek puanlık bir artış olması bekleniyor, ancak yatırımcılar Federal Rezerv’in yılın geri kalanı için bir dizi faiz artırımı açıklayıp açıklamadığını da merak edecekler.

11 Mart’taki bir panel tartışması sırasında, Oxbow Advisors’ın Yönetici Ortağı Ted Oakley, dedi Bu Çarşamba 25 baz puanlık bir artış bekleniyor.

READ  Araştırmacı, küresel ekonominin 2023'te durgunluğa doğru ilerlediğini söylüyor

Oakley, “Fed’de neler görebileceğimize bakmak istiyorum. Açıkçası, önümüzdeki hafta orada 25 baz puanlık bir artış bekliyoruz” dedi. “Piyasaların Fed’in bundan sonra ne yapacağı konusunda hala çok kararsız olduğunu gördük. Bunu nasıl planlıyorsunuz? Fed’in ne kadar agresif olacağından gerçekten emin olmadığınızda portföyünüzü nasıl konumlandırıyorsunuz? olmak?”

Federal İzleme aracı 25 baz puanlık artış öngörüyor, rapor vadeli işlem piyasalarının ‘agresif’ bir dizi fiyat artışı öngördüğünü gösteriyor

CME’nin Federal Rezerv İzleme Aracı Ayrıca ABD merkez bankasının faiz oranlarını 0,25 puan artırmasını bekliyor. Bloomberg Aktar Pazar günü, faiz oranlarını ilk kez yükselttikten sonra, Fed’in daha “agresif” olabileceğine dair daha fazla ayrıntı yayınladı.

Bloomberg’den Craig Torres ve Olivia Rockman, “Vadeli işlemler piyasaları bu yıl sıkılaşmak için yaklaşık 165 baz puan veya en az altı çeyrek puanlık artış gösteriyor” dedi. Moody’s Analytics baş ekonomisti Mark Zandi Salı günkü Meclis Finansal Hizmetler Komitesi toplantısında, dedi Normalleşme oranlarıyla ilerlemenin iyi bir fikir olduğunu düşünüyor. Zandi toplantıda şunları söyledi:

Ekonominin büyümeye devam etmesi ve resesyondan kaçınması için faiz oranlarını normalleştirmenin önemli olduğuna inanıyorum.

Kripto Para Piyasaları Hala Parıltı Olmadan, Altın %3.49 Düşüyor, Taktikleri Bitirmeyi Kolaylaştırıyor

Pazar öğleden sonra, bir ons altının fiyatı geçen haftaki 2.060$’dan düştü. Şu anda bir ons altınla takas ediliyor. 1980 dolar ons Saf altından .999. Yazma sırasında, küresel kripto para piyasa değeri, son 24 saat içinde %2,6 düşüşle 1,78 trilyon dolar civarında geziniyordu.

kripto pazarları Pazar günü tek haneli kazançlar toplayan birkaç jetonla sabit kalıyor. Kripto para birimi savunucuları, kripto piyasalarını olumsuz etkileyip etkilemediğini görmek için Çarşamba günü Fed’in hareketini izleyecekler. çoğu kadar Raporlar Endişeyle, merkez bankasının bu ay federal fon oranını artırmama ihtimali çok az.

READ  Vietnamlı Vinfast, ABD'de 2 milyar dolarlık bir elektrikli otomobil fabrikası kurmayı planlıyor

Chicago Ticaret Borsası’ndaki vadeli işlem piyasaları ve Fed Watch aracı gibi, çoğu analist ve ekonomist, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell ve ABD merkez bankasının parasal genişleme taktiklerinin sona ermek üzere olduğu konusunda hemfikir.

“[Jerome] Powell bu noktada gerçekten pasifist olamaz, hangi sağlam siyasetin ve siyasetin nereye yönelmesi gerektiği ile tutarsız olurdu, ”diyor Washington’daki Monetary Policy Analytics’te ekonomist Derek Tang dedi Pazar günü.

Bu hikayedeki etiketler

0.25 yüzde puanıVe Bitcoin (BTC)Ve BTCVe CME’nin Federal Rezerv İzleme AracıVe malVe şifreVe Kripto paraVe Derek TangVe Dow JonesVe ekonomiVe finansVe altınVe faiz oranlarıVe Mark ZandiVe Para Politikası AnalitiğiVe Moody’s AnalyticsVe NasdaqVe New York BorsasıVe sıvı yağVe Olivia RockmanVe Oxbow DanışmanlarıVe çeyrek nokta yüksekliğiVe RusyaVe Rusya yaptırımlarıVe Standard & Poor’s 500Ve cezalarVe ticari yaptırımlarVe MağazalarVe Ted OakleyVe TorresVe Ticari Yaptırımlar

Bu hikaye hakkında ne düşünüyorsun? Aşağıdaki yorumlar bölümünde ne düşündüğünüzü bize bildirin.

Jimmy Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’in haber müdürü ve Florida merkezli bir teknoloji finans gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun aktif bir üyesidir. Bitcoin, açık kaynak kodu ve merkezi olmayan uygulamalar için bir tutkusu vardır. Eylül 2015’ten bu yana Redman, Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 5.000’den fazla makale yazdı.
fotoğrafa katkı verenler: Shutterstock, Pixabay, Wikicommons

sorumluluk reddi: Bu makale bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma veya satma teklifinin doğrudan teklifi veya talebi veya herhangi bir ürün, hizmet veya şirketin tavsiyesi veya onayı değildir. Bitcoin.com Yatırım, vergi, hukuk veya muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne Şirket ne de yazar, bu makalede bahsedilen herhangi bir içerik, mal veya hizmetin kullanımı veya bunlara güvenilmesinden kaynaklanan veya neden olduğu iddia edilen herhangi bir zarar veya ziyandan doğrudan veya dolaylı olarak sorumlu tutulamaz.