Mayıs 27, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

TCHTA Arbor Day girişimi Turks ve Caicos öğrencileri arasında heyecan yarattı – Magnetic Media

#TurksandCaicos, 12 Nisan 2022 – TCHTA Genç Lider Judith Courier’in muhteşem video duyurusu ile başlatılan TCHTA, 30. yıl dönümü takviminin bir parçası olarak yıllık Dünya Günü TCI Shines girişimini başka bir seviyeye taşıdı.

2009’dan beri TCI Shines, Turks & Caicos’un doğal güzelliğini ve temiz kalmasını sağlamada önemli bir rol oynadı. Bu yıl, TCHTA’nın düzenli tur ekibi, akademik ekibi ve DECR ekibi ile birlikte, Dünya Günü’nde başlayan ve Ağaç Dikme Günü’ne kadar devam eden bir haftalık ağaç dikme çalışması gerçekleştirdi.

DECR’nin yardımı ve rehberliği ile “Mighty Maun”, bu görkemli ağaçlardan ülke öğrencilerinin sorumlu olacağı geliştirme aşamasında dayanıklılığı, olgunluğu ve bakım kolaylığı nedeniyle açık bir ahşabın seçimi oldu.

Maun, TCHTA gönüllülerinden oluşan bir ekip tarafından toplandı ve 20 Nisan’da dağıtıma başlandı.Th, COMO Parrot Cay feribotu aracılığıyla kuzey ve orta Caicos’a giden ilk gemiyle Dünya Günü’ne hazırlanırken. Her ağaçla birlikte öğrencilere Mighty Maun’un özelliklerini öğretecek ve ağaçların nasıl dikilip bakımının yapılacağına ilişkin talimatlar sağlayacak bir bilgi paketi vardı. En önemlisi, her ağaç, bu 30. yıldönümünü anmak için eski TCHTA başkanı, yöneticisi veya başyapıtının adının kazındığı hatıra plaketleriyle geldi.

Gezinin ilk ayağını yöneten Akademik Komite Başkanı Dendra Muscrow, heyecanını paylaşarak, “COMO Parrot Cay’da, yerel öğrencilerimizle etkileşim kurma çabalarının bir parçası olmaktan her zaman memnuniyet duyuyoruz. Bu kişisel olarak benim için de bir zevk, bu yüzden akademik ekibe liderlik etmek çok önemli. Öğrencilerin coşkusunu ve ağaçları sorumlu bir şekilde yönetmeye olan ilgiyi gören okullar, memnuniyetle karşıladılar. Bu bizim işimiz; Öğrencilerimizi, adalarını ve turizm ürünümüzü sürdürmede üzerlerine düşeni yapmayı ilginç kılacak şekilde meşgul ediyoruz.

Adalar genelinde bir topluluktan diğerine hareket eden ekip, TCI Distribütörlerinden Nello Lambert ve TCHTA Daimi Komitesinin iki üyesi olan Point Grace Resort’tan Karen King’den oluşan ekip, otuz sekiz okula ağaç bağışladı. Caicos, InterCarbian Airways’in yardımıyla bu dev tatbikatın bir parçasıydı. Ağaçlandırma Günü 2022’yi kutlamak için, Topluluğun Galeri platformunda grubun ve öğrencilerin bir videosu paylaşıldı.

READ  2021 UWI Turks ve Caicos Adaları sınıfını tebrik ederiz

Eğitimi düzenleme kararı hakkında yorum yapan TCHTA CEO’su Stacy Cox, “Hiç şüphe yok … tüm okullar ve adalar en iyi potansiyelimize dokunmalı. . 30. yıl dönümü takvimimizi bir araya getirdiğimizde, bu yılki Dünya Günü TCI Shines’in gerçekten bir etki yaratmak istediğini biliyorduk. Turizm Bakanlığı’nın İklim Değişikliği Zirvesi’ni başlatma planlarını öğrendiğimizde, tüm cephelerde tam bir revizyon yapıldı. DECR harika bir şekilde geldi, ağaçları seçmemize ve projeyi harekete geçirmemize tam olarak yardımcı oldu. Amy Avent ve ekibine özverileri ve yardımları için teşekkür edemeyiz.

Ağaç dikme eğitimi, işbirliği yoluyla yalnızca yerli ağaçların popülasyonunu artırmak ve ekosistemlerimizin ekosistemini oluşturmaya yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda öğrencilere çevrelerinden sorumlu olmayı ve iklim değişikliğine karşı mücadelede sorumlu vatandaşlar olmayı öğretecektir. .

DECR’den Amy Avenant, TCHTA’yı cesaretlendirdiğini belirterek, “Bu anma çalışmasında TCHTA ile ortak olmaktan mutluluk duyuyoruz. TCHTA, DECR’nin en iyi ortaklarından biridir, düzenli temizlikler ve bunun gibi girişimler yoluyla doğal çevreyi savunur ve onlara bu fırsatı kullanmalarıyla geçen 30 yılda bol şans dileriz!”, Said Amy Avenant, DECR ‘Sosyal Yardım Koordinatörü.

Hartling Group’tan Mona Beason, uzun yıllardır Daimi Komite’ye başkanlık ediyor ve yıllar boyunca TCI Shines projesi aracılığıyla elde edilen başarılar konusunda tutkulu.

“TCI Shines, on yılı aşkın bir süredir Türk ve Caicos topluluklarının adaları temiz tutmaktan gurur duyduğu bir kanal olmuştur. Yıllık Girişim’in lansmanı iki yıldan fazla bir süredir büyüdü ve üyelerimiz, bireyler, kilise grupları ve sivil toplum kuruluşları topluluk her zaman katılmaya isteklidir.

“Artık bir dernek olarak 30. yılımızı kutluyoruz ve TCI Shines 2022’yi gerçekten unutulmaz kılmak istiyoruz. Tutarlı faaliyetlerimiz beni her zaman heyecanlandırıyor, ancak bu özellikle bana çekici geliyor. Akademik ekibimiz ve DECR ile birlikte, değerli çocuklarımıza doğrudan ağaç sağlamak ve onlara verdiği neşeyi görmek ve doğal güzelliklerini ve doğal güzelliklerini korumak için çok çalıştığımız için çeşitliliğimizi ve bağlılığımızı artırmaya devam etmek için kendimizi zorlamaya teşvik ediyoruz. özgünlük. Adalar.”

READ  Net Insight, Türk Telekom ile 25.63 milyon dolarlık anlaşma imzaladı

Ağaç dağıtımının bitmesinin ardından okullardan yüzlerce fotoğraf alan TCHTA, çocuklara ağaç dikmeleri için özel bir gün belirledi. Dernek, bu resimlerdeki gülümsemelerin kelimelerden daha yüksek sesle konuştuğunu söylüyor.