Ekim 6, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Turks ve Caicos Adaları CONCACAF 17 Yaş Altı Erkekler Elemeleri – Magnetic Media’da mücadele edecek

#TurksandCaicos, 20 Ağustos 2022 – Turks ve Caicos Adaları katıldı İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları (CWG) 2022, 28 Temmuz-8 Ağustos tarihleri ​​arasında İngiltere’nin Birmingham kentinde düzenlendi. 11 Ağustos Perşembe günü adalara döndülerTh TCI Spor Komisyonu ve Commonwealth Games’den sıcak bir karşılama Dernek Yürütme Kurulu Üyeleri. Takım madalya alamasa da, ulusal rekoru kıran, yeni kişisel en iyileri ve sezonun en iyilerini belirleyen ve yeni finaller yapan sporcular tarafından tarih yazıldı.

Üç spor dalında temsil edildik: bisiklet, atletizm (atletizm) ve yüzme (su sporları).

İngiliz Milletler Topluluğu Oyunlarında sporcuların elde ettiği önemli başarıların kısa özetleri:

  • Ifeanyichukwu Oduyonye Üst üste ikinci kez finale yükseldi ve 8. olduTh Erkekler uzun atlama yarışında. 7.80m ile sezonun en iyi rekorunu kırdı.
  • Erkekler 4x100m bayrak yarışında 41.17 saniye ile ülke rekorunu kırdı.
  • Rohan Kırıcı 100 metre serbestte 56.78 ile derecesini kazanmak da dahil olmak üzere birçok yeni kişisel rekora yüzdü.
  • Yannick Hay-Smith İngiliz Milletler Topluluğu Oyunlarında, Turks ve Caicos Adaları’ndan bayanlar 400 m engelli finaline yükselen ilk kadın olarak tarihe geçti. 58.20’de bitirdi.

Havaalanına vardıklarında grup heyecanlandı ve dışarı çıkmak konusunda neler hissettiklerini yorumladı. Oyunlar. Başkan İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları Derneği (CWA), Godfrey Fasulyesi Sporcuları karşılayarak performanslarına dikkat çekerek, “İngiliz Milletler Topluluğu Oyunlarında harika ve muazzam bir iş çıkardık. Bu İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları, siz [athletes] hepsini koy [public doubts] Rahatlamak için… atletleri izleyin, maksimuma çıktınız.”

Rosalie InghamTCAAA Genel Sekreteri, oyun boyunca kendisine yardımcı olan yönetim ekibine teşekkür etti. CWG 2022 deneyimini mümkün kıldığı için herkese teşekkür etti. Coşkuyla, umdukları madalyalarla dönmeseler de sporcuların ne kadar gurur duyduklarını paylaştı. “2 branşta (Erkekler Uzun Atlama ve Bayanlar 400m Engelli) finale çıktık, yüzmede iyi, bisiklette de başarılı olduk.”

READ  Erdoğan Türkleri tüm birikimlerini lirada tutmaya çağırıyor

Edith AtlamalarıTCAAA Başkanı, Oyunlarda yarışan her sporcuyu tebrik etti ve Bayan Yannick Hay-Smith’i, Turks ve Caicos’tan CWG’de finale kalan ilk kadın atlet olduğu için özel tebrik etti. Skippings ayrıca şunları söylüyor: “Türkler ve Caicos’taki genel halktan, hükümetten ve kurumsal kamuoyundan destek bekliyoruz çünkü daha fazla çalışma ve hazırlık Turks ve Caicos’ta sporu ileriye taşımak için tüm sektörlerde daha fazlasının yapılması gerekiyor.”

Bay. Randy FordOyunların baş antrenörü, destekleri için Turks ve Caicos Adaları’na şükranlarını paylaştı ve takımla bu deneyimi yeniden yaşadı. Bay. Ford, “Tüm sporcularımızın performansından şahsen etkilendim ve yolculuğa devam etmek istiyorum… Ulusal bir rekor kırdık ve bence bunu yapmaya devam edeceğiz ve herkes daha iyi bir performansı hedefliyor. Zamanla oraya varacağız.” Bu haftanın başlarında ve geçen hafta gördüğümüz gibi, dünyanın en iyileriyle omuz omuza olacağız.

“İzleyen ve dinleyen tüm sporcularım için, yalnızca fedakarlık ve zaman ve biraz tutku koyarsanız daha iyi olur.”

Ifeanyichukwu OduyonyeAtletik temsilci, toplam üç Commonwealth Oyununa katıldığını söyledi. Farklı spor dallarından sporcuların bir araya geldiği ve seçilen her spor dalında ülkelerini temsil eden tüm takımlar arasında dostluk sergilediği bir deneyim olduğuna inanılıyor. Sporda TCI için bir topluluk oluşturmak üzere tanıttığı sayısız sporcuyu açıkladı. Her sporcunun geçtiği denemelere rağmen, Commonwealth Games Otuonye’ye göre çok başarılıydı ve her bireyin beklentilerini aştığına inanıyordu.

Otuounye gururla, “Kendi beklentilerim beni etkiledi ve bir mucize eseri finale kaldım ve ilk 8’e girdim.” dedi. Ulusal uzun atlama rekoru sahibi, “Bazen sporda bir şansa ihtiyaç duyarsınız, büyürsünüz ve ne olduğunu görürsünüz. Hepimizin taklit etmeye çalıştığımız şey bu,” dedi.

“Yeteneğimiz var, insanlarımız var, sporcularımız var. İhtiyacımız olan tek şey destek.”

READ  Uzun zamandır Illinois atletizm direktörü Mike Turk, Illinois'den kovuldu

bir bisikletçi Sean RodgersOyunlardan önce emekli olmayı planlıyordu, ancak CWA ve halktan destek aldıktan sonra bir yıl daha yarışmaya karar verdi. Madalya kazansanız da almasanız da tüm sporculara söylemek istiyorum ki elinizden gelenin en iyisini yapmak bir zaferdir… Dünya çapında sporcularla yarışmak bir zaferdir, bunu mümkün kılan herkese teşekkürler.”

Commonwealth Oyunları Komitesi
atletik Rebecca Bernadine
Yannick Hay-Smith

Angelo Çelenk

Courtney Missick

Ifeanyichukwu Oduyonye

Ken Reis

Wickenson Fenelon

Kadınlar için 800m, 1500m

Bayanlar 400m Engelli

Erkekler 400m, 4x100m ve 4x400m Bayrak Yarışı

Erkekler 100m, 4x100m ve 4x400m Bayrak Yarışı

Erkekler Uzun Atlama, 4x100m ve 4x400m Bayrak Yarışı

Erkekler 400m, 4x100m ve 4x400m Bayrak Yarışı

Erkekler 100m, 4x100m ve 4x400m Bayrak Yarışı

yüzme (suda) Arleigh Salonu

Rohan Kırıcı

Bayanlar 50m Sırtüstü, 50m Kelebek ve 50m Serbest Stil

Erkekler 50m Serbest, 100m Sırt, 100m Serbest ve 50m Sırtüstü

Bisiklet sürmek Sean Rodgers

De’Von Williams

Erkekler Yol Yarışı

Erkekler Yol Yarışı