Mayıs 27, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Teknoloji Hisse Senetleri Yükseliyor, Gelirler Nvidia Kazançlarının Önünde Düşüyor: Bugün Borsa Haberleri

Teknoloji Hisse Senetleri Yükseliyor, Gelirler Nvidia Kazançlarının Önünde Düşüyor: Bugün Borsa Haberleri

Yatırımcılar çip üreticisi Nvidia’nın (NVDA) piyasa sonrası sonuçlarına hazırlanırken hisse senedi kazançları Çarşamba öğleden sonra hızlandı.

14:00 EST’den hemen önce Nasdaq (^IXIC) yaklaşık %1,8, S&P 500 (^GSPC) %1,2 ve Dow Jones Endüstriyel Ortalama (DJI) %0,7 arttı.

Yüksek Hazine getirilerinin hisse senedi piyasaları üzerinde baskı yaratmaya devam etmesiyle hisse senetleri Salı günü ivme kaybetti ve Dow endeksi %0,5 civarında kayıp yaşadı.

Çarşamba günü erken saatlerde, 10 yıllık Hazine tahvilinin (^TNX) getirisi %4,21 civarındaydı; bu hafta başında ulaşılan 16 yılın en yüksek seviyesinden yaklaşık 14 baz puan uzaktaydı.

Perakende stokları Çarşamba günü erken saatlerde haftanın büyük hamlelerinin çoğunun odak noktası olmaya devam etti; Foot Locker (FL) hisseleri hayal kırıklığı yaratan bir çeyreğin ardından şirketin yıl için kazançlarını ve tahminlerini düşürmesiyle %30’a kadar düştü.

Peloton (PTON) hisseleri de, koltuk sonrası geri çağırma maliyetlerinin ve kondisyon bisikleti üreticisinin üzerindeki yüksek abone baskısının ardından Çarşamba günü erken saatlerde %20’den fazla düştü.

Bu içerik gizlilik tercihleriniz nedeniyle kullanılamıyor.

Bunu görmek için ayarlarınızı buradan güncelleyin.

Hisse senetlerini hareketlendiren olaylar da dahil olmak üzere en son borsa haberleri ve derinlemesine analizler için burayı tıklayın

Yahoo Finance’den en son finans ve iş haberlerini okuyun

READ  Premium kredi kartı sahipleri Visa-Mastercard anlaşması sayesinde daha fazla ödeme yapabilir