Haziran 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Frontier Havayolları, biniş öncesi süreçte tekerlekli sandalye hizmetini kuyrukları atlamak için kullanan yolcuların “yaygın istismarıyla” karşı karşıya kalıyor

Frontier Havayolları, biniş öncesi süreçte tekerlekli sandalye hizmetini kuyrukları atlamak için kullanan yolcuların “yaygın istismarıyla” karşı karşıya kalıyor

Uygun fiyatlı havayolu şirketi, Frontier Airlines yolcularının kuyrukta beklememek ve uçuşlarında öncelikli uçağa binmeyi güvence altına almak için şirketin tekerlekli sandalye hizmetini kötüye kullandıklarını iddia ediyor.

“Özel hizmetlerin yaygın biçimde kötüye kullanılması söz konusu. CEO Barry Biffle Perşembe günü New York’taki Wings Club’da bir öğle yemeğinde “Tekerlekli sandalye yardımı kullanan ve buna hiç ihtiyacı olmayan insanlar var” dedi. CNBC’ye göre.

Sınırdaki koltuklar ilk gelene ilk hizmet esasına göre düzenleniyor ve tekerlekli sandalye yardımı talep edenler uçağa diğer yolculardan önce biniyor.

Biffle, şahsen 20 kişinin tekerlekli sandalyeye bindiğini gördüğünü ancak yalnızca 3 kişinin inerken yardım istediğini söyledi.

“Birçok insanı tedavi ediyoruz” diye şaka yaptı.

Frontier Airlines, bazı yolcuların uçuşlarda öncelikli biniş hakkı elde etmek için tekerlekli sandalye hizmetlerini kötüye kullandığını söylüyor. com.mtcurado

1986 tarihli Hava Taşıyıcı Erişim Yasası, havayollarının engelli kişilere karşı ayrımcılık yapmasını yasaklıyor ve şirketlerin, uçaktaki yolculara tekerlekli sandalyeler de dahil olmak üzere “güvenli ulaşım” sağlamasını zorunlu kılıyor.

Şirketin web sitesinde “tekerlekli sandalyeye veya hareket kabiliyeti desteğine ihtiyaç duyan yolcularımıza hizmet vermekten mutluluk duyduğu” belirtiliyor ancak Biffle, insanların ihtiyacı olanlara yardım etmek için mevcut hizmetlerden faydalanmasından dolayı hayal kırıklığına uğruyor.

Biffle, tekerlekli sandalye yardımı istemenin havayoluna 30 ila 35 dolar arasında bir maliyet getirdiğini ve istismarın diğer yolcuları geciktirebileceğini iddia ediyor.

Sınırda oturma sistemi ilk gelene ilk hizmet esasına dayanmaktadır ve tekerlekli sandalye yardımına ihtiyaç duyanlar uçağa diğer yolculardan önce binmektedir. com.mtcurado

Biffle, CNBC’ye şöyle konuştu: “Herkesin ve kimin ihtiyacı varsa buna hakkı olmalı, ancak engelli park yerine park ederseniz arabanızı çekecekler ve size ceza kesecekler.” “Bu hizmetleri kötüye kullanmanın da aynı cezası olmalı.”

Sorunlar, güvenlik kapıları ve diğer havaalanı hizmetleri gibi biniş kapısının ötesine uzanabilir

FOX Business’a konuşan taşıyıcı, “Tekerlekli sandalye hizmetlerini kullanarak güvenlik hatlarının önüne geçmek ve uçuşlarda öncelikli biniş almak için kullanan yolcular arasında yaygın bir suiistimal var” dedi ve şunu ekledi: “TSA ve havayolları, yolcuları yönetme konusunda zor bir durumda” “. sorun.”

READ  Petrol, Çin'deki büyümeye ilişkin belirsizlik nedeniyle düşüyor

Yaralı ve engelli numarası yaparak hattı atlayan şüpheli yolcular, Southwest Airlines gibi diğer taşıyıcıları da etkiledi.

Geçtiğimiz yıl, bir Southwest Airlines yolcusu, Fort Lauderdale, Florida’da yaklaşık iki düzine tekerlekli sandalyeli kişinin uçağa binmek için sıraya girdiği sırada gördüğü “biniş öncesi dolandırıcılık” hakkında sosyal medya üzerinden şikayette bulundu.

Gönderide “20 yolcu tekerlekli sandalye kullanarak uçağa biniyor ve belki de yalnızca 3 yolcunun uçaktan inmek için bir tekerlekli sandalyeye ihtiyacı var” yazıyor. X’in üzerine adını Paul yazdı.

Southwest, Frontier’a benzer şekilde koltuk tahsis etmiyor, bu da kabini önceden yolcuların yönetmesine neden oluyor.

Geçtiğimiz yıl, bir Southwest Airlines yolcusu, Florida’da uçağa binmek için sıraya giren tekerlekli sandalyeli yaklaşık iki düzine kişi sırasında gördüğü “biniş öncesi dolandırıcılık” hakkında sosyal medya üzerinden şikayette bulundu. @trendred/X

Başka bir Güneybatı yolcusu geçtiğimiz günlerde Philadelphia’dan Chicago’ya giden bir uçuşta benzer bir dolandırıcılığa dikkat çekti; burada, uçakta gıpta ile bakılan bir koltuk almak için “kendini engelli olarak tanımlayan” 30 yolcunun terminalde sıraya girdiğini gördü.

Steve Maziarka, Şubat ayındaki gezi hakkında Wall Street Journal’a “İnsanlar sistemden yararlanıyor” dedi. “Sadece kontrolden çıktı.”

2022’de büyük bir havaalanının başkanı, TikTok kullanıcılarını, takipçilerine tekerlekli sandalye kullanımını önerdikleri için eleştirdi.

Londra Heathrow’un o zamanki CEO’su “TikTok kullanıyorsanız bunun insanların önerdiği seyahat tüyolarından biri olduğunu göreceksiniz, lütfen bunu yapmayın çünkü hizmeti en çok ihtiyaç duyan insanlar için korumamız gerekiyor” dedi. John Holland Havaalanı dedi. Kai dedi ki LBC Radyo’nun merkezi Birleşik Krallık’tadır.