Temmuz 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

“Yunanistan bizden çalınan adaları alacak” (video) – Greek City Times

“Yunanistan bizden çalınan adaları alacak” (video) – Greek City Times

Ukrayna’daki savaşa ve diğer küresel sorunlara rağmen, gazeteciler CNN Türk Yunanistan’ın Türkiye’yi işgal etmesinden korkan Yunanistan, “yasadışı olarak işgal edilmiş” Ege adalarının haritalarını sundu ve gelecekte bir Türk işgali önerdi.

Bütün bunlar rastgele bir televizyon kanalında değil, ülkenin en büyük haber ağlarından birinde.

Gazeteci ve editör Emine Baak Şengül, Network’teki bir etkinlikte “yasadışı” olarak yerleştirilmiş Yunanistan Adaları’nın harita arka planıyla konuşuyor.

Önce “endişesini” dile getirdi: “Yunanistan, adaları silahsızlandırılması için silahlandırdı. Her şeyden önce Türkiye bu konuda son dönemde itirazlarını en üst düzeyden yükseltmeye başladı ve gereğinin yapılacağını söyledi.”

“Yunan tarafında Rusya gibi Türkiye’ye karşı provokasyon olabilir mi diye bir soru var mı?” Engül, sözlerine şöyle devam etti: “Önümüzdeki dönemde Türkiye ile ilgili benzer bir hamle düşünülüyor mu?”

Daha sonra aynı şekilde sosyolog ve gazeteci Halki Sevikoklu, Türkiye’nin adaları Yunanistan’dan geri almanın yollarını araması gerektiğini söyledi.

“Şimdi tuzağa düşmemeliyiz, ancak bir şekilde işgali yeniden kazanmalıyız. Adalar” diye devam etti.

“Bazı adalarımızın (Ukrayna) bu sorun nedeniyle işgal edildiğini görmezden mi gelelim? Çarpmak ister misin? ” diye sordu Cevizoğlu.

“AhUr Adaları işgal edildi, Dedeağaç kuruldu ve Yunanistan Türkiye’ye zulmetmeye devam ediyor, “diye bitirdi Seviçoklu kışkırtıcı bir şekilde.

Devamını oku: Erdoğan’ın koruması Senegal’de esrarengiz bir şekilde öldürüldü.

READ  Berlin Türkleri Avrupa çeyrek finalinde 'kendi sahasında' oynayacak