Mayıs 26, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Biden Rus petrol ithalatını yasaklamaya hazırlanırken Dow düştü

Dow Jones Futures: Markets Await Putin Ukraine Invasion Decision; Five Stocks That Don't Suck

Dow Jones Sanayi Ortalaması, Pazartesi günkü borsa düşüşünden kurtulmak için Salı sabahı geri döndü. ABD petrol fiyatları daha sonra varil başına 125 doların üzerine çıkarken, Hazine getirileri yükseldi Bloomberg’in bahsettiği Başkan Biden, ABD’nin Rus enerjisi ithalatını yasaklama niyetinde. Rusya’nın devam eden Ukrayna işgali, Batı’nın tepkisiyle birlikte, bugünün borsasının ana odak noktası olmaya devam ediyor.
xSalı günü açılmadan önce, Dick spor malzemeleri (DKS) Ve olaplex (OLPX) çeyrek sonuçlarını açıkladı. Sağlam sonuçların ardından DKS hisseleri %3, OLPX hisseleri yaklaşık %5 arttı.

arasında Dow Jones LiderleriVe bir elma (AAPL) %0,2 kaybetti ve Microsoft (MSFT) %0,2 azaldı Bugün borsa. Birleşik Sağlık (Birleşmiş Milletler), izlenmesi gereken bir Dow Jones hissesi, Pazartesi günü yeni bir satın alma noktasına yürüme mesafesinde sona erdi.

elektrikli otomobil lideri tesla (TSLA) Salı günü erken saatlerde %1,5 düştü ve Pazartesi günü kaymayı artırma tehdidinde bulundu.

Haber kaynaklı piyasa oynaklığının ortasında, Milli marş (ANTME), maliyet (maliyet), CSX (CSX) Ve Birlik Pasifik (UNP) Salı günü izlenecek en iyi hisseler arasında yer alıyor. Mevcut borsa koşullarının yatırımcıları kenarda ve kenarda tutması gerektiğini unutmayın.

Microsoft ve Tesla IBD Lider Tablosu Mağazalar. Costco ve CSX bu hafta çıktı Alım alanına yakın hisseler dikey.

Dow Jones Bugün: Rus İşgali, Petrol Fiyatları Yükseliyor

Salı günü piyasa açıldıktan sonra Dow Jones Sanayi Ortalaması %0,3 ve S&P 500 %0,4 düştü. Nasdaq endeksi sabah ticaretinde yüzde 0,55 düştü.

arasında Borsa Yatırım FonlarıNasdaq 100 Invesco QQQ Güven İzleyici (QQQ(%0,1 düşüş, SPDR S&P 500 ETF)casus) Salı günkü açılıştan sonra %0,1 arttı.

10 yıllık Hazine getirisi, Avrupa Birliği tarafından piyasaya sürülecek planların açıklanmasının ardından tahvillerin satılmasıyla Salı sabahı %1,85’e yükseldi.potansiyel olarak büyükRusya’nın Ukrayna’ya saldırısı karşısında enerji ve savunma harcamalarını finanse etmek için ortak tahvil ihracı.10 yıllık tahvil Pazartesi günü %1.75’te kapandı.

READ  Mega Millions ikramiyesi 422 milyon $ nakit ödeme potansiyeli ile 820 milyon $'a yükseldi

Bu arada, ABD petrol fiyatları Salı günü yüzde 5’ten fazla yükseldi ve West Texas Intermediate ham petrolü varil başına 125 doların üzerine çıktı. Dow Jones Piyasası verilerine göre, West Texas Intermediate ham petrolü Pazartesi günü kısa bir süreliğine varil başına 130 doların üzerine çıkarak Eylül 2008’den bu yana en yüksek seviyesine ulaştı.

Rusya bombalamaya devam ediyor Ukrayna şehirleri, iki taraftan düşük seviyeli müzakereciler Pazartesi günü üçüncü tur müzakerelerde bir araya geldi. Müzakereciler bazı planları kabul etti Çatışmaya kapılmış insanlara yardım etmek için, ancak ateşkes konusunda çok az ilerleme kaydedildi. Üst düzey Rus diplomatın Ukraynalı mevkidaşı ile Perşembe günü Türkiye’de bir araya gelmesi planlanıyor.

Borsada toparlanmaya çalışıyor

Borsa, Pazartesi günü büyük hisse senedi endekslerinin ağır kayıplarla sona ermesiyle daha fazla hayal kırıklığı yarattı. Pazartesi günkü kayıplara rağmen, üç büyük hisse senedi endeksi de gün içinde 24 Şubat’ın en düşük seviyelerinin üzerinde kaldı, bu da Salı gününün devam eden bir ralli girişiminin dokuzuncu günü olacağı anlamına geliyor.

Pazartesi büyük resim Endeksler 24 Şubat’ın en düşük seviyelerini geçtiğinde, toplanmaya çalışmak Tamamlandı. Dürüst olmak gerekirse, bu teknik söz sadece bir formalite gibi görünüyor. Borsa risk iştahı göstermiyor ve ana sorunlar – Rusya, enflasyon ve faiz artışları – azalma belirtisi göstermiyor.”

IBD’de yeniyseniz, bir göz atmayı düşünün. hisse senedi alım satım sistemi Ve CAN SLIM Temelleri. Ayırmak grafik desenleri En önemli yatırım kılavuzlarından biridir. IBD geniş bir ürün yelpazesi sunar Stok Büyüme ListeleriGibi Liderler Sıralaması Ve SwingTrader.

Yatırımcılar ayrıca izleme listeleri oluşturabilir, bir profile yakın şirketleri bulabilir satın alma noktasıveya özel ekranlar geliştirin IBD Market Smith.


