Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Turks ve Caicos Adaları şu anda yüzde 81 tam aşılı

ASağlık Bakanlığı’na göre, 2 Ocak 2022 itibariyle, Turks ve Caicos Adaları’ndaki aşı kapsamına giren nüfusun %81’i tam olarak aşılandı, %86’sı en az bir doz ve %13’ü bir destekleyici aşı aldı.

Sağlık Bakanı Jamell Robinson vatandaşları ve bölge sakinlerini, özellikle Turks ve Caicos Adaları’nın tüm