Mayıs 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Timberwolves kazanırken Anthony Edwards Muster Slam yapıyor

Timberwolves kazanırken Anthony Edwards Muster Slam yapıyor

SALT LAKE CITY — Pazartesi gecesi güçlü bir smaç, Anthony Edwards'ın ikinci yarıdaki üstünlüğünü gösteren mükemmel bir fotoğraf oluşturdu.

Edwards, üçüncü çeyrekte Utah Jazz oyuncusu John Collins'i vurarak Minnesota Timberwolves'un 114-104 kazanmasına yardımcı oldu, ancak oyundan sonra oyuncuları öfkelendirdi.

32 sayısının 25'ini ilk yarının sonunda atan Edwards, şunları söyledi: “Kalenin kenarına yakın olmadığım için topu kaçıracağımı düşünüyordum ama Tanrı bir şekilde kaçırmamı istedi. ”

Oyun bir anda sosyal medyada viral oldu. Timberwolves'un tecrübeli oyun kurucusu Mike Conley bunun muhtemelen kişisel olarak şahit olduğu en iyi smaç olduğunu söyledi.

Conley, “Neredeyse bir kediye benziyor” dedi. “İlerlemeye devam ediyor ve ayakları üzerine iniyor. Onu bu kişi yapan ve oyunda neden bu şekilde manevra yapabildiğinin nedeni bu gibi şeylerdir.”

Edwards, Vince Carter gibi smaç yetenekleriyle tanınan oyuncuları idol alarak büyüdüğünü ve onların yaptığı gibi smaç basmanın her zaman onun hedefi olduğunu söyledi.

Pazartesi günkü unvanı onu kesinlikle bu kategoriye sokuyor.

Edwards, “Bu beni ürpertiyor çünkü her zaman böyle birinin üzerinden smaç basmayı hayal etmiştim” dedi.

Oyunda hem Collins hem de Edwards sakatlandı.

Edwards, eli Collins'in elmacık kemiğine çarpınca sol yüzük parmağını çıkardı. Daha sonraki bir mola sırasında hızla soyunma odasına geri döndü, parmağını yerine koydu, bantladı ve oyuna geri döndü.

Collins, olası bir beyin sarsıntısı açısından değerlendirilirken dördüncü çeyreğin tamamı boyunca elendi. Daha sonra yaralanmasının kafasında morluk olduğu doğrulandı.

Kritik bir süreçte Edwards'ın smaçları Minnesota'nın stoperine duygusal bir destek sağladı. Timberwolves, ilk yarıda Naz Reid'i kafa travması nedeniyle kaybetti ve zaten sakat oyuncular Rudy Gobert ve Karl-Anthony Towns olmadan oynuyorlardı.

“Bu beni ürpertiyor dostum, çünkü her zaman böyle birinin üzerinden smaç basmayı hayal etmişimdir.”

Anthony Edwards

Edwards, “Bu herkese enerji veriyor” dedi. “Bu herkesin savunma yapma, topu durdurma isteği uyandırıyor. Oyunu daha heyecanlı hale getiriyor.”

Edwards ayrıca 38 dakikada 8 asist, 7 ribaund ve 2 blok üretti. Sahanın her iki ucundaki bitmek bilmeyen enerjisi, Jazz'i ikinci yarı boyunca ayakta tuttu.

Utah koçu Will Hardy, “O bu” dedi. “O bir All-Star. Harika bir oyuncu.”

Edwards art arda üç kez 30 sayılık maça çıktı. Utah karşısında arka arkaya galibiyetlerde %58 şut oranıyla 31,5 sayı ortalaması yakaladı.

Timberwolves antrenörü Chris Finch, “O her zaman oyunu tersine çevirebilen bir adamdı” dedi. “Ne zaman bunu yükseltmesi gerektiğini biliyor. Ne zaman büyük rol oynaması gerektiğini biliyor. Bazen yoktan var edebilir. Ama şimdi yaptığı işte daha gösterişli. Biraz daha sakin ve işleri eskisi kadar aceleye getirmiyor. “

READ  Ryan Day, Ohio State'in Michigan'a yenilmesinin ardından Texas A&M'yi düşünmeli