Eylül 26, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Türk Telekom Wi-Fi 6E testini başarılı buldu

Türk Telekom, teknolojinin “gelişmekte” olduğunu tespit eden bir dizi Wi-Fi 6E testinin tamamlandığını duyurdu.[s] Çeşitli son kullanıcı ekranlarında hız ve yetenek.”

Wi-Fi 6E, lisanssız Wi-Fi işlemi için 6 GHz bandını kullanma Wi-Fi kabiliyetini ifade eder ve hem 2,4 GHz hem de 5 GHz Wi-Fi’ye kıyasla daha hızlı bağlantı hızları ve gelişmiş yetenek vaat eder. Wi-Fi Alliance’a göre, Dünya çapında 41’den fazla ülke zaten lisanssız kullanım için 6 GHz belirledi ve daha birçok bant açmak için aktif olarak çalışıyor.

Broadcom, test için Wi-Fi 6E derecelendirme sitesini sağladı. Intel’in AX210 160 MHz Wi-Fi 6E kartını kullanarak, tam spektrumu kullanıma sunmak için çeşitli müşteriler platforma bağlandı.

Wireless Broadband Alliance CEO’su Diego Rodriguez, “kanıt[s] Daha bağlantılı bir geleceğe giden yolda Wi-Fi 6E dağıtımının ne kadar önemli olduğuna şüphe yok.

“6 GHz spektrumunda çalışarak, kesintiler ve gecikmeler önemli ölçüde azaltılarak, kullanıcı deneyimini şu anda tartışılmakta olan yeni nesil uygulamalara yaraşır hız ve performansla iyileştiriyor” diye devam etti. “Zaten yaşadığımız engeller geçmişte kalacak ve 5G ağlarıyla sorunsuz entegrasyon olasılığı, işletmelere yalnızca daha fazla para kazanma fırsatları sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda gerçekten bağlantılı bir dünya için yapı taşları oluşturacak.”

Elde ettiğimiz bu hız, akıllı ofis, sağlık, eğlence, güvenlik ve akıllı ev gibi birçok uygulamayı sorunsuz kullanmamızı sağlayacak. Wi-Fi 6E çözümü sayesinde Türk Telekom’un geniş kapsamlı ve yüksek kapasiteli fiber gücüne bağlanarak düşük gecikmeli yüksek kapasiteli servislerin evlerde ve ofislerde yaygın olarak kullanılmasını sağlıyoruz” dedi. .

Türk Telekom’a göre testler, 6 GHz bandının Türkiye’yi gelecekte kanıtlanmış kablosuz geniş bant yeteneklerine götüreceğini ve WiFi 7’nin temellerini atacağını belirledi.