Mayıs 27, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Albaraka Türk Katılım Bankası: 17.01.2022 Albaraka Türk, en yüksek finansal kiralama sertifikası bankasıdır.

basın bülteni

17 Ocak 2022

ALBARAKA TÜRK Bank tarafından ihraç edilmiştir.

Çoğu kira sertifikası

Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) verilerine göre, katılımcı bankaların ihraç ettiği kira sertifikaları 2021 yılına kadar 96,9 milyar TL’ye ulaştı. Sektör 2020’ye göre %79 büyürken, en büyük pay %23 ile Albaraka Türk oldu. Alberga Türk Genel Müdür Yardımcısı Malek K. Demsa, kira sertifikası ihracının bu yıl da ön planda olmaya devam edeceğini belirterek, kurumların kira sertifikası ihracına da aracılık edeceklerini açıkladı.

Dünyanın en çok katılımlı bankası olma hedefinin ardından Alberga Türk, sektörde algılanan leasing sertifikalarının %23’ünü tamamlayarak katılımcı bankalar arasında en çok kiralanan sertifika bankası oldu. Türkiye Katılım Bankaları Birliği’ne (TKBB) göre, katılımcı bankaların ihraç ettiği kira sertifikası sayısı, Türkiye’deki yatırımcı tabanına göre 2021 yılına kadar 96,9 milyar TL’ye ulaştı. Albaraka 2020’ye göre %79 büyüyen bu sektörden en büyük payı Türk aldı. Albaraka Türk, üretimini 63’e çıkaracak ve 2020’ye kadar 13 milyarı deneyecek.

2021 yılında 109 ihraç ile 22,2 milyar, sektördeki algılanan kira sertifikalarının %23’ünü karşılayarak katılımcı bankalar arasında en çok kiralanan belgelendirme bankası oldu.

“Kira sertifikası ile 5 binin üzerinde müşteriye ulaştık”

Konunun Değerlendirilmesi, Albaraka Türk Genel Müdür Yardımcısı Malek K. Temşah Dedi ki; “Finansal piyasalardaki dalgalanma riskinden kaçınmak isteyen yatırımcıların güvenilir ve likit yatırım araçları aradığı bu dönemde leasing sertifikalarının ön plana çıktığını görüyoruz.

Leasing sertifikaları sektöre yayılarak ihraç boyutunu ve kapsamını artırmaktadır. Albaraka Türk olarak bu yıl kira sertifikalarıyla 5.000’in üzerinde müşteriye ulaştık. Müşterilerimize uygun fiyatlar, çeşitli vade alternatifleri, ikinci el piyasasında alım satım ve genişleyen müşteri tabanımıza internet bankacılığı üzerinden işlem yapma imkanı ile kira sertifikalarına kolay erişim sunuyoruz. Sonuç olarak, müşteri desteğinde ve kira sertifikası talebinde her yıl önemli bir artış görüyoruz.”

“Tüzel kişilerin kira sertifikalarına aracılık edeceğiz”

Malek K. Demza 2020 yılında faaliyete geçen ve tüzel kişilerin leasing sertifikalarına aracılık eden Value Asset Leasing ile leasing sertifikasyonundaki başarısını devam ettirmeyi planladığını sözlerine ekledi; “Albaraka Türk olarak bu alandaki ilk leasing sertifikasyonu aracılık sürecimizi 2022 yılına kadar Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden biri aracılığıyla gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. 2022 yılına kadar da bunu yapmaya devam edeceğiz.”

Sadece hizmet için

Kişisel veri yok

READ  Türk Hava Yolları Detroit'e uçuşlara başlıyor Yazar iDealData