Mayıs 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Türk Telekom ve ZTE, Avrupa'nın ilk 3'ü 1 arada 50G PON Combo denemesini Türkiye'de gerçekleştiriyor

Türk Telekom ve ZTE, Avrupa'nın ilk 3'ü 1 arada 50G PON Combo denemesini Türkiye'de gerçekleştiriyor

Basın Bülteni: ZTE Corporation bugün, Türkiye'nin ilk entegre telekomünikasyon operatörü Türk Telekom ile Avrupa'nın ilk 3'ü 1 arada 50G PON Combo denemesinin başarıyla tamamlandığını duyurdu. Türk Telekom, 50 milyonu aşan abone tabanıyla ülke çapında lider iletişim hizmetleri sağlayıcısıdır.

Türk Telekom ve ZTE, Türkiye'nin telekomünikasyon altyapısının geliştirilmesinde birçok başarıya yol açan uzun süredir devam eden derin bir işbirliğine imza attı. Türk Telekom Ankara İnovasyon Merkezi'nde gerçekleştirilen 3'ü 1 arada 50G PON kombo testi, tek fiber üzerinden 50 Gbps'nin üzerinde kayda değer bir aşağı akış hızı ortaya çıkardı. Bu başarının, yeni 3'ü 1 arada 50G PON kombo kartlarının Türk Telekom'un mevcut OLT şasisine entegre edilmesiyle elde edilmesi dikkat çekicidir.

Bu testin başarıyla tamamlanması, Türk Telekom'un ağ kalitesini artırma ve gelecekteki tüm optik senaryoları karşılayacak olağanüstü yüksek hızlı bir platform oluşturma konusundaki sarsılmaz kararlılığının altını çiziyor. Bu test, Türk Telekom'un 50G PON teknolojisini destekleyecek şekilde konuşlandırdığı OLT'nin ticari gelişim kapasitesini doğrulamakla kalmadı, aynı zamanda GPON ve XGS-PON teknolojileriyle kusursuz uyumluluğunu da gösterdi. Bu birlikte çalışabilirlik, OLT'nin potansiyel uygulamalarını önemli ölçüde genişleterek, ev ve kurumsal ortamlarda ultra yüksek bant genişliği erişimi, mobil xHaul ve sabit kampüs ağları gibi gelecekteki hizmetlerin önünü açıyor.

ZTE Türkiye CEO'su Yong Jie şunları söyledi: “ZTE, MWC 2022'de dünyanın ilk hassas 50G PON prototipini görücüye çıkardı. 2022 yılında 50G PON standardı sonuçlandırıldı ve sektörde büyük ilgi gördü. 2025 yılına kadar 50G PON endüstri zincirinin ticarileşmeye hazır olması bekleniyor. 50G PON'un dönüştürücü yolculuğuna liderlik eden ZTE, Türk Telekom'u Türkiye genelindeki müşterilerine benzersiz bağlantı çözümleri sunma konusunda güçlendirmekten mutluluk duyuyor.

Türk Telekom Destek Hizmetleri ve Satınalma Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Beytur şunları söyledi: “Türk Telekom olarak ülkemizin dijital dönüşümünün ön saflarında yer alıyor ve yenilikçi projelere imza atmaya devam ediyoruz. -1 50G PON Combo denemesi Kararlılığın örneğidir Yenilikçi çözümlerde öncü adımlar atmaya devam edeceğiz.

READ  Turks ve Caicos Turizm Geliştirme, Genişleme Planları