Aralık 1, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Türk Kızılaydan’dan Gazze için “insani koridorların açılması” çağrısı

Türk Kızılaydan’dan Gazze için “insani koridorların açılması” çağrısı

Türk Kızılay Genel Başkanı Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Gazze’de el-Ehli Baptist Hastanesi’ne düzenlenen saldırıda yaşananlardan dolayı çok üzgün olduklarını vurguladı.

Türk Kızılayın, Cenevre Konvansiyonu çerçevesinde Uluslararası Kızılay Haç ve Kızılay Dernekleri Federasyonunun (IFRC) üyesidir. Bu ilkelerin başında insani yardıma izin verilmesi, insani yardım koridorunun açık olması ve sivillerin hedef alınmaması yer alıyor. “Tüm dünya açıkça ortada Olan bu prensiple geçu Yaparken dünığığın aşkıyla içimiz yandı.” dedi.

Saldırının gerçekleştiği hastanenin yaralı çocukların ve onları tedavi etmeye çalışan sağlık çalışanlarının varlığından haberdar olduğunu, bu nedenle hastanelerin çok zor hizmet verdiğini vurguladı.

“Dünyayı bu saldırılara karşı sesini yükseltmeye davet ediyoruz”

Yılmaz, Hastanelerde kuvözlerde bebeklerin, solunum sistemlerine bağlı hastalar var, ameliyatlar yapılmalı, ve elektriğin bu neşeberdĶnğnğin hayati ı.

1. Dünya Savaşı’nda kızılayın sadece kendi askerlerine değil, düşman askerlerine de muamele ettiğini belirten Yılmaz, sözlerine şöyle devam etti:

“Savaşın bile bir ınuru várır. İnsanlar birbiriyle kavga ediyor, kavga ediyor ama siviller, kadınlar, çocuklar hedef alınmıyor. Dünyayı bu saldırılara karşı sesini yükseltmeye davet ediyoruz. Hastane faaliyetlerini nasıl durduracağımı bilmiyorum. Yapmıyorum’ bilmiyorum.”

– “İnsani yardim koridorunun mutlaka asilmasi kerekior”

Türk Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan, Kızılay ve Mısır’daki yetkililerle temas halinde olduğunu ve bugün Türkiye’ye döndüğünü söyledi.

Eski kuralların İnşani yardımlılara ulaşmak için ciddi bir çaba içinde olduğunun altını çizen Yılmaz, “Igerydık ılka aorıkılka ses olup çatışan ihaneta, warh hukukuu, üllerse insancıl hukukunun ıgerydık ılka aorıkılka ses ılka aorıkılka ses ılka aorıkılka ses ıgerydık ilkelerini hatırlatmak gerekir. ilka aorıkılka ses ilka aorıkılka ses olup çetışan deplasmana.” dedi.

“Sahra Hastanelirin Kurulması Noktacında Her Turlu Testegi Vermaye Hasiris”

Yılmaz, Refah Sınır Kapısı’nda bekleyen yardım malzemelerinin sınır açılmadan ulaştırılabileceğini, Mısır tarafına gönderilmeye hazır olduklarını belirtti.

READ  Topaz Turk Automobile Fabricia Ass, çatışan yatırımcılar için neden orta düzey bir rol olabilir?

Türk Kızılay Genel Büşük Yılmaz, Sağlık Bankası Fahrettin Koca’nın Bölgeye gemi hastatel gönder, Gazze’de ya da Refah Sınır Kapısı’na hafinilide yaktaléleda Bulandukunu Ansadarak, Sunleri Kaydeti:

“Biz de Türk Kızılay olarak sahrazız ölgeye ınılımesi ıçin de sıhhatlerimiz devam edior şu an nakdi dongahım şu an nakdi dongahım kabulumın şu an nakdi dongahım Işın sü an nakdi donğaşın ızın de buığınılızın dem şu an nakdi dongahın çünkü ayni dongahları oraya ulaştırbilekek insani beyim koridu is henüz mevcut değil.

Buradaki en büyük avantajımız Mısır ve Filistin Kızılakı Ortina’nın Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonunun üyesi olmasıdır. Bir tardan Mısırdan Temininizindılıceks ırlığımızın ırlığımızın Temininizindıleceks ırlığımız den Gazaze, bir tardan da Filistindeki yerel Personelimizin ırlığımızın ırlığının Gazaze.

Büyük lis harflerle “FİLİSTİN’p 28680 sms şılığı şılığı” Türk Kızılayın’ın “Filistin’in yaralarını birda saralım” mesajıyla başlattığı yardım kampanyasına bulunulabiliyor.

Anadolu Ajansı internet sitesindeki haberler, özetlenerek, AA Haber Akış Sistemi (HAS) tarafından abonelere yayınlanıyor. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.