Ağustos 11, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Fransız denizci Laurent Camproby, Atlantik Okyanusu’nda alabora olan bir teknenin altında 16 saat hayatta kaldı.

Fransız denizci Laurent Camproby, Atlantik Okyanusu'nda alabora olan bir teknenin altında 16 saat hayatta kaldı.

Süspansiyon

İspanyol Sahil Güvenlik yetkililerine göre, Atlantik’te ters dönmüş bir yelkenli teknenin altında mahsur kalan bir Fransız denizci, 16 saat sonra kurtarılana kadar hayatta kalmak için bir hava kabarcığı kullandı.

denizler, İspanyol medyası tarafından Laurent Camproby olarak tanımlanan, Pazartesi günü yelkenlisi Sailor Jean Solo alabora olduğunda bir tehlike sinyali gönderdi. kıyıdan 14 mil İspanyol Cesargas Adaları’ndan.

seksi video Şifa, bir İspanyol arama-kurtarma dalgıcının teknenin altını vurduğunu ve yaşam belirtilerini dinlediğini gösteriyor. Salı günü kurtarılan 62 yaşındaki Kambrobi, İngiliz The Guardian gazetesine göre hava kabarcığı sayesinde hayatta kalabildiğini söyledi. İspanyol Sahil Güvenlik ve medya raporları.

Denizci, teknesindeki hasarın boyutunu fark ettiğinde şok olduğunu söyledi – parçalanmış bir direk, tahrip olmuş bir itme, bir omurga ve ekipmanın çoğu gitti.

Marsilya’dan Camproby, “Nasıl hayatta kaldığımı anlayamadım” dedi. İspanyol gazetesi La Voz de Galicia için. “Koşullar çok olumsuzdu.”

Sahil Güvenlik, Virginia’da seyir halindeyken kaybolan çiftin güvende olduğunu söyledi.

Camproby Pazar günü Portekiz’in başkenti Lizbon’dan 40 metrelik gemisiyle denize açıldı. Reuters’e göre. Her dört yılda bir düzenlenen Route du Rhum transatlantik solo yelken yarışması için bir eleme yarışına katılıyordu.

Pazartesi günü batıdaki Fisterra’ya varmıştı. Şiddetli rüzgarlar ve üç metre yüksekliğindeki dalgalarla karşılaştığı İspanya, kısa süre sonra teknesinin kirişlerini kaybettiğini fark etti. La Voz de Galicia ile yaptığı röportajda, bunun teknenin ortasına kadar uzanan bir kiriş olduğunu söyledi.

Gazeteye verdiği demeçte, “Tekne yana yatmaya başladığında ana yelkeni çekmeye çalışıyordum” dedi. “Pek düşünmeden bindim ve 15 saniye içinde tekne alabora oldu.”

olarak tanımlanan bir kurtarma görevindeİmkansızın EşiğindeKurtarma ekipleri dalgalı denizde mücadele etti.Sahil Güvenlik Özel Harekat Timi üyesi Vicente Copello, laSexta TV kanalı için Pazartesi gecesi cankurtaran, kurtulan olup olmadığını görmek için tekneye çarptığında, bir yanıt aldı.

READ  Sri Lanka, cumhurbaşkanının olağanüstü hal ilan etmesinin ardından sokağa çıkma yasağı getirdi

“O zaman birinin altında olduğunu biliyorduk” dedi.

Ancak su kurtarma girişiminde bulunamayacak kadar sertti. Bu yüzden ekip tekrar denemek için ertesi sabaha kadar beklemek zorunda kaldı.

Camprubi yardım beklerken nefes almak için hava kabarcığı kullandığını ve paniklememeye çalıştığını söyledi. Söylemek Galicia de kazanmayın Karısını ve çocuklarını bir daha görememe fikri, çileden kurtulmasına yardımcı oldu.

Hava kabarcığının yaklaşık 27 inç uzunluğunda olduğunu ekledi. Pazartesi ama bir gecede önemli ölçüde daraldı. Salı günü su doluydu ve zamanın tükenmekte olduğunu biliyordu. Ama sakin olduğunu söyledi.

La Voz de Galicia’ya “Asla paniklemedim” dedi. Gerçeği görmeye ve çözümler bulmaya çalıştım. Çocuklarımı bir daha görememekten korktum.”

Sahil Güvenlik yetkilileri, dalgıçların salı günü cankurtaran elbisesi giyen ve dizlerine batmış olan denizciyi kurtarmak için teknenin altından yüzerek kurtulduğunu söyledi.

Sahil Güvenlik mensubu Copello, gazetecilere yaptığı açıklamada, dalgıçların tekneye yaklaşması üzerine denizcilerin buz gibi suya atlayarak yüzeye çıkmak için teknenin altından yüzerek çıktığını söyledi.

Copello, La Seixta TV’ye verdiği demeçte, “Kendi inisiyatifiyle suya girdi ve cankurtaran elbisesiyle çıkması zor olduğu için onu sürüklemek zorunda kalan dalgıçların yardımıyla özgürce çıktı.”

Kısa bir süre Salı öğleden sonra, kurtarma ekiplerinin onu güvenli bir yere çektiği video kasette görüldü.

Birçok yerel ve uluslararası yarışmaya katılan deneyimli bir denizci olan Camproby, La Voz de Galicia’ya verdiği demeçte, deneyimin artık profesyonel olarak rekabet etmemeye karar vermesine neden olduğunu söyledi.

“Artık hayatımı riske atmak istemiyorum” dedi. “Ben sadece aileme bakmak istiyorum.”