Mayıs 27, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Tesla Motors, Inc. (NASDAQ: TSLA) – İzleyin: Elon Musk’ın SpaceX’i, Falcon 9 havalanırken Rusya’daki ‘Amerikan süpürgesini’ bir adım öteye taşıyor

Tesla Motors, Inc.  (NASDAQ: TSLA) - İzleyin: Elon Musk'ın SpaceX'i, Falcon 9 havalanırken Rusya'daki 'Amerikan süpürgesini' bir adım öteye taşıyor

elon musk-sahip olunan Uzay X Çarşamba günü, 48. lansmanından saniyeler önce, yalnızca Rusya’da başka bir tatbikat yaptı. yıldız bağlantısı uyduları alçak dünya yörüngesine

ne oldu: Lansman videosunda Şahin 9En son görev, SpaceX fırlatma mühendisi Julia Siyah Kalkıştan saniyeler önce “Amerikan süpürgesinin uçmasına ve özgürlüğün seslerini duymasına izin verme zamanı” dediği duyuluyor.

Bağlam: onun jibe, benzer Tesla Şirketi (NASDAQ: TSLACEO geçen hafta, Rus Uzay Ajansı başkanı tarafından yapılan hicivli bir açıklamaya atıfta bulundu. Dmitriy Rogozin.

Rogozin, ülkesinin Rusya’ya karşı yaptırımlarına yanıt olarak ABD’ye füze motorları tedarik etmeyi bırakma kararını duyururken, Amerikalıların füzelerini fırlatmak için “süpürge sopası kullanabileceğini” söyledi.

Ayrıca bakınız: Falcon 9, 47 Starlink uydusunu daha uzaya götürüyor: Elon Musk neden buna ‘Amerikan süpürgesi’ lansmanı diyor?

serbest bırakmak: Bu, SpaceX’in kısmen yeniden kullanılabilir Falcon 9 ile 41. lansmanıydı. Roket, tahrik mühendisi Youmei Zhou Cape Canaveral Uzay Kuvvetleri İstasyonu’ndan saat 8: 45’te ET’de kalkıştan önce canlı bir yayında söyledi. Bu, SpaceX Falcon 9’un bu yıl şimdiye kadarki dokuzuncu lansmanıydı.

Starlink, özellikle uzak bölgelerde yörüngedeki uydulardan Dünya’ya yüksek hızlı İnternet iletmek için tasarlanmış bir SpaceX projesidir.

Musk kısa süre önce hizmetin genişletilmiş ile 14 ülke Ve şirketin diğer birkaç ülkede lisans beklediğini.

© 2022 Benzinga.com. Benzinga yatırım tavsiyesi sağlamaz. Her hakkı saklıdır.

READ  Demir bulutlar, titanyum yağmuru, kuvvetli rüzgarlar