Şu anda izlemeye değer dört Dow Jones hissesi


İzlenecek Dow Jones hisseleri: UnitedHealth

Yönetilen bakım devi UnitedHealth, çift dip bazında 501.03 satın alma noktasının hemen altında. Pazartesi günü, hisse senetleri son girişini yaklaşık %3 oranında tamamladı. BM hisseleri Pazartesi günü %2’den fazla düştü. BM hisseleri Salı günü erken saatlerde %1 daha düştü.

READ  “Önümüzdeki 12 aydaki durgunluk bizim temel durumumuzda değil”: Hisse senetleri Cuma günü düştü. Akıllı yatırımcılar neden uzun oyuna odaklanır?

yükseliş, hisse senedi bağıl kuvvet çizgisi Borsada önemli bir performans artışı gösteren yeni zirvelere ulaştı.


Cur’da izlenecek dört büyüme hissesisborsa düzeltmesi


İzlenecek hisse senetleri: Anthem, Costco, CSX, Union Pacific

Marş geri dönüyor düz taban Pazartesi günkü %4.7’lik düşüşün ardından 470.12 giriş noktası. Marş IBD için yeniydi bugün hisse senedi. Hisseler Salı sabahı %0.3 düştü.

Perakende devi Costco Pazartesi günü kazançlarını %0,6’ya düşürdü, ancak yine de büyük hisse senedi endekslerinden kolayca daha iyi performans gösterdi. COST stokları bir dosyanın sağ tarafını takip eder fincan tabanı 571.59 olan satın alma noktası. MALİYET STOK Tam 99 üzerinden 94 katı bir değer gösterir IBD bileşik sınıflandırması, her biri için IBD stok kontrolü. Yatırımcılar, bir hisse senedinin temel ve teknik ölçümlerinin kalitesini kolayca ölçmek için IBD bileşik derecelendirmesini kullanabilir. Costco hisseleri Salı günü erken saatlerde yüzde 0.2 düştü.

CSX 38.11 satın alma noktasını geçmeye çalışıyor fincan tabanı. Hisse Pazartesi günü girişini kırdı, ancak satın almanın etkisiyle %1.1 gerileyerek kapanış yaptı. bu %5 alan satın al 40.02’ye yükseldi. CSX hisseleri Salı günü erken saatlerde yükseldi.

IBD Lider Tablosu Union Pacific hissesi, Pazartesi günkü %1,2’lik düşüşe rağmen hala %5’lik bir bölge satın alıyor. UNP hisseleri 256,21 değer kazandı düz taban geçen hafta girdi. %5 satın alma bölgesi 269.02’de zirvede. UNP hisseleri Salı günü erken saatlerde %0,1 arttı.

Liderlik tablosu analizine göre, Cuma günkü ilerleme, pozisyon boyutunu çeyrek ila yarıya artırmayı haklı çıkardı. RS serisi, pazarda bir öncünün işareti olan yeni zirveler yaptı.


IBD Live’da mevcut borsa düzeltmesinde önde gelen hisse senetlerini analiz ederken IBD uzmanlarına katılın

READ  SoftBank Vizyon Fonu, üç ayda bir 21,6 milyar dolar zarara uğradı

Tesla Hisse Senedi

Tesla hissesi Salı günü erken saatlerde %1,5 düştü ve Pazartesi günkü %4’lük düşüşünü artırmak ve üç günlük mağlubiyet serisini uzatmakla tehdit etti. Hisse senetleri şu anda uzun vadeli 200 günlük hareketli ortalamanın hemen altında. Pazartesi günkü 200 günlük çizginin altındaki belirleyici kırılma, daha fazla zayıflık potansiyeline işaret ediyor.

Hisse 4 Kasım’da 1.243.49’a kadar yükseldi, ancak Pazartesi günü tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık %353’ü tamamladı.

Dow Jones Liderleri: Apple ve Microsoft

arasında Dow Jones hissesiApple bir dosya oluşturuyor çift ​​alt taban 176,75 ile satın alma noktasıuyarınca IBD Market Smith Grafik analizi. Hisse senetleri, Pazartesi günkü %2,4’lük kaybın ardından yeni alım noktasından yaklaşık %10 uzaklaşıyor. AAPL hissesi 24 Şubat’ta uzun vadeli 200 günlük çizgide destek buldu ancak 50 günlük hareketli ortalamanın altında kaldı. Apple hisseleri Salı günü %0,1 değer kaybetti.

stok, mevcut bağıl kuvvet çizgisi Kurumların Apple hisselerini satma konusunda isteksiz olduklarını gösteren borsa zayıflığı karşısında hala son zamanlardaki yükseklere yakın.

Önde gelen yazılım şirketi Microsoft’un hisseleri Pazartesi günü %3,8 düşerek 200 günlük çizginin altında kapandı. Stok yeni bir temel oluşturmaya devam ediyor. MSFT hissesi Salı günü erken saatlerde düştü.

Scott Lehtonen’i Twitter’da takip ettiğinizden emin olun. Tweet yerleştirme Hisse geliştirme ve Dow Jones Endüstriyel Ortalama hakkında daha fazla bilgi edinin.

Şunlar da hoşunuza gidebilir:

Satın almak ve izlemek için en iyi büyüme hisse senetleri

IBD’nin ETF Pazar Stratejisi ile piyasayı nasıl zamanlayacağınızı öğrenin

IBD’nin uzun vadeli liderleriyle en iyi uzun vadeli yatırımları bulun

MarketSmith: Araştırma, çizelgeler, veriler ve eğitim tek bir yerde

Büyüme Hisse Senedi Nasıl Bulunur: IBD Neden En İyi Hisse Senetlerini Aramayı Basitleştiriyor?