Mayıs 26, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Yetkili, ABD’nin gaz ihracatını yasaklamayı düşünmediğini söyledi.

Bir Biden yetkilisi Çarşamba günü yaptığı açıklamada, bazı Demokratların yakıt ihracatını engelleme çabalarına rağmen, ABD’nin diğer ülkelere sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) ihracatını yasaklamayı düşünmediğini söyledi.

Meclis Enerji ve Ticaret Komitesi soruşturması sırasında ihracat yasağının masada olup olmadığı sorulduğunda, Enerji Bakan Yardımcısı David Dirk, “LNG tarafında veya petrol tarafında ihracat şu anda tartıştığımız bir şey değil. Göz önünde bulunduruluyor.”

Yorumu diğer yöneticilerden sonra geldi Yasaklamayı planlamadığını söyledi. Ham petrol ihracatı – Birçok Demokrat, petrol petrolden üretildiği için benzin fiyatlarını düşürmeyi teklif etti.

Ancak bazıları, doğal gaz ihracatının azaltılması veya durdurulması çağrısında bulundu. Temsilciler. Nanette Paragon (D-Calif.) Ve John ShokowskiJanice (Ocak) Danoff SchakowskyUS, resmi Hillicon Valley – Dems Press Privacy Groups’un çocuk koruma konusunda gaz ihracat yasağını dikkate almadığını söylüyor (D-Ill.) Geçen ay yasayı tanıttı Yasanın yürürlüğe girmesi pek olası olmasa da, hem ham petrol hem de doğal gaz ihracatını yasaklayacak.

Aynı duruşmada, LNG ihracatı yasağı sorulduğunda Türk, genel bir yanıt verdi.

“Bize ne verdiğinizi hepimiz görüyoruz,” dedi.

Ancak bununla ilgili soru sorulduğunda The Hill, Enerji Bakanlığı’nın yorumlarının böyle bir yasağın şu anda düşünülmediği yönünde olduğuna dikkat çekti.

Ülkenin doğal gazının çoğu evleri ısıtmak ve elektrik üretmek için kullanılıyor.

READ  ABD Bölge Mahkemesi Hakimi James C. Türk '49, 91 yaşında öldü