Mayıs 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Türkler sokak kedisini öldürdü – Dünya

Türkler sokak kedisini öldürdü – Dünya

İstanbul’da başıboş bir kedinin öldürülmesi dilekçelere, protestolara ve ölüm tehditlerine yol açarak cumhurbaşkanının müdahale etmesine ve mahkemelerin suçluyu yeniden yargılamasına yol açtı.

İbrahim K, 1 Ocak’ta yaşadığı binanın lobisinde, komşularının düzenli olarak beslediği Eros isimli sokak kedisini tekmeleyerek öldürürken güvenlik kamerasına yakalandı.

Şubat ayı başlarında 18 ay hapis cezasına çarptırıldı ancak daha sonra iyi halden dolayı serbest bırakıldı ve bu durum hayvan refahı grupları ve Türkiye’deki halkın bir kısmı arasında öfkeye yol açtı.

Yaklaşık 320.000 kişi, daha sert bir ceza verilmesi çağrısında bulunan çevrimiçi bir dilekçeyi imzaladı ve Şubat ayı sonlarında Adalet Bakanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gece geç saatte bir telefon ederek davayla “kişisel” ilgisinin olduğunu söyleyen İbrahim Kay’ın yeniden yargılanacağını duyurdu.

İbrahim K, çarşamba günü yeniden adliyeye sevk edilirken, yüzlerce kişi koridorları doldurdu ve gergin bir ortam oluştu.

Yargıçlar cezasını bir yıl artırdı ancak hayvan refahı gruplarının ve kendisine ölüm tehditleri gönderen internet trollerinin çağrılarını görmezden gelerek gözaltı kararı vermedi.

Bir hayvan hakları grubu, İbrahim K Yasası uyarınca izin verilen azami dört yıl hapis cezasına itiraz edecek.

Perşembe günü #ErosiçinAdalet (#ErosicinAdalet) hashtag’i X’de ve Türkiye’deki birçok büyük gazetede gündemdeydi. Hürriyatön sayfalarına ölü kedilerin resimleri sıçradı.

Hürriyat Birçoğunu aldılar Nesne Eros ve “Katil İbrahim” hakkında.

Eros için Adalet çağrısına aralarında Arjantinli futbolcu Mauro Icardi, İstanbul devlerinin yıldız forveti ve son Türkiye şampiyonu Galatasaray’ın da bulunduğu çok sayıda ünlü katıldı.

READ  Brain Power Health, Turks ve Caicos'a genişlemeyi gözden geçiriyor