Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Her iki takım için de gerçeğe dönüşmeden önce, Play-In'de heyecan verici bir Lakers-Warriors karşılaşması olacak.

Her iki takım için de gerçeğe dönüşmeden önce, Play-In'de heyecan verici bir Lakers-Warriors karşılaşması olacak.

NBA bunun yedi maçına bayılırdı, ancak bir tanesiyle yetinmek zorunda kalacak… ve Cumartesi gecesi Los Angeles'taki saate herhangi bir ihlal tekrarlanırsa değişiklik yapmak zorunda kalacak.

LeBron James-Stephen Curry'nin kitabına bir dipnot daha: Warriors 128-121'lik bir galibiyetle ayrıldı ve bu ikilinin bir aydan biraz daha uzun bir süre sonra Play-In Şampiyonası'nda bu dansı tekrar yapmaları mümkün – gerçi bu tamamen kesin değil Golden State veya Lakers'ın 8. sırada bocalayan herhangi bir takımdan daha iyi performans göstermesi pek olası değil. Bu arada Houston Rockets'ın her iki tecrübeli takım için de hayatı perişan ettiğini düşünmek çılgınca değil.

Bu gömülü içerik bölgenizde kullanılamıyor.

Öncelikle, geçen Mayıs ayında olduğu gibi Batı Konferansı Finalleri'ne bir gezi söz konusu olmayacak. Ancak bunlardan sadece birini almak, eğer durum böyle olursa, NBA dünyasının daha fazlasını istemesine neden olacak çünkü bu iki oyuna çok fazla yatırım yapıldı – belki de çok geçmeden ilgi odağı haline gelecek diğer ilgi çekici hikayeler pahasına.

Oyunun doğası ve önceki maçların heyecanı, yedi maçlık bir seride zirvedeki bazı çaylaklara karşı her ikisinin de tehlikeli olacağı hissini uyandırıyor ve sonra onların güçlü güçlere değil, birbirlerine karşı oynadıklarını hatırlıyorsunuz. şu ana kadar sezon boyunca layık olduklarını kanıtlamış kişiler.

İkna edici olmak kafa karıştırıcı olabilir ama bu takımların hiçbiri şampiyonluğu hak etmiyor; Kobe Bryant ve Tim Duncan'ın ayrılışından bu yana kayda değer kazananlar tarafından yönetiliyorlar.

Golden State Warriors guardı Stephen Curry (30) ve Los Angeles Lakers forveti LeBron James (23), Cumartesi günü Los Angeles'ta Golden State Warriors'a karşı oynanan NBA basketbol maçının ikinci yarısında şut saatindeki arıza nedeniyle oyun durdurulduktan sonra tepki gösterdi. .  16 Mart 2024. (AP Fotoğrafı/Ashley Landis)

Lakers-Warriors karşılaşması zorlayıcı bir eşleşme olacak ancak her iki takım da ciddi bir şampiyonluk adayı gibi görünmüyor. (AP Fotoğrafı/Ashley Landis)

April Madness'ın bunu yapması gerekecek, çünkü bir takım başka bir kazan ya da eve git yarışmasına doğru ilerlerken, diğer takım sorgulama, pişmanlık ve parmakla işaret etme ile dolu bir offseason'a girerken kaderindeymiş gibi hissettiriyor. Gece, son iki dakikada şut saati düşmeden önce bile tartışmasız geçmedi. James'in Curry'ye karşı attığı üçlük gerçek olamayacak kadar iyiydi, çünkü tekrarlar James'in ayakkabısının saha dışı çizgisinde olduğunu ve konu karara bağlandıktan yaklaşık 20 saniye sonra üç sayılık atışın skor tabelasından çıktığını ortaya çıkardı.

READ  MLB kapatma: Rob Manfred, MLBPA sahiplerinin anlaşmaya varamamasından sonra normal sezon maçlarını iptal etti

James hepsini görmüştü ve böyle bir örneği hatırlamıyordu. Bu, kritik bir oyunun ardından işleri mantıklı bir şekilde düzeltmeye dayanan yeni bir kuraldır. Anahtar kelime: makul.

Birden fazla oyunun gözden geçirilmesinden kaynaklanan 11 dakikalık bir gecikmeyi, başka bir anlaşılmaz gecikme izledi; bu, şut saatini çalıştıran bilgisayarların neden olduğu, gerçekten iyi, iyi oynanan bir oyunun kıvrak bir sonu olması gereken şeyin tüm momentumunu yok etti.

LeBron bunun için çok yaşlı olduğunu söyledi; ondan uzakta oturan birinin şut saati sayılarını veremeyecek kadar yaşlı ve tecrübeli olması, Lakers PA Lawrence Tanter'ı göz önünde bulundurursak hiç de ironi yapmadı.

Her ne kadar hepimiz lige işleri düzeltmek için elindeki araçları kullanması için yalvarmış olsak da, birincisi için ligi suçlayın, ikincisi için değil.

Ve lig de bunu doğru yapmış olabilir. Warriors ve Lakers'ın geleneksel sıralamada son sırayı almak için sekizinci sırada yer alan Dallas Mavericks'i kovalamasını izlemek zor olsa da, dokuzuncu ve 10'uncu sırada bitirmenin heyecanı Mart ayındaki rahatsızlığın bir kısmını hafifletti.

Ön eleme olmasaydı, konferans dengesizliği hakkında sesler ve çığlıklar olurdu ve Adam Silver'ın konferansları bir kenara bırakıp 1-16 play-off modeline gitmesi gerektiği konusunda sızlanmalar olurdu – ve en iyi tahmin, eğer bunu yaparsak şikayetleri saymıyoruz. Hava kötüleştiğinde Spring Steph ve Spring LeBron'dan tam yardım almayın.

Bir yana, bizim tökezlememizi izlemek ve Kevin Durant'in bu büyük bireysel rekabetin terazisini değiştirdiğini (bunu yaptı) söylerken, tüm zamanların en iyi oyuncusunu bu savaşların arka tarafında kullanan Lakers takımını takdir etmemek biraz komik. Anthony Davis'te (o öyle).

Şunu söylemek yeterli: Eğer Davis'in değeri küçümseniyorsa artık öyle olmaması gerekiyor. Yılın Savunma Oyuncusu adayını gözden kaçırmak zordur, özellikle de her gece 12 ribaundla 25 sayı kaybederken, ama iş bu iki süpernovaya gelince hayat böyle.

READ  2023 Ryder Cup programı: ABD ve Avrupa takımları Cuma günü 1. Gün için maçları, eşleşmeleri ve başlama saatlerini belirledi

Davis, Clubber Lang'in inlemesine neden olacak bir göze darbe aldığında ve bir daha geri dönmemek üzere soyunma odasına gittiğinde, Warriors, Draymond Green'in Jonathan Kuminga'ya yaptığı vuruşlarla isteyebilecekleri tüm dikey mesafeyi elde etmişti.

Bu gömülü içerik bölgenizde kullanılamıyor.

Lakers harika bir savunma birimi değil, özellikle de James'in yerlerini seçip seçmesi, anında harika savunma oyunları yapması ama gençliğindeki kadar sağlam olmaması, ancak Davis yokken aslında kötü durumda olmaları. .

Bu, zirveye giden hızlı bir yoldur ve daha da önemlisi Davis, Warriors'ı ligin en genç takımı olduğu için cezalandıramaz. Kıdemli Kevon Looney, Trayce Jackson-Davis'in gençliği ve ribaunduyla alev alev yanıyor, ancak fiziksel olarak Davis'e rakip olamaz – ve siz bunun diğer önemli şeyleri nasıl etkileyeceğini merak etmeden önce Green'in Lakers'ın uzun adamını savunmaya ayırabileceği yalnızca birkaç dakika var. oyununun bazı bölümleri.

Ancak hem koşullar hem de yaptıkları hatalar nedeniyle iki takımın yürüdüğü ince çizgi burada yatıyor. 82 maçlık bir maraton boyunca işler organik olarak gelişiyor, ancak Kuminga'nın kilidinin daha erken açılması gerekiyordu; öyle görünüyor ki Steve Kerr'in onunla daha fazla oynamasını sağlamak için Green'i durdurmak gerekti ve bu aynı zamanda bitkin Curry'nin üzerindeki baskıyı da hafifletti.

Green'in Milyon Dolar Rüyası'nı Rudy Gobert'e devretmesi ve ardından Jusuf Nurkic'e vurması nedeniyle aldığı uzaklaştırma, şu ana kadar yalnızca 41 maç oynamasının büyük bir nedeni. Warriors 24-17, normal koşullar altında 48 galibiyet ortalaması.

Ancak Körfez'de işler asla normal olmaz, asla doğrusal olmaz ve duygusal liderlerinin iki önemli yokluğu olmadan Warriors'ın nerede olacağını tahmin etmek çok kolaydır. Dokuzuncu sırayı berabere almaktan kesinlikle daha iyi olacaklar ve tek maçlık bir play-off'ta James'le karşılaşma potansiyeline sahip olacaklar.

READ  NBA 2022 Elemeleri - Birinci Raunt'tan tüm maçlar, programlar ve haberler

Sonra Lakers var. James ve Davis bu yıl sağlıklı ve sağlıklıydılar ve Laker'daki iyimserler onların geçen yılki play-off'lardaki ivmeyi bu yıla taşımalarını bekliyor.

Ancak bir şeyler yolunda gitmedi ve D'Angelo Russell, takvimin 2024'e dönmesinden bu yana All-Star seviyesinde olmasına rağmen (21,1 sayı, 6,3 asist, yüzde 45 üçlük isabeti), Ve ile arasındaki kopukluğu ortaya çıkardı. kendisi arasında. Koç Darvin Ham, sıcak koltuktan her zaman üç maçlık bir mağlubiyet serisine sahip gibi görünüyor.

Yani şimdi her iki takım da birbirine bakıyor – belki de bu zorlu gecikmeler sırasında bunu yapmak için bolca zamanları var – buraya nasıl geldiklerini merak ediyorlar, diğer tarafın play-off'ların arka ucunda zar zor dayanabilecek kadar iyi olduğunu düşünüyorlar. Ve tekrar nefes alabilmeleri için önce bir başkasına, sonra belki bir başkasına sahip olma hakkı için bir başkasıyla bir tür duygusal savaş vermek zorunda kalacaklarını bilmek.

Evet, sonra belki gerçeğin onları gerçekten vuracağı Denver'la yüzleşirler.