Ağustos 11, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Trump, 6 Ocak’taki duruşmayı görmezden gelerek Elon Musk’ı diz çöktürebileceğini iddia ediyor

Trump, 6 Ocak'taki duruşmayı görmezden gelerek Elon Musk'ı diz çöktürebileceğini iddia ediyor

Donald Trump, Elon Musk’ı dizlerinin üzerine çökertebileceğini ve yardım için “yalvarabileceğini” söyledi.

Elektrikli otomobil girişimcisi Twitter tarafından 44 milyar dolarlık sosyal medya platformu satın alımından vazgeçmesi için dava edilirken Trump, Truth Social’a gitti.

“Elon Musk Beyaz Saray’a geldiğinde, yeterince uzun sürmeyen elektrikli arabalar, bozulan kendi kendine giden arabalar veya herhangi bir yere roketler ve sübvansiyonlar olmadan birçok sübvansiyonlu projesinde benden yardım istedi. Trump’ın büyük bir hayranı ve Cumhuriyetçi olduğunu söyledi, “Dizlerinin üstüne çök ve yalvar, o bunu yapardı” diyebilirdim, Bay Trump yazdı.

Bir dönemlik başkan, komitenin 6 Ocak’ta soruşturmada bir tanığa ulaşmaya çalıştığını ve Adalet Bakanlığı’nın bilgilendirildiğini duyduktan kısa bir süre sonra Salı günü dünyanın en zengin insanına saldırdı.

Musk’la, bu yılın başlarında satın almayı kabul ettiği Twitter’la yeni yasal savaşıyla dalga geçti.

“Şimdi Elon kendini Twitter karmaşasından kurtarmaya odaklanmalı çünkü muhtemelen değersiz bir şey için 44 milyar dolar borçlu olabilir. Ayrıca elektrikli arabalar için çok fazla rekabet var!”

“Not: Elon’un Twitter’daki 15 milyon dolarlık hisse satın alma engelini herhangi bir bildirimde bulunmadan aşmasına neden izin verildi? Bu çok ciddi bir ihlal! Elon ve @Jack’in tadını çıkarın, devam edin! “

Trump’ın alay konusu, SpaceX patronunun Cumhuriyetçi politikacının “şapkasını asıp gün batımına kadar yelken açmasının” zamanının geldiğini düşündüğünü söylemesinden bir gün sonra geldi.

Adamdan nefret etmiyorum ama Trump’ın şapkasını asıp gün batımına kadar yelken açmasının zamanı geldi. Musk, Twitter’da “Demokratlar da saldırıyı durdurmalı – Trump’ın hayatta kalmasının tek yolu başkanlığı geri almak olana kadar bunu yapmayın” dedi.

Bay Trump’ın kendisine “boğa vücut sanatçısı” demesinden birkaç gün sonra geldi ve kendisine iki kez oy verdiğini söylediğini iddia etti.

READ  Yatırımcılar Fed kararını sindirirken hisse senetleri yükseliyor

Musk, 100 milyon Twitter takipçisine 2024’te Trump yerine Florida Valisi Ron DeSantis’i destekleyeceğini ve sadece Haziran ayında ilk kez Cumhuriyetçi oy kullandığını söyledi.