Nisan 20, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Türk Telekom ve Paralel Kablosuz, GreenRAN Software ile Ortaklığını Genişletiyor – Intelligence CIO Europe

Türk Telekom ve Paralel Kablosuz, GreenRAN Software ile Ortaklığını Genişletiyor – Intelligence CIO Europe

Açık RAN ​​platformundan bağımsız çözümlerin öncüsü Parallel Wireless ve Türkiye'nin ilk entegre telekom operatörü Türk Telekom, açık RAN ​​girişimlerinde işbirliklerini genişletti.

Bu genişleme, Parallel Wireless'ın açık RAN ​​2G, 3G ve 4G teknolojisinin Türk Telekom'un saha test altyapısına entegrasyonunu içermektedir. 5G teknolojisi ise laboratuvar değerlendirme aşamasındadır.

Bu stratejik gelişme, ağ yönetimi yeniliklerine odaklanan Parallel Wireless'ın enerji tasarrufu sağlayan çözümlerini, GreenRAN xApps'i ve AMD tabanlı 5G devasa MIMO'yu içeriyor. xApps, ağ operatörlerinin dalgalanan trafik taleplerini karşılamak için güç tüketimini optimize etmelerine yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır. Bu yetenek, Türk Telekom'un çeşitli ağ çözümlerini seçme ve entegre etme esnekliği sağlayarak ağ performansını, kapsama alanını ve enerji verimliliğini daha da geliştirmesine olanak tanıyor.

Açık bir RAN, inovasyon, çeşitli tedarik zinciri ve artan rekabet için bir temel oluşturarak teknolojik verimliliği artırır ve değişim için güçlü bir katalizör görevi görür. Parallel Wireless GreenRAN xApps Suite, kuruluşlara O-RAN uyumlu yakın zamanlı RIC (Radyo İstihbarat Denetleyicisi) platformunda çalışan ek bir güç tasarrufu uygulamaları katmanı sağlarken ağ performansını ve son kullanıcı QoE'yi (hareket kalitesi) korur ). deneyim).

Parallel Wireless'ın kurucusu ve CEO'su Steve Papa, “GreenRAN xApps teknolojimizi şu anda kullanılanların üstüne koymak, Türk Telekom'un yenilikçi sektör gelişmelerini test etme ve uygulama yolculuğunda destek olmamızı sağlıyor” dedi. “Enerji verimliliği sağlayan yeniliklere derin yatırım yapmaya ve enerji tüketimini önemli ölçüde azaltan ürünler sunmaya kararlıyız.”

Türk Telekom CEO'su Ümit Önal, “Bu fırsat, Open RAN'ı kullanarak şebeke kapsama alanını ve güç tüketimini iyileştirebilen operatörler için bir kazan-kazan fırsatıdır” dedi.

“Ağımız geliştikçe, kullanıcılarımızın deneyimini geliştirirken optimum optimizasyon ve ölçeklenebilir operasyonlar sağlamak için her zaman yeni sektör gelişmelerini ve gelişmelerin ön sıralarında kalmamızı sağlayacak en iyi teknolojiyi arıyoruz. Şirketlerin, şehirlerin ve sektörlerin dijital dönüşümünün bu kadar önemli olduğu teknoloji çağında, şirketler dijital dönüşümü rekabette öne çıkmanın bir yol haritası olarak görüyor.

READ  Simone Biles, Turks & Caicos tatilinde renkli bikiniyle poz verdi

“Türk Telekom olarak dijital dönüşümün ön saflarında yer alıyoruz. Bu dönüşüm sürecinde yeni nesil teknolojiler gerektiren her alanda varız. Dijitalleşmeyi dünya ile geleceği birbirine bağlamak olarak görüyor, bu alandaki öncü vizyonumuz kapsamında yenilikçi yaklaşımımızla sektörümüze yepyeni ufuklar çiziyoruz. Hayatın her alanını kapsayan bir yol haritasıyla dijital dönüşüme yön vermeye ve yeni teknolojilere katkıda bulunmaya devam edeceğiz.

Bu makaleyi paylaşmak için aşağıya tıklayın