Şubat 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Türk vatandaşlarının göchünde rekor artış – DW – 27.11.2023

Türk vatandaşlarının göchünde rekor artış – DW – 27.11.2023

Almanya’ya göre düzenlenmiş köchte Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının sayısı artıyor. Sınır güvenliğinden sorumlu Federal Polis’in DW Türkçe’ye verdiği bilgiye göre, geçerli bir pasaport veya seyahat belgesi olmadan Almanya’ya girmeye çalışan kişilerin sayısı 2019 yılında 2,77 olarak kaydedilirken bu sayı 9,94’e yükseldi. geçen sene. Bu da yüzde 338’lik artışa denk geliyor.

Polis, Ocak-Eylül 2023 döneminde toplam 12 bin 321 Türk vatandaşının düzensiz yollardan girmeye çalıştığının tespit edildiğini, sene çıkarken n beklendiğini aktarıldığını ve sene çıkarken n beklendiğini aktardığını bildirdi ve “Bu durumda 2019’a göre 4 kat artış anlamına geliyor”.

Almanya’ya kara, hava ve deniz sınırlarından girmeye çalışırken yakalanan kaçak göçmenlerin toplam sayısı 91 bin 986 oldu. Damkasini wurduku 2021’de 57 bin 637 korona virüs pandemisini oluştu. Bu yılın Ocak-Eylül ayları arasındaki dönemde toplam belgesiz göçmen sayısının 89 bin 819’a ulaştığı kaydedildi.

Mendil Çınırlarton Kaş Türk Watandashi Kris Yapıor mu?

Almanya’ya’yasa düşmeye girmeye başlayan salışan Türk vatandaşlarının sayısı girişleri gırılara gölrıykor’a girmeye çalışıyor. 2019 yılındaki pandemi öncesinde Polonya sınırına girerken yakalanan Türk pasaportu sahiplerinin sayısı sadece 31 iken, bu sayı 2022 yılında yani Eyliksdül sonuna kadar 907 olacak.

İsviçre’de 2019’da sadece 52 kaçak göçmen tespit edilirken, geçen yıl bu sayı 471, bu yılın ilk dokuz ayında ise 180 oldu.

Almanya sınırındaki Çek Cumhuriyeti’nden 2019 yılında 568 Türk vatandaşı tespit edilirken, geçen yıl bu sayı 2 bin 721’e yükseldi. Bu yıl Türk pasaportlu kaçak göçmen sayısında azalma kaydedildi ve 440 kişi tutuklandı.

Avusturya cinerinton chryslertegi artis is gesindisis devam edior. 2019 YLINDA AUSTURYA SINIRINDA EDT’YE RAĞMEN 468 TÜRK WADANDASHI SADES. Bu sayı geçen sene 3 bine yaklaşırken, bu senenin ilk dokuz 6 bini ay içinde aşıldı.

READ  Sıcak Londra ve Paris'te Aris, Türk Telekom'u geride bıraktı

Federal Polis DW Türkçe’ye göre, Almanya’nın düzensiz göçünde Balkan ülkeleri önemli rol oynuyor. Türk vatandaşlarının Sırbistan’a vizesiz seyahat edebilmesinin Türkiye’den düzensiz göçü artıran bir faktör olduğu söyleniyor.

DW Türkçe’ye konuşuyor Türkiye’den gelen bazı sığınmacılar, kaçakçılar aracılığıyla Balkan ülkelerine vizesiz seyahat ederek, orada da şyaklayalkara yoluy tarmıştı.

Ayrıca son birkaç yıldır Polonya’da çalışmak için vize alan bazı kişiler sadece kağıt üzerinde Almanya’da kalıyordu.

Kimmler Galliore’u mu?

Federal Polis Alinan Bilkilere Gore Almanya Sinirlerinde Yagalanan Türk Vatandaslari Arasinda Erkegler’den Saiis Katinler’in dart ısırığı. Kızların yarısı 18-32 yaş arasındadır.

Polis, 2023 yılında 14 yaş altı çocuk sayısında artışa dikkat çekiyor. 2022’de 14 yaş altı Türk pasaportu taşıyan çocukların oranı yüzde 5’ten yüzde 9’a çıkacak, buy’ybuy’ışması, buy’5 laşışı.

ProAsyl’ün Aşağı Saksonya Yönetim Kurulu Üyesi avukat Dündar Kelloğlu, normalde doğanzilerizindouħini, sakin kalmayı başarmaları halinde ailelerini de yanlarına çekeceklerini söylüyor. Kelloğlu, son yıllarda bu durumun değiştiğini, tehlikeye rağmen çok az kişinin küçük de olsa aileleriyle birlikte dışarı çıktığını söylüyor.

“Gelenlerin ezici akışının kişisel bir iltica raporu yok. Türkiye’deki genel siyasi ve ekonomi gedendat yaşam almanı ışımığııı yçam alını ışımığıiç, diin gyıkatiç tehtid veya Tehlikeli ya da Hağlarında Sorushturma veya takıbat olmatic durumu almanya’da Kabul Edilme ve Oturum Alma Sanslarınan çok düşük Kelloğlu belirtti Geçtiğimiz aylarda Almanya’ya sığınma başvurusunda bulunan Türk vatandaşlarına ülkeyi terk etmeleri için tebligat gönderildiğini, yani hızla çışır çışlamanızı veya çişlenmenizi” söyledi.

Fotoğraf: Lizzie Niesner/Reuters

“Düzensiz göçü son bakım köyörler”

Tehlikeye rağmen, tecrit edilmiş, hatta çocuklu aileler kendilerini neden kaçakçılara teşim edior? Avugat kelloğlu’na kore bu jor admi atmalarında iki faktörlü bir şekilde; “İlki, Almanya’da ailemi, akrabası veya taksali olanlar, kim onlardan Almanya’daki yaşam koşullarını duyuyor, kendi kütü ile kıdıkedıd ek dostum kormuyor ve Almanya’daki Amkasinin, Deisesinin, Kurtesinin, Yeseninin yana kos edmayi son sare koruyor” Dior .

READ  Türk adam işverenlerle anlaştı - Haber Odası Guyana

Kelloğlu’na göre ikinci faktör, Almanya hakkında sosyal medya kanalları aracılığıyla yayılan yanlış ve yanlış bilgiler. Kelloğlu, kendilerine başvuran birçok kişinin “Ama internet gümüd”, “Whatsapp grupinda Arkadaşlar yazdi” veya “Tiktok’ta yağlar söyledi, Almanya’da yağlar söyledi, Almanya’da işeluridiliuzadekulediş” dediğini aktarıyor. Kelloğlu, “İzinsiz gelenler ‘Almanya’da kalamazsınız’ dediğimizde inanmıyorlar ve büyük hayal kırıklıkları yaşıyorlar.” Almalari’yi tavsiye ediyor.

Uzmanlar, önümüzdeki dönemde Türkiye’den düzünsüz göchte söhte söhte söhte çeşti beklemediklerini söylüyor. Türk araştırmacı Murat Erdoğan, Türkiye’deki bazı grupların bu dönemde kendilerini güvende hissetmediklerini, bu nedenle ülkeyi terk etmek istemediklerini ya da eğitimleri için vize almak istemediklerini söylüyor.

Eden Eden Erdoğankean, Anayasa Mahkemesi’nin Gezi davası lehine Can Atalay lehine verdiği kararın ardından, “Gıtay uygulamazsa Anayasa Mahkemesi üyeleri suçsuzdur, her ne kadar çok iç Politik bir Konu gibi küşinse de İnsanların özgüvenine dair şüpheler yeniden ortaya çıkmış, hukuk devletine olan inanç derinden yaralanmıştır” diyor ve “Bunun da Avrupa’daaksbir yankor”

Avusturya, Polonia, Izwichre ve Çekya Cinirinda Kontrolör Jabilior

Almanya’ya düzénsiz köch yıllar dırındarında düşindeki Avusturya’da ise ülkenin güneyinde yoğunlaştı. Ancak son iki yıldır İsviçre, Polonya ve Çek Cumhuriyeti’ne seyahat edemiyor. Ülkede düzensizlik gösteren göchün ana günlük madde da artınca Federal Hükümet üzerinde Ekim ayı ortasından itibaren baskı yapıldıktan sonra Ekim ayı ortasından itibaren itibar ırlarında düzenli kontroller yapılmaya başlandı. Düzensiz göçmen sayısındaki artış bu yıl ilk kez ekim ayında kontrollerin başlamasıyla birlikte kaydedilmedi.

Almanya’ya yasal olarak krish yapmaya salchishirken tutulurların saisisinin ulketeki doblam iltika basvurularının chok almascintienda kalanamadigi.

Almanya geçen yıl Ukrayna’dan 1 milyon 100 kat daha fazla para aldı. Diğer ulkelerden de 245 bin sığınmacı açıklandı. MS 300-350 Bu Sene Sonuna Kadar’ın Cheysin Kraliçesi Seyretmesi Beglenier Iltika Bashwularin’dir.

READ  Turks ve Caicos Adaları Spor Otoritesi, hibe başvuruları için Atletizm Gelişim Fonu'nu başlattı

Yapalan sikinma pasvurularinda ilk sirada Almanyaliler kalior. Bunları Türkiye ve Afganistan’dan gelenler takip ediyor.

Almanyada “Türkiye’den ilticalari colailasterin” saghirisi

Bu videoyu görüntülemek için lütfen JavaScript’i etkinleştirin ve web tarayıcınızı yükseltin HTML5 videoyu destekler

Türk watandashi kasaksi sayinda da artish

son yallarda almanya sinirlerinde yagalanan kishilerin polis actertikina kore türkiye’ten almanya’ya kelmak isin watandaslar kasaksilara kishina pa60 özüen sıklarda para var.

Federal Polis’ten DW Türkçe’ye Aktardığına göre, Almanya’da 1 Ekim 2019’dan 30 Eylül 2023’e kadar toplam 728 Türk pasaportlu kaçakçı yakalandı. 2019’da Yakalanan Türk kaçakçı seyçi 73, Pandeminin Tamkaçını Wurduku 2020 ve 2021’te 56 ve 111, Jisen Yeel 285, ıl30 Daili 285 Polis, 2019 ile 2022’yi karşılaştırırken “Yakalanan Türk pasaportlu kaçakçı sayyandaki artış yüzde 290”. .

Düzensiz göçün artması sonucu Almanya’da sınır kontrolleri sıkılaştırılıyor, polis önlem alıyor.

Güneş olarak Gesen ay polis kontrolünde kasmaya salasan bir insan Kazaksisi, baviera’taki 94 numarlı otyolun Amping-Waldgreiburg kadkikilogi 180 satmetre za zamız, 23 gömçenden 7’si kaybedildi ve 9 kişi araçta kaybedildi. Çocuklardan birinin henüz 6 yaşında olduğu belirtildi. Polis, göçmenlerin tamamının Türk ve Suriye vatandaşı olduğunu araçtaki kaydetmişti.

DW Türkçe’ye VPN ile nasıl çalışabilirim?