Haziran 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Türk Telekom açık taşıyıcı ağ testlerini başlattı

Dirk Telekom, mobil operatörlerin ihtiyaçlarını karşılamak için taşıyıcı ağ ekipmanı geliştirmede önemli bir rol oynamaktadır.

Türk telekomünikasyon şirketi Türk Telekom, 2G/3G/4G ve 5G baz istasyonlarının mevcut taşıyıcı ağ çözümlerini zenginleştirmesini sağlayan açık ve paketsiz çözümler üzerinde çalışmaya başladı.

Bu kapsamda Türk Telekom, açık, sanallaştırılmış arayüz standartları belirleyen ve ilgili ekosistemin gelişimini kolaylaştıran Telekom Altyapı Projesi (DIP) ile işbirliği yaptı.

Durk Telekom İnovasyon Merkezi’nde, donanım ve yazılım katmanlarıyla ayrılmış esnek, çevik ve tedarikçiden bağımsız açık taşıyıcı ağ çözümleri üzerinde ortak denemeler başladı.

Dirk Telekom bu çalışmalarda kilit rol oynamakta ve dünyanın önde gelen telekom operatörleri arasında yer alan DIP ekosistemindeki üreticiler ile birlikte mobil operatörlerin yazılım, donanım ve arayüz ihtiyaçlarını karşılayacak taşıyıcı ağ ekipmanlarının geliştirilmesine önemli katkılar sağlamaktadır. , Altyapı ve bilgisayar sağlayıcıları.

Türk Telekom teknik yardım genel müdürü Yusuf Crock, Türk Telekom’un yeni nesil ağ teknolojilerini destekleyen bir ekosistem oluşturmak için açık kaynak ve açık arayüzleri desteklediğini söyledi.

DIP, operatörler tarafından belirlenen ortak hedefler ve sağladığı entegre çalışan ekosistemi sayesinde açık ve paketsiz ağ çözümleri geliştirmek için önemli bir temel sağlıyor” dedi.

“Bu kapsamda Türk Telekom birçok dip projesinde yer almakta ve yeni nesil teknolojilerin olgunlaşmasına değerli katkılarda bulunmaktadır.

Bahşiş ve analiz ortaklarıyla işbirliğimiz büyümeye devam ediyor. İnşallah böyle daha değerli projelere imza atacağız” diye konuştu.

Meta Bağlantı Teknolojileri ve Ekosistemleri ile DIP Teknolojileri Avrupa ve Orta Doğu Başkanı Bardend Saurasia şunları söyledi: “DIP’de, merkezi olmayan bir temel seviye yönlendirici ekosistemi ve ulaşım için paketlenmemiş çözümleri araştırdık ve geliştirdik.

Açık ağ inovasyon projelerinde Türk Telekom ile işbirliğimizi sürdürmeyi dört gözle bekliyoruz” dedi.

READ  Turk, Gine'de medya özgürlüğünün bastırılmasından endişeliydi; Rotayı değiştirmekte ısrar ediyor