Şubat 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Türkler, Büyük Buhran’ın 99. yıl dönümünü birçok etkinlikle kutluyor

Afyongarahisar

Türkler, Büyük Buhran'ın 99. yıl dönümünü birçok etkinlikle kutluyor

Türk halkı, modern Türkiye’nin babası Mustafa Kemal Atatürk liderliğindeki Türk kuvvetlerinin 1922’de Yunan kuvvetlerinin işgaline karşı başlattığı büyük bir karşı saldırı olan Büyük Buhran’ın 99. yıldönümünü kutladı.

sınıf = “cf”>

Karşı taarruza başlangıç ​​noktası olan Orta Anadolu’nun Afyonkrahisar ilinde Büyük Buhran’ın 99. yıl dönümü dolayısıyla Emre Gölü yakınlarında sıcak hava balonları uçuruldu.

Beşi gösteri balonu olmak üzere 20’den fazla sıcak hava balonu ve yüzlerce kişi gün doğumunda yerden muhteşem manzaranın tadını çıkarmaya başladı.

Türkler, Büyük Buhran'ın 99. yıl dönümünü birçok etkinlikle kutluyor

Bu arada, 22 Ağustos’ta Ankara Atatürk Mezarlığı’ndan başlayan Büyük Atak bisiklet turuna katılan sporcular, nihayet Konya’ya geldi.

Bisikletçiler adına gazetecilere konuşan etkinlik organizatörü Osman Gutlu, saldırı sırasında Türk ordusunun izlediği yolu izlediklerini ve gittikleri yollarda şehitlerin mezarlarını ziyaret ettiklerini söyledi.

Kutlu, örgütün, Anadolu’nun Rum işgalini devirerek Cumhuriyetin kurulmasına yol açan büyük işgalin unutulmuş ve bilinmeyen kahramanlarını gün ışığına çıkararak halka hatırlatmayı amaçladığının altını çizdi.

sınıf = “cf”>

Türkler, Büyük Buhran'ın 99. yıl dönümünü birçok etkinlikle kutluyor

Türkiye’nin “Büyük Taarruz” tarafından işgali, 1919’dan 1922’ye kadar Türkiye’nin bağımsızlık savaşının doruk noktası olan 26 Ağustos 1922’de başladı.

Büyük taarruz, 15 Mayıs 1919’dan beri Yunan kontrolünde olan Ege kıyısındaki İzmir’in Türk işgali ile sona erdi.

mezarlık

READ  Heart Niagara, Turks ve Caicos Haftası da dahil olmak üzere çevrimiçi müzayedelere ev sahipliği yapıyor