Mayıs 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Türkler sokak kedisini öldürdü – Dünya

Türkler sokak kedisini öldürdü – Dünya

İstanbul'da başıboş bir kedinin öldürülmesi dilekçelere, protestolara ve ölüm tehditlerine yol açarak cumhurbaşkanının müdahale etmesine ve mahkemelerin suçluyu yeniden yargılamasına yol açtı.

İbrahim K, 1 Ocak'ta yaşadığı binanın lobisinde, komşularının düzenli olarak beslediği Eros isimli sokak kedisini tekmeleyerek öldürürken güvenlik kamerasına yakalandı.

Şubat ayı başlarında 18 ay hapis cezasına çarptırıldı ancak daha sonra iyi halden dolayı serbest bırakılması, Türkiye'deki hayvan refahı grupları ve halkın bir kısmı arasında öfkeye yol açtı.

Yaklaşık 320.000 kişi, daha sert bir ceza verilmesi çağrısında bulunan çevrimiçi bir dilekçeyi imzaladı ve Şubat ayı sonlarında Adalet Bakanlığı, İbrahim Kay'in, davayla “kişisel” ilgilendiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan gece geç saatte bir telefon aldıktan sonra yeniden yargılanacağını söyledi.

İbrahim K, çarşamba günü yeniden adliyeye sevk edilirken, yüzlerce kişi koridorları doldurdu ve gergin bir ortam oluştu.

Yargıçlar cezasını bir yıl artırdı ancak hayvan refahı gruplarının ve kendisine ölüm tehditleri gönderen internet trollerinin çağrılarını göz ardı ederek gözaltında kalmasına karar vermedi.

Bir hayvan hakları grubu itirazda bulunacak ve İbrahim K yasanın izin verdiği azami dört yıl hapis cezasını talep edecek.

Perşembe günü, #ErosiçinAdalet (#ErosicinAdalet) hashtag'i X'de ve Türkiye'nin birçok büyük gazetesinde gündemdeydi. HürriyatÖn sayfalarına ölü kedilerin resimlerini sıçrattılar.

Hürriyat Birçoğunu aldılar Nesne Eros ve “Katil İbrahim” hakkında.

Eros için Adalet çağrısına aralarında Arjantinli futbolcu Mauro Icardi, İstanbul Giants'ın yıldız forveti ve son Türkiye şampiyonu Galatasaray'ın da bulunduğu çok sayıda ünlü katıldı.

READ  Türklerin Ramazan Baramı için yola çıktığı önlemler