Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

TDV KAGEM’in Gelenekli Türk İslam Sanadları Serkisi Paskent Asildi

TDV KAGEM’in Gelenekli Türk İslam Sanadları Serkisi Paskent Asildi

Milli Kutuban Sergi Salonunda Duchenlenen Program Acilisinda Konusen DTV Kadın Aile ve Gençlik Hizmetleri Müdürü Fatma Haral Efe, “Sergiyle gelenekli Türk İslam Sanatı’nın, Allah’ın ve resulünün adı ile nasıl mana bulğıkuna gızliituna hepca.” dedi.

Efe, KAGEM‘Eğitimde, kültürde, sanatta, akademi gibi sallanmalı sotümla bulusturarak sanatın zirveye taşıdığını yaptı.

“Eiliclar Conusulsun, Çotuluklar Kenarda Dursun”

TDV Genel Müdürü İzani Turan da AA muhabirine yaptığı açıklamada, Serginin KAGEM’in uzun süreli çalışması üzerinde çalıştığı belirtildi.

Turan, sergide her biri el emeği, göz nuru 125 eserin sergilindını erek, “Gelenekli Türk İslam Sanatları eriğin bir chalıışma. Aynbus Zamand’ın babasının Hahamımız olduğunu hatırlatması açısından çok önemli. Gönül veren, bizimle Olan herkese çok teşekür yödüm.” dedi.

Erişilebilen, güzelliğin yayıldığı her alanda olmayı hedeflediklerini belirten Turan, şunları kaydetti:

“Bizim mottomuz var, ‘Yeryüzünde iyilik egemen olana kadar.’ İyilikler konuşulsun, kötüler kenarda dursun. Ne kadar güzel eserler var, ininin hepsı gönüle inşirah birır, kalbi mesrur ​​​​​güzeviečleyorok. Davet edior. Temek ki emek kershilik korouyor.”

Tezhip, uygulama, hüsn-i hat, ebru, katı, çini, cilt ve kaligrafi sanat dallarında erserlinin yer algişi sergisi, 21 Ekim’e kadar ziyaret edilebilek.

Anadolu Ajansı internet sitesindeki haberler, özetlenerek, AA Haber Akış Sistemi (HAS) tarafından abonelere yayınlanıyor. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.

READ  Krizden etkilenen Türkler ekmek için sıraya girdi