Ağustos 11, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Yaz seyahat planlarınızı yeniden düşünmek isteyebilirsiniz. İşte neden.

These are the busiest travel days this holiday weekend
Bir yaz tatili arayan herkes, kendilerini iptal edilen uçuşlar, pahalı araba kiralamaları veya tamamen rezerve edilmiş otellerden oluşan kaotik bir ağda sıkışıp kalmış bulabilir. A noktasından B noktasına gitme olasılığı pahalı baş ağrısı İmkansız görünebilir.
Şunu düşünün: Çarşamba günü, ABD’deki uçuş izleme verilerine göre ABD içinde, içinde veya dışında 639 uçuş iptal edildi ve 5.837 ertelendi. Uçuş Farkındalığı.
Delta Airlines tek başına Yaklaşık 100 uçuşu azaltın Temmuz ayında “aksaklığı en aza indirmek” için programından bir gün ayrıldı ve 4 Temmuz’da yolculara “pandemi öncesinden beri görülmeyen” yolcu sayılarına hazırlanırken muafiyet verdi.

Bir araba kiralamak – bulursanız – muhtemelen size geçmiş yıllardan daha pahalıya mal olacaktır. Ve otel fiyatları da ülke çapında artıyor. Dinlenmek için çok fazla.

Neler oluyor?

Yaz seyahati sıkıntılarınız (muhtemelen) sizin suçunuz değil. Gökyüzünde, havayollarında, özellikle de pilotlarda çalışan sayısı, pandemi öncesine göre çok daha düşük. Ve yolda, mevcut araba kıtlığı kiralık araba fiyatlarını iki katına çıkardı.

a ekle Rekor yüksek enflasyon oranı Boş zaman seyahatlerine yönelik olağanüstü talep ve problemler için bir reçeteniz var.

Bu aksaklıkların çoğu Covid-19’a kadar takip edilebilir.

Sipariş vermekle başlar. Havayolları ve oteller, pandemi sırasında uçuşlarını erteleyen Amerikalılar tatile dönerken bu yaz rekor seyahat bekliyor.

Talep kısa istihdamı karşılıyor. Havayolları, zorunlu işten çıkarmaları önlemek için Covid’in zirvesi sırasında 54 milyar dolarlık federal yardım almış olsa da, personel kesmek ve paradan tasarruf etmek için devralma ve erken emeklilik paketleri teklif ettikten sonra daha az çalışanı var.

Kısa süreli işe alım sorun yaratır. Sonuç olarak, operasyonlar şunları yapabilir: hızla çöker Hava kötü olduğunda veya hava trafik kontrol merkezlerinde personel yetersiz veya hasta personel olduğunda.

Sonra hipertrofi var. Hükümetin önde gelen enflasyon ölçütü olan Tüketici Fiyat Endeksi, pandemi yayılmadan önce genel fiyatların Mayıs ayında bir önceki yıla göre %37,8 ve 2019 yılının Mayıs ayına göre %21,7 arttığını tahmin ediyor.

READ  TikTok, ABD kullanıcı verilerine Çin'de erişilebileceğini doğruladı

Unutmayın, salgının ortasında Federal Rezerv, finansal piyasaların çökmesini önlemek için acil durum teşvik önlemleri uyguladı. Merkez bankası faiz oranlarını neredeyse sıfıra indirdi ve şirket borçlarını satın alarak her ay piyasalara on milyarlarca dolar pompalamaya başladı.

Bunu yaparak, banka potansiyel olarak finansal bir erimeyi önleyebilirdi. Ancak bu kolay para politikalarını sürdürmek de oldu yakıt enflasyonuBu yüzden uçak biletiniz eskisinden çok daha pahalı.

Kiralık arabaların da salgın sorunu var. Pandeminin zirvesi sırasında endüstri, sadece krizden sağ çıkmak için ihtiyaç duydukları parayı elde etmek için birleşik filosunun yaklaşık üçte birini oluşturan yarım milyondan fazla araç sattı. Ağır kayıplarla geçen bir yılın ardından, araç kiralama şirketleri talebi karşılamak için filolarını yeniden inşa etmekte zorlandılar ve fiyatları daha depoyu doldurmadan fırladı.

Oteller de. Gideceğiniz yere vardığınızda da kendinizi rahat hissetmeyeceksiniz. Bastırılmış seyahat talebi konusunu hatırlıyor musunuz? Bu, sınırlı sayıda kalacak yere çarpar ve bazı şaşırtıcı fiyatlara neden olur.

Ortalama otel odası fiyatı geçen yıla göre %23 daha yüksek AAA.

Biden yönetimi ne yapıyor?

Bu ayın başlarında, Ulaştırma Bakanı Pete Buttigieg, özel bir görüşmede havayolu yöneticilerini uçuş programlarını gözden geçirmeye ve çağrıya aşina olan bir kaynak olan yaz uçuşlarının iptallerinin etkisini azaltmak için başka adımlar atmaya çağırdı. CNN’den Gregory Wallace’a söyle.

Kaynak, Buttigieg’in üst düzey yöneticilerden 4 Temmuz hafta sonu ve sonrasında kesintileri önleme ve bunlara müdahale etme planları hakkında konuşmalarını istediğini söyledi.

Havayolları ne diyor?

ABD havayolları denediklerini bilmenizi istiyor. ABD’nin önde gelen havayollarını temsil eden grup olan Airlines for America, Perşembe günü CNN’ye yaptığı açıklamada, “bu hafta sonu sorunsuz seyahatin sağlanmasına yardımcı olmak için her türlü çabayı gösterdiğini” söyledi.

READ  Peloton, devam eden kayıplarla dönerken CFO'yu değiştirdi

“ABD havayolları hava durumu, taşıyıcı düzeyinde personel ve federal hükümet dahil olmak üzere bir dizi zorlukla karşı karşıya ve bu hafta sonu ve yıl boyunca sorunsuz seyahat sağlamak için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Her zaman olduğu gibi, federal ile yakın ve işbirliği içinde çalışıyoruz. hükümet, kötü hava koşulları da dahil olmak üzere zorluklarla günceldir, bu nedenle programlarda ayarlamalar yapılabilir ve havayolları yolcularla mümkün olan en kısa sürede iletişim kurabilir.”

Grubun havayolları üyeleri, uçuş sayısını azaltmak ve yolcuların yoğun olmayan dönemler için ücret ödemeden yeniden rezervasyon yapmasına izin vermek de dahil olmak üzere, yaz uçuşlarındaki aksaklıkları azaltmak için çeşitli yaklaşımlar benimsiyor.

Ancak eleştirmenler, havayollarının tam da bunu yapması gerektiğini söylüyor. Bu sorunların çoğunu bekleyin Yaz seyahat sezonu öncesi.

Ne kadar sürer?

Okumak bu parça Havacılık gazetecisi John Walton tarafından yazıldı.

o yazıyor: Hemen hemen her durumda, sorun şu ki, pandemi sırasında çok fazla deneyimli insan işten çıkarıldı veya gönüllü olarak verildi ve havayolları, havaalanları ve havacılık sisteminin diğer önemli bölümleri, onların yerini alacak yeterli sayıda insanı işe alıp kalifiye etmedi. .

Bu yeterlilik noktası önemlidir. Havayollarının ve havaalanlarının iyi bildiği gibi, birinin bir uçakta veya bir havaalanı kapısında çalışmasına izin verilmesi için güvenlik izni alınmasıyla ilgili bütün bir süreç vardır.

Başka bir deyişle, seyahat bir süre için zor olacaktır.

Nasıl hazırlarsın?

Yaz seyahat planlarınız varsa, başarısız olmaya mahkum değilsiniz. CNN’in Seyahat Ekibi Bir Araya Geldi Pratik tavsiye Bu, uçmakla ilgiliyse hedefinize ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Ne kadar erken o kadar iyi. Günün erken saatlerinde kalkan bir uçuşa binmek, gecikmelerin ve iptallerin art arda gelen etkisinden kaçınmaya yardımcı olur. Kötü hava koşullarının sonraki uçuşları da etkilemesi muhtemeldir.

Kaçırılmayacak etkinlikler için yeterli zaman ayırın. Düğün gibi önemli bir olayın olduğu gün seyahat etmeyin. En az bir gün erken gelmeyi planlayın.

Uçuşunuz iptal edilirse otel kuponu talep edin. Aynı gün uçağa binemezseniz, yemek veya otel kuponu istemek iyi bir fikirdir. Hava olayları gibi birçok durumda, havayollarının bunları sağlaması gerekmez, ancak sormaya değer.

En önemlisi, düşünceli kalın. Müşteri hizmetleri personeli ile hayal kırıklığınızı bırakmayın. Operasyon kararları vermezler.

CNN’den Gregory Wallace, Chuck Johnston ve Ramisha Maarouf bu rapora katkıda bulundu.

READ  Tesla pillerinin tedarikçisi LG Energy Solutions, Arizona'da 1,4 milyar dolarlık bir pil tesisi duyurdu.