Temmuz 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Turks ve Caicos Adaları Başbakanı’nın resmi ziyareti sırasında…

Turks ve Caicos Adaları Başbakanı’nın resmi ziyareti sırasında…

(MENAFN- Karayip Haberleri Küresel)

Bridgetown, Barbados – Cuma günü Başbakan Charles Washington Misiç, bölgenin önde gelen kalkınma ajansı Karayip Kalkınma Bankası (CDP) personeli ve yönetim organı olarak görev yapan siyasi liderler ile ortak bir misyonla, ortak bir misyonla bağ kurmaya devam etme gereğini vurguladı. Karayip bölgesi. Turks ve Caicos Adaları ve CDB Yönetim Kurulu Başkanı Banka’yı ziyareti sırasında personele hitap etti.

O, Karayipler’in kalkınma gündemine hizmet etme ve ilerletme ortak hedefinin altını çizerek, CDB’nin bölgesel bir varlık olarak devam eden uzun ömürlülüğüne ve alaka düzeyine övgüde bulundu.

“Ortak bir noktamız var, o da birlikte çalıştığımız tüm insanlar için daha iyi bir çevre ve daha iyi bir yaşam kalitesi yaratmamızı sağlamak. İster politikacı ister teknokrat olalım, hepimiz için elimizden geleni yapmak zorundayız. insanlar. […]dedi.

Ziyaret, CDB valilerinin Haziran ayında Turks ve Caicos Adaları’nda yapılacak 52. yıllık toplantısı öncesinde gerçekleşti.

Başkan, CDB’deyken, Başkan Dr Gene Leon ve Başkan Yardımcısı (Kurumsal Hizmetler) Yvette Lemonias Seale ve Başkan Yardımcısı (Operasyonlar), Isaac Solomon ve Stratejik Danışma Kurulu dahil olmak üzere Bankanın üst yönetimi ile bir araya geldi.

Heyetinde Başbakan Yardımcısı ve Maliye, Yatırım ve Ticaret Bakanı EJ Sanders, Maliye Daimi Sekreteri Aden Harvey-Boston, Başbakan ve Kamu Politikası Dairesi Daimi Sekreter Yardımcısı Michael Swann ve DC Yardımcısı Bentley Johnson yer aldı. Kamp.

CDB’nin Turks ve Caicos Adaları’ndaki çalışmaları ve banka ile borç alan üye ülke arasındaki ilişkiyi güçlendirme fırsatları da dahil olmak üzere çeşitli konuları tartıştılar.

Başbakan Misick, ziyareti sırasında personele hitap etti ve karma bir kişi / sanal karşılaşma sırasında etkileşimli bir soru-cevap oturumuna katıldı. İklim krizi ve iklim adaleti arayışı, bölgeler arası ulaşım bağlantılarının güçlendirilmesi ve yenilenebilir enerjiye geçişin hızlandırılması gibi konuların altını çizdi.

READ  Türkiye, tankta elektrik çarpması sonrası Erdoğan'ın Charlie Hebdo'sunun kapağına çarptı | politik haberler

“Karayipler’de yüzleşmemiz gereken büyük, büyük sorunlar olduğunu düşünüyorum ve bunların çoğunu kendi başımıza yaratmadık. […]. Gündemimizin en başında mevcut iklim krizi konusu olmalı வேண்டும் Barbados Başbakanı’nın söylemek istediği gibi, krize daha fazla odaklanmamız ve iklim adaletine odaklanmamız gerekiyor.

Yüzleşmemiz gereken bir diğer büyük sorun da bölgenin ulaşımla bağlantılı bağlantısı ve üçüncüsü de karşı karşıya olduğumuz iklim kriziyle el ele giden yenilenebilir enerjiyle ilgili bir diğer büyük sorun” dedi.

Ülkesinin Baş Bakanı iken Vali olarak görev yapan Başbakan tarafından iyi bilinen bir bölge olan bankanın genel merkezine gitti.

Turks ve Caicos Adaları, bu yıl CDB’nin 52. Yıllık Toplantısına ev sahipliği yapacak. Ülke en son 2017 yılında CDB’nin yıllık toplantısına ev sahipliği yapmıştı.

MENAFN04022022000232011072ID1103643795

Yasal Uyarı: MENAFN, bilgileri herhangi bir garanti olmaksızın “olduğu gibi” sağlar. Bu makalede yer alan bilgilerin doğruluğu, içeriği, görüntüleri, videoları, lisansları, eksiksizliği, meşruluğu veya orijinalliği konusunda hiçbir sorumluluk veya yükümlülük kabul etmiyoruz. Bu makaleyle ilgili herhangi bir şikayetiniz veya telif hakkı sorununuz varsa, lütfen yukarıdaki sağlayıcıyla iletişime geçin.