Haziran 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

TCI Hükümeti Haitili ARIEL HENRY'yi STOPLIST'e Yerleştirdi – Manyetik Medya

TCI Hükümeti Haitili ARIEL HENRY'yi STOPLIST'e Yerleştirdi – Manyetik Medya

Deandrea Hamilton ve Dana Malcolm

Editor kadrosu

Haiti'nin geçici başbakanı Ariel Henry, Turks ve Caicos Adaları tarafından kara listeye alındı.

Göçmenlik Müdürü tarafından damgalanan ve Turks ve Caicos adalarının tüm büyük seyahat ortaklarına dağıtılan resmi 13 Mart bildirimi.

Alıcılar arasında ayrıca Vali Sayın; Polis Komiseri; Çalışma Komiseri; Göçmenlik Müdür Yardımcısı; Gümrük Tahsilcisi; Amerikan Havayolları Müdürü; Inter Caribbean Airways'in Müdürü; Marco Seyahat Müdürü; T&CTravel Müdürü; Provo Seyahat Müdürü; Caicos Ekspresi; İslam İşbirliği Teşkilatı Kuzey Caicos; İslam İşbirliği Teşkilatı Güney Caicos ve Göçmenlik Kurulu Sekreteri.

Magnet ortamına konuşan Turks ve Caicos Adaları dışındaki bağlantılar, Henry'nin adalarda güvenli bir sığınak bulmaya çalıştığını ortaya çıkardı.

Çarşamba gecesi, yerel Haiti toplumunun önde gelen bir üyesi, Başbakanın gelip gelmediğini araştırdığını söyleyen Manyetik Medya ile temasa geçti.

Ancak kontrollerimiz, DCI hükümetinin sığınma talebini reddetmesi nedeniyle resmi belgenin haber ajansımızla paylaşılmasına saatler kala dahili onayın gelmediğini ortaya çıkardı.

Bu talep kabul edilseydi bugün, yani 14 Mart'ta Turks ve Caicos Adaları'na kabul edilecekti.

Geçici hükümet kurulduğunda istifa etmeyi kabul ettikten sonra şimdi görevden ayrılmak üzere olan Henry'nin koalisyon lideri Jimmy Ceresier, onu başbakanlıktan istifa etmeye çağırıyor.

Dr. Ariel Henry, geçen hafta çetelerin Port-au-Prince havaalanını kaçırmaya çalışması ve Henry'nin eve dönme şansını kasıtlı olarak reddetmesi nedeniyle Porto Riko'da mahsur kalmıştı. Çetelerin ordu tarafından durdurulması nedeniyle girişim başarısızlıkla sonuçlandı, ancak aynı zamanda birçoğu Haiti'nin içindeki ve dışındaki operasyonları durduran hava taşıyıcılarını da korkuttu.