Haziran 27, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Tarih Öncesi Gezegen İncelemesi: Yeni Dinozor Belgeseli En İyi Yüzgeci Gösterir

Tarih Öncesi Gezegen İncelemesi: Yeni Dinozor Belgeseli En İyi Yüzgeci Gösterir

Gezegenimizin okyanusları olabilir de olmayabilir de”Son sınır“ama bir zamanlar dünyanın sunabileceği en iyi dinozorlara ev sahipliği yapıyorlardı. Jurassic Park veya Mezozoik belgeselleri izleyen herkes Dinozorlarla yürümek Basitçe söylemek gerekirse, dinozorlar su altında tamamen yırtmak.

Belki de bu yüzden yeni Apple TV Plus tarih öncesi gezegen Gösteri, “Kıyılar”ın birinci bölümündeki keçilerle başlıyor. Gelişmiş CGI İçeren En Son Belgesel Dizisi (2019 Gibi Projelerde Çalışan Yetenekleri Çekiyor kral aslan Ve boba fett kitabı) doğal habitatları ile burada 66 milyon yıl önce su üstü ve su altında gerçekçi bir keşif yaratmak için alın veya alın.

Bu Kretase döneminde hayat basitti ve dinozorlar tarafından yönetiliyordu. Ve büyük Sir David Attenborough’nun kendisinin anlattığı gibi, bir türün görkemini okyanus dinozorlarından daha iyi kim temsil edebilir? Bunun gibi bölümlerin yıldızı (ve epik jurasik dünya deniz dünyası atlama) o yosun, tüm zamanların en büyük deniz hayvanları arasında. Ama burada her türlü eğlence var. TawarangizurYapışkan, keskin dişli gülümsemesiyle korkunç Loch Ness canavarını çağrıştırıyor.

Fotoğraf: Evrensel Resimler

Bu denizaltı canlılarının güzelliği, hemen hemen her açıdan kıç tekmelemeleridir. Hacimli, akışkan ve neredeyse kontrol edilemezler. Ne zaman Sir Attenborough izlediğimiz bir bölgenin “okyanustaki yırtıcıların yuvası” olduğunu söylese, nasıl olduğunu asla bilemeseniz de iyi vakit geçirdiğinizi bilirsiniz. Bu yaratıklar için fizik ve boyut bu kadar farklı olduğu için, böyle anlar için onları bildiğimiz kurallar yetersiz geliyor.

Dev kertenkeleler ağızlarını sadece küçük balıklara açar tarih öncesi gezegen Hiç beklemediğimiz bir ders oluşturmak için (Hoffmann’dan Mosasaurus hayranları ne olduğunu biliyor). Bu, yüzeyde duran vahşi sürüngeni görmek ve daha genç bir erkekle hemen tartışmaya başlamadan önce suratını asmak anlamına gelir. Bu eğlencenin zirvesi beyler!

tarih öncesi gezegen Bu tür belgesellerin başına bela olan bazı sorunlardan bağışık değildir. tarafından üretilen dizi iken Jon Favreau ve yapımcılarım dunya Size “paleontolojide en son” vaad eden bu edebi türün dramatik klişelerine kendinizi şımartmak daha hızlı. dünyada tarih öncesi gezegen, Her skeç epik dramatik. Şişkin orkestranın nasıl tepki verdiğine bağlı olarak gelgitlerin nasıl değişeceğini söyleyebilirsiniz. Attenborough’nun kaba, rahat anlatımının bize sık sık hatırlattığı gibi, “birkaç tanesi mesafeye ulaşır”, küçük küçük dinozorlar gibi pisi balığı, atılır, doruk karşılaşmalarında tökezler ve başka bir günün dino’sunda zorlukla hayatta kalırız.

T.  Rex çocuklarıyla yüzüyor

Fotoğraf: Apple TV Plus

İki Touareg, puslu bir deniz manzarasında birlikte yüzüyor

Fotoğraf: Apple TV Plus

Ancak bu klişe anlarla birlikte büyük sinematik anlar da geliyor: Bir kavgadan sonra bir toz bulutundan çıkan bir dinozor veya sığlıklarda çiftleşmek ve biyolojik olarak ışıldamak için birleşen bir ammonit. Olgun dinozorların yavru kaplumbağalarla hızlı bir şekilde çalışmasını izlerken, bizim yaşımızı bir yana, kaplumbağaların doğdukları kıyı sularına ulaşmış olmaları mutlak bir mucize gibi görünüyor.

Bardak altlıkları yalnızca su dinozorlarına odaklanmaz; Adından da anlaşılacağı gibi, karayla denizin buluştuğu yerde çok zaman geçiriyoruz ve seçim akıllıca. Sadece animasyon yeteneklerini göstermekle kalmaz tarih öncesi gezegen – CGI, okyanus dalgaları ve mükemmel bir şekilde yakalamak için çok zor olmaları nedeniyle Sucul Dinozorların en zorlu şovlardan bazıları olduğunu kanıtlayan karışık bir çantadır – bu, serinin kapsamının göstergesidir.

tarih öncesi gezegen Ağaçlara sığınmadan önce kuş benzeri dinozorların okyanusların üzerinde uçmasını izlediğimiz için, bize karasal ve deniz ekosistemlerinin birbirine bağlı olduğunu hatırlatıyor. Kapsayacak çok fazla alanı olan dizi, onu toplam beş bölümü oluşturan biyomlara ayırıyor ve bu bölümleri, dino yeme dino dünyasındaki tehlikeler hakkında eğitici bir mini anlatının kısa genel bakışlarına ayırıyor.

her zaman sonra Tyrannosaurus Rex Dünyadaki en büyük yırtıcı olabilir, yavrularıyla yüzerken ona karşı savunmasızdır. yosun olduğumuz gibi. ‘Kıyılar’, daha sessiz parıldayan ışıklar ve iki yaratığın çiftleşebileceği senkronize biyolüminesanstan, gezegendeki en büyük yırtıcıların genellikle rakiplerinin dişli toynaklıları olarak bulunması gerçeğiyle, serinin geri kalanı için iyi bir giriş noktasıdır. kafataslarına gömüldü. Attenborough’un dediği gibi, okyanuslar dünyadaki en zengin habitatlardan biridir. “Sahiller” yeni keşfedilmeye başlıyor.

tarih öncesi gezegen 23 Mayıs’ta “Sahiller” ile Apple TV Plus’ta prömiyerler. Haftanın geri kalanında her gece yeni bir bölüm başlıyor.

READ  'Doctor Strange 2' Cuma günü 90 milyon dolara ulaştı - The Hollywood Reporter