Nisan 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Turks & Caicos Reef Fund, pilot karada bulunan mercan fidanlığı için 173.000 $ hibe aldı

D.Turks & Caicos Resif Fonu’nun (TCRF), taş mercan dokusundan ciddi şekilde etkilenen taş mercanlar için bir tür hayatta kalma programı geliştirmek amacıyla Birleşik Krallık’taki John Ellerman Vakfı’ndan bir karasal mercan fidanlığı kurmak için bir hibe aldığını söyledi. Kayıp hastalığı (SCTLD).

İki yıllık bir pilot proje tarafından finanse edilen 173.000 dolarlık hibe, TCRF’nin SCTLD tarafından yok edilen 30’dan fazla resif inşa mercanının canlı örneklerini toplamasına izin verecek. Güney Bankası Marina. Tesis ayrıca halka açık olacak.

DCRF’nin genel müdürü Alice Zimmerman, “SCDLT’nin DCI’nın resifleri üzerinde yıkıcı bir etkisi oldu” dedi. “Bu hibe ile resiflerimizin temelini oluşturan ikonik mercan türlerinin birçoğunun örneklerini koruyabileceğiz.

SCTLD, tropikal Atlantik ve Karayipler boyunca kayaları etkileyen bir mercan hastalığıdır. Hızlı hareket eden, ancak nedeni bilinmeyen çok tehlikeli bir hastalıktır. Neredeyse tüm büyük resif inşa eden mercanları etkiler ve TCI boyunca tüm resiflerde tanımlanmıştır.

“Amacımız, SCDLT’den etkilenen kalan sağlıklı mercanlardan küçük örnekler almak ve onları daha fazla yayabilmemiz ve sonunda onları DCI’nin resiflerinde yeniden kurabilmemiz için kapalı bir fidanlık sisteminde saklamaktır” dedi. Bayan Zimmerman. “Proje, özünde, kayaların genetik çeşitliliğini korumak için bir gemi sağlıyor. Sonunda, bu projeyi, TCI resiflerindeki birçok mercanın yeniden kurulmasına izin verecek çok büyük bir fidanlık projesine dönüştürmeyi umuyoruz. bu hastalık nedeniyle önemli ölçüde azalmıştır.

TCRF, Florida, West Palm Beach’teki Reef Enstitüsü ile işbirliği içinde, çocuk odasını kurmak ve işletmek için personel eğitecek. Reef Enstitüsü, eğitim, araştırma ve yeniden yapılanma yoluyla mercanların korunmasını teşvik etmeyi amaçlıyor.

John Ellerman Vakfı, 1971’de, değişen zamanları yansıtırken, yararlanıcımız Sir John Ellerman’ın daha geniş hayırsever çıkarlarına odaklanan cömert bir hibe olarak kuruldu. Vakfın misyonu, sanata, çevreye ve sosyal faaliyetlere odaklanarak insanların, toplumun ve doğal dünyanın refahını teşvik etmektir. Vakıf, Birleşik Krallık’taki kuruluşları desteklemektedir.

READ  Karayip Turizm Organizasyonu, Turks & Caicos Adaları'ndaki büyük endüstri konferansı SOTIC 2023 için hazırlanıyor

2010 yılında kurulan Turks & Caicos Reef Fund, TCİ’de faaliyet gösteren tek çevre savunuculuğu kuruluşudur. Turks ve Caicos Adaları çevresini korumaya ve korumaya yardımcı olan kişi, kuruluş ve kuruluşlar için eğitim, araştırma ve koruma projelerini finanse eden bir kuruluştur.

TCRF’ye bağışta bulunmak veya yardım etmek isteyenler www.TCReef.org adresinden kendilerine ulaşabilirler. Adalara giden tüplü dalgıçlar, dalış ekipmanına takılı dalış etiketi satın alarak 10 dolar bağışta bulunarak desteklerini göstermeleri için teşvik ediliyor. Adalı şnorkelle yüzenler, 5 dolara pembe veya mavi silikon saat satın alarak desteklerini gösterebilirler. Ziyaretçiler, her yıl farklı yerel sanatçılar tarafından tasarlanan bir ücretsiz kart satın alarak TCRF’yi destekleyebilir.