Temmuz 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Türk Ütopyası, güçlü Pak-Türk kültürel bağları kurmak için Urduca kullanıyor

Türk Ütopyası, güçlü Pak-Türk kültürel bağları kurmak için Urduca kullanıyor

Türk sosyal medya mavenlerinden biri, Türkiye ile Pakistan arasında güçlü kültürel bağlar kurmak için çalıştığını söyleyerek Türkiye’yi ve kültürünü dünyaya Urduca teşhir ediyor.

Durgan Adee’nin YouTube kanalının çeyrek milyonun üzerinde abonesi var ve videoları dokuz ayda yüz binlerce görüntülenme topladı. Pakistan, Lahore’daki Pencap Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra Urduca Türk kültürü, gelenekleri ve gelenekleri hakkında videolar çekmeye başladı.

26 yaşındaki çocuk, eğitim için Pakistan’ı uygun fiyatları nedeniyle seçtiğini ve başlangıçta kültürel bir şok hissettiğini söyledi.

“Pakistan hakkında hiçbir şey bilmiyorum. Bavulumu alıp Türkiye’den ayrıldım.

Ade, zamanla Pakistan’ı, misafirperverliğini ve mutfağını sevmeye başladığını söylüyor.

Pakistan yemekleri için “Asıl fark, tabii ki, baharat ve acılıktır” dedi ve fazla yağ kullanımını sevmediğini de sözlerine ekledi.

“Ama bir yıl sonra tadına bakmaya başladım ve şimdi o yiyecekleri özlüyorum.”

Yakın Türk-Pakistan ilişkileri nedeniyle her iki ülkeden insanlar birbirlerinin topraklarına hoşgeldiniz ve Adee de bundan yararlandı.

Türk olmanın faydasını hep hissettim” dedi. “Pakistan’a gidip Türküm dersen seni kucaklarlar… Fırsat bulursam Pakistan’a geri dönerim.”

Ade, Pakistanlıların Türkiye’ye artan ilgisine tarihsel bağların yanı sıra ithal Türk dizilerinin de katkıda bulunduğunu söyledi.

“Türk dizilerinin samimiyet üzerinde çok etkisi var. Rönesans: Erdoğan ve Kuruluş Osman dizileri sayesinde özellikle salgın döneminde Türk tarihine ilgi artmış ve beğenilmiştir.”

Yatırım yoluyla (Türk) vatandaşlığı alan ve burada iş kuran çok sayıda Pakistanlı var. İş dünyasına ilgi artıyor.”

Psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra Türkiye’ye döndüğünü ve Pakistan’ı özlediğini söyledi.

Video kanalı aracılığıyla iki toplum arasındaki karşılıklı sevgiyi ve ilgiyi güçlendirmek istiyor.

“Günlük yaşam, yemek, eğitim, mekanlar, Türk dizileri, düğünler, gelenekler gibi birçok alanda videolar çekiyorum. Aynı zamanda Pakistan’a gittiğimde takipçilerim için tanıtım içerikleri oluşturuyorum” dedi. .

READ  "Türkler kısmen Müslümanlaşmış Rumlardır ve Türk milliyetçiliği bu farkındalığı telafi etmektedir"

“Gerçekten istediğim şey Türkiye ile Pakistan arasında kültür elçisi olmak. Birbirlerini kardeş ülke olarak görüyorlar. Çok olumlu geri dönüşler alıyorum ve bu konuda çok şanslıyım.”