Ağustos 11, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Tayland’da gece kulübü yangını: Bina yangınında 13 kişi öldü

Tayland'da gece kulübü yangını: Bina yangınında 13 kişi öldü

Bangkok’un güneydoğusundaki Chonburi eyaletinin Sattahip semtindeki tek katlı bir bina olan Mountain B gece kulübünde saat 01:00 sıralarında yangın çıktı. Tayland polisi, popüler bir turistik yer olan Pattaya’nın 30 kilometre (18 mil) güneyinde olduğunu söyledi.

Polis Albay Wuttipong Somjai CNN’e verdiği demeçte yangının bir canlı müzik gösterisi sırasında çıktığını ve Yanık yaralanmaları “hafif ila şiddetli” arasında değişiyordu.

Ölenlerin hepsinin Tayland vatandaşı olduğunu doğruladı. Kurtarma yetkilileri, ölenlerden birinin 17 yaşında olduğunu ve öldüğü bilinen en genç kişinin olduğunu söyledi.

Albay Somjay, yangının nedenine ilişkin soruşturmaların sürdüğünü söyledi.

İnsanlar kaçamadı

Natanit Bicol Kaew, erkek kardeşinin doğum gününü kutlamak için gece kulübünde olduğunu ve sahnenin önüne yakın bir yerdeyken bir kadının tavanın yandığını haykırarak koşarak geldiğini söyledi.

Saniyeler sonra platformdaki hoparlörlerin yandığını gördü.

CNN’e verdiği demeçte, “Yangın hiçbir zaman tavana sıçramadı” dedi ve seyircilerin kulübün girişinden kaçmaya çalıştıklarında tökezlediğini de sözlerine ekledi.

“Cam duvarları kırmaya çalışan insanlar gördüm ama çok kalındı” dedi.

Kardeşi ciddi yanıklar geçirdi ve durumu kritik. Arkadaşı binanın içinde öldü.

Pazartesi akşamları gece kulübünde düzenli olarak performans sergileyen yerel bir müzisyen olan Ravon Namtham, CNN’e, mekanın iki ay önce açıldığını ve grubun gece 12.00’den 1’e kadar olan performansları nedeniyle yerel halk arasında popüler hale geldiğini söyledi. .

Yangın çıktığında gece kulübünde değildi, ancak ön kapının müşteriler için tek giriş ve çıkış noktası olduğunu söyledi.

Gösteriler sırasında kapatılacak olan arka kapıdan müzisyenlerin girip çıktığını söyledi.

Gece kulübünün tavanının son derece yanıcı ses geçirmez panellerle kaplandığını da sözlerine ekledi.

Namtham, yangın sırasında Taew Waew grubunun sahne aldığını ve ölenler arasında şarkıcı ve alternatif klavyecinin de olduğunu söyledi. Davulcunun yakındaki bir hastanede yaşamı sürdüren bir solunum cihazına bağlı olduğunu söyledi.

READ  Scott Bailey Ukrayna'da ne izledi - 60 dakika

Yerel arama kurtarma operasyonu Sattahip tarafından çekilen resimler, içeride yoğun şekilde kömürleşmiş koltuklar gösterdi.