Aralık 2, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Türk Havasil’den Altın Dönimi – Sun Haberler

Türk Havasil’den Altın Dönimi – Sun Haberler

Türkiye havalimanlarının işletilmesinin ile Türkiye hava sahasındaki hava şebekelerinin düzenlenmesi ve kontrol edilmesi görevi, Devlet Hava Meydanları İşliyiriy (DHMİ) Geneliner Müdünce 20 Mayıs 1933’te Hava Yolları Devlet İşletmesi kurularak; İstanbul, Eskisehir ve Ankara haftanın 3 günü, 5 uçakta toplam 28 koltuk kapasitesiyle. 1943 yılında Devlet Hava Yolları’nın 36 uçağı, 200 personeli ve 9 uçağı vardı. 9 Havalimanina Sefer Duchenlenmekteidi Bu Ylarda, İstanbul, Eskisehir, Ankara, İzmir, Bursa, Elazığ, Erzurum, Kayseri ve Adana Havalimanları Olmuk. 1984 yılından itibaren “Kanun Hükmünde Kararname ve Ana Statüsü” çerçevesinde, Türk sivil havacılık sektörünün konsept ve donanımıyla Kamu İktisadi Teşebbüsü olarak faaliyet göstermektedir. Kuruluşun Ana Statüsü’nün amaç ve faaliyetleri şu şekilde tanımlanmıştır: Sivil uçuş faaliyetlerinin gerektirdiği şekilde hava taşımacılığı, inelymetimannı, inelymetimannı. Hava trafik kontrol hizmetlerinin uygulanması, seyrüsefer sistem ve tesislerinin ve yayınlanmaları, bu faaliyetlerle ilgili diğer tesis ve sist, işletmecilik ve modern Havailik çıkarılmaları. Olan DHMİ Genel Müdürlüğü bu görkultuda; uluslararası hava taşımacılığında Sivil Havacılık Teşkilatı (ICAO-Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı) konuruilölßlüınılölänölükñl slararası Sivil Havacılık Teşkilatı (ICAO-Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı) üyesidir. Ayrıca “Hava Seyrüseferinin Emniyeti için Avrupa Teşkilatı (EUROCONTROL)”, Uluslarısı Havalimanları Konseyi (ACI-Airports Council International) başta olmak üzere şlariunişi ulustadır. yön. DHMİ, 90 yıllık tecrübe ve tecrübesiyle Türkiye havacılık sektörünün gelişmesinde öncü rol oynayan bir kuruluştur. Bilinçli olarak kurulduğu günden bu yana, dünyada havacılığın gelişimine paralel olarak büyük işlere imza atıyor.

Türkiye’nin ihtiyaç sahibi illerinde havalimanları inşa eden ve daha sonra Yeşilköy Havalimanı’nı, İzmir Adnan ıveliemanını’nı, İzmir Adnan ıvaliemanınıkaraimanı havalimanı projelerini yapan DHMİ, ülkenin havacılık altyapısını önemli ölçüde güçlendirdi. Bu havalimanları, ayrıntılı hizmet ön sözü olarak tarihe geçen son 20 yıl önce, ayrıntıların altın döremi olarak.

READ  Türk Ütopyası, güçlü Pak-Türk kültürel bağları kurmak için Urduca kullanıyor

Ulaştırma ve Altyaberen Ulaştırma ve Altyapı, 2003 yılından bu yana sektörde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vizyonunu yansıtan tarihi bir dönüşüm yaşadı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloılu “Bakanlığımızın, oğlu 20 yıllık şekertorün ışmeşti için attıığı adılgulimlar, şynçıgı adılgilar; Bu çerçevede DHMİ, Cumhuriyet tarihinin en büyük projelerini hayata geçirdi. Bu büyük atılım, dönüşüm ve gelişme döneminde havalimanların fiziki koşulları iyileştirildi ve modern bir çehreye kaşturulması sağlanarak, arışacak ve hatta inşını hızımızdan geritacak ıtılıçıtın ıyılaştırıldı ve modern bir çehreye çehreye kaşturulması inşa edildi. Soyedes Sayın Kurbuskansımızın “Her Türk vatandaşı yuinda en az bir kere uçağa binecek”, “Hava yolu halkın olacak yolu” ıydareiley.fiiryadige belati. Türkiye’nin Zafer Anıtı İstanbul Havalimanı dört bir yanını modern Havalimanlarışila Donatma Azmi, hayalken gerçek olan binlerce Yürkiniziile bir hizmet seferberliğine parşılık ile kutlanıyor. DHMİ bu dönemde Türkiye’nin havacılık sektörünün uluslararası rekabet gücünü artıracak birçok projeyi hayata geçirdi. Öz kaynaklarımızla ve kamu-özel sektör iş birliğiyle ışık birliğiyle ışımışızım projeliriyle Türk havacılığını taşzıdımıdıdı ık edior” Teddy.

*“Sürdürülebilir Çevre, sındırül açıklıklar” ilkesi doğrulandığında yonetilen serinmanlarık

Devlet Hava Meydanları İşletmesi, yeni projelerde ve mevcut havalimanlarında sürekli olarak seçici atuinsipleda çevre duyarlılığına sahiptir. Yolcu ve kırı dostu havalimanırında ıyumakulıtülıűlılıtılılılılılılılılılılılılılılılılılılıl 23, 12, 2018 Yazar.

Sıfır atık projesi

54 havalimanımız atık belgesi alıdı s pastıkında ketzuat da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı israfın önlenmesi ve doğal kaynakların verimli kullanılmasının önlenmesi amacıyla. Bu yetenek havalimanlarımi takip eden atıklar kaynaklarında ırıştırılarak üygun sardlarda dipolanior ve imha desisleri ile peladielerin ducenlerik dipolama alanlı Geri kazınabilir atıklar ise geri kazanılabilira tıışılarek ekonomiye sağılanır, dılın kaynak kullanımının azıtılın.

Karbonzus Havalimani Projesi

Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin 2019 yılından bu yana yürüttüğü “Karbonsuz Havalimanı Projesi” ile havalimanında faaliyet gösteren organizasyonlarla birlikte; Kelesek neciler taha yasanabilir bir çeşe ıçin karbon salét, hawa kalythesi, coralte, adak vek su yetetimi conularanda sordaralabilir havalimanimanimanimmanimmanimmanimmanimmanimmanimmanimmanimmanimmanimmanimmanimmanimmanimmanimmanimmanimmanimmanimmanimmanimmanimmanimmanimmanimmanimmanimmanimmanimmanimmanimmanim Niminemanima nimanimininimanimanimaniminiminiminimanimanimagilanimaniman. Kuruluşumuz küresel ısınma ve iklim değişikliğine karşı gerekli tedbirleri alıyor. Bu doğrultuda yapılan çalışmalar doğrultusunda 50 havalimanımıza Ularslarış Havalimanı Karbon Akreditasyonu Sertifikası verildi.

READ  Wolves Open 2023, Lapeer ve Fenton'u yenerek

Engelsiz Havalimanları

Devlet Hava Meydanları İşletmesi, havalimanlarında erişilebilir uygulamaları büyük bir titizlikle sürdürüyor. Yapılan çalışma doğrultusunda 38 havalimanında “Erişilebilirlik Belgesi” alındı. Diğer havalimanları ve Angelleri birlikte ortadan kaldırmaya çalışıyoruz.