Ağustos 17, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

TikTok, ABD kullanıcı verilerine Çin’de erişilebileceğini doğruladı

TikTok, ABD kullanıcı verilerine Çin'de erişilebileceğini doğruladı

TikTok, Çin merkezli ana şirket ByteDance çalışanlarının belirli koşullar altında ABD kullanıcı verilerine erişebileceğini doğruladı. bir mesajda o anladı New York Times Konuyla ilgili dokuz Cumhuriyetçi senatörün sorularını yanıtlıyor.

TikTok CEO’su Shou Zi Chew bir mesaj yazdı.

Chiu, “TikTok, veri sınıflandırmasına göre erişim seviyeleri atayan ve ABD kullanıcı verilerine erişmek için onay gerektiren bir şirket içi veri sınıflandırma sistemine ve onay sürecine sahip” diye ekledi. Gerekli rıza seviyesi, sınıflandırma sistemine göre verilerin hassasiyetine bağlıdır.

Şu anda Wall Street Journal muhabiri olan Sal Rodriguez, İlk olarak CNBC tarafından rapor edildi. Geçen yıl, ByteDance ABD verilerine erişim kazandı ve TikTok kararlarının alınmasına yakından dahil oldu.

Daha sonra gizlilik ve güvenlik endişelerine yeni bir ışık tutuldu BuzzFeed Haberleri Geçenlerde, aldığım dahili toplantıların sesine dayanarak ByteDance çalışanlarının ABD kullanıcı verilerine tekrar tekrar erişildi En az dört ay boyunca ABD merkezli çalışanların buna erişim izni yoktu.

BuzzFeed News’e raporu için yaptığı açıklamada, bir TikTok sözcüsü kısmen şunları söyledi: “Güvenlik açısından en çok incelenen platformlar arasında olduğumuzu biliyoruz ve ABD kullanıcı verilerinin güvenliğiyle ilgili herhangi bir şüpheyi ortadan kaldırmayı amaçlıyoruz.”

BuzzFeed News hikayesini yayınladığı gün, TikTok, ABD ve Singapur’daki veri merkezlerinde depolanmak yerine “ABD kullanıcı trafiğinin %100’ünün Oracle Bulut Altyapısına yönlendirildiğini” duyurdu.

Mektupta Chiu, BuzzFeed News raporunun “doğru olmayan ve gerçeklerle desteklenmeyen iddialar ve imalar içerdiğini” yazdı.

FCC Komiseri Brendan Carr, BuzzFeed News raporunu yayınladıktan sonra şunları söyledi: Apple ve Google, TikTok’u kaldırmak için aradı uygulama mağazalarından.

READ  Popüler Analistler, Kripto Piyasaları Düşerken Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Dogecoin (DOGE) için Outlook'u Güncelliyor