Haziran 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Tesisin günlük kartları gezginlere düşük bütçeli lüks sunuyor

Tesisin günlük kartları gezginlere düşük bütçeli lüks sunuyor

Buller, “Bu, kaçmanın ve kendinizi beş yıldızlı bir oteldeymiş gibi hissetmenin harika bir yolu, ancak kalacak yer almaya gücünüz yetmiyor” dedi.

Oteller ve tatil köylerindeki günlük geçişler, konukların oda rezervasyonu yapmalarına gerek kalmadan olanaklara erişmelerini sağlar. Bowler, divan ve havuz başı hizmetleri için rezervasyon yaptığını ve kocasının dizüstü bilgisayarından çalışabileceği bir oda sunan bir izin bulduğunu söyledi.

Oteller ve üçüncü taraf ortaklar, seyahat bilincine sahip tüketiciler ile lüks fiyatlar arasındaki uçurumun kapatılmasına yardımcı olmak için günlük geçiş kartlarını daha kolay kullanılabilir hale getiriyor.

Küresel emlak verileri, analizler ve haberler sağlayıcısı CoStar’a göre, 1 Ocak’tan 6 Nisan’a kadar Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tipik bir lüks otel odasının gecelik fiyatı yaklaşık 400 dolar olacak. Bu oranlar geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık %1 daha yüksek.

Lüks seyahat şirketi Virtuoso’ya göre Temmuz ayında lüks otel oda fiyatlarının, Kovid salgını öncesindeki 2019 yılının aynı ayına göre %85 daha yüksek olması bekleniyor.

Hopper seyahat sitesi baş ekonomisti Hayley Berg, “İnsanlar yeniden seyahat bütçeleri hakkında düşünüyor” dedi. “Tüketim mallarından ziyade tatil harcamalarına öncelik veriyorlar.”

içinde keşif Temmuz 2023’te gerçekleştirilen Booking.comAnkete katılanların yüzde 60’ından fazlası, yaşam masraflarının 2024’teki seyahat planlarını belirleyeceğini söylerken, yarıdan biraz fazlası muhtemelen konaklama yükseltmeleri için para ödeyeceklerini söyledi.

Booking.com’un anketle ilgili basın açıklamasına göre Amerikalı gezginlerin çoğunluğu, beş yıldızlı bir otelin olanaklarından yararlanmak için orada kalmalarına gerek kalmadan günlük bilet ödemeye razı olacaklarını söyledi. Ankete, önümüzdeki 12 ila 24 ay içinde seyahat etmeyi planladıklarını söyleyen 33 ülkeden yaklaşık 28.000 yetişkin katıldı.

Berg, Kovid kısıtlamalarının kaldırılmasının ardından seyahat lüksüne düşkün olan tüketicilerin “intikam seyahati” trendini körüklediğini ve bunun da lüks konaklama talebinin artmasına yol açtığını söyledi. Trendin artık “hemen hemen tükendiğini” ve birçok gezginin daha küçük bütçelerle çalıştığını söyledi.

READ  Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Frank'in kurucusu Charlie Javis'i JPMorgan Chase'i dolandırmakla suçladı

Berg, gün geçişlerinin “insanlara tam olarak istediklerini verdiğini” ve oteller için ayrı bir gelir akışı sağladığını söyledi.

“Oteller, halihazırda sahip olduklarını tam olarak sağlayarak ek bir gelir akışı elde ediyor” dedi.

Böyle bir otel, Manhattan’ın Koreatown semtindeki Virgin Hotels New York City’dir. 8 Mayıs’ta otel, çatı havuzunu ikinci kez açarak, gündüz misafirlerinin olanaklardan yararlanma seçeneğine sahip olmasını sağladı.

Siyah ve beyaz şezlonglarla çevrili gök mavisi fayanslara sahip havuz, konuklara Empire State Binası ve şehir silüeti manzarası sunmaktadır.

Müşteriler havuzda bir şezlong rezerve edebilir veya bir kulübeye yükseltip en fazla dört kişiyi daha davet edebilir. Cabana’da şarap ve meyve gibi ücretsiz hizmetler ve ikramlar mevcuttur. Bilardo Kulübü Günlük Pass kullanıcıları, tercihlerine bağlı olarak kendilerine ait bir uşak da bulundurabilirler. Havuz kulübüne günlük giriş 130 dolardan başlıyor.

Otelin ortaklıklar ve programlardan sorumlu başkanı Sarah Payton, “Herkesin biraz kaçmaya ihtiyacı var” dedi.

Otel, Mayıs 2023’te lüks otellere, tatil köylerine ve spa’lara genellikle indirimli fiyatlarla bir günlük erişim sunan ResortPass ile ortaklık kurdu.

Şirkete göre 2016 yılında faaliyete geçen ResortPass, günlük misafir pazarında %95 paya sahip ve aralarında Waldorf Astoria, JW Marriott ve Fontainebleau’nun da bulunduğu 1.300’den fazla lüks otelle ortaklık kurdu.

Şirket, günlük misafir platformunun 3 milyondan fazla kullanıcıya hizmet verdiğini ve 250’den fazla şehirde 25 $ gibi düşük fiyatlarla günlük biletlere erişim sağladığını söyledi.

ResortPass CEO’su Michael Wolff, “Aslında yapabileceğimiz şey, insanların uzağa gitmeden daha yerel bir kaçış yoluna sahip olmalarını sağlamak” dedi. “Bunun diğer seyahat türlerini tamamladığını ve belki de onların yerine hizmet ettiğini düşünüyorum.”

Şirket, ortalama ResortPass müşterisinin tüm gün erişimi yaklaşık 165 $ maliyetle satın aldığını söyledi. Wolfe, ResortPass aracılığıyla günlük bilet satın alan müşterilerin genellikle havuzda veya diğer otel olanaklarında geceleme misafirlerine göre daha fazla harcama yaptığını söyledi.

READ  Baş Ekonomist Mohamed El-Erian, Fed daha önce harekete geçseydi enflasyonun çoğunun "önlenebileceğini" söyledi

“Misafirlerimiz tesis içinde ortalama 250 dolardan fazla ve çoğu zaman biraz daha fazla harcadı” dedi.

Wolf, ResortPass’ın şu anda günlük kartları sıklıkla kullanan müşteriler için üyelik benzeri bir program üzerinde çalıştığını ve bunu 2024’ün sonlarında duyurmasının beklendiğini söyledi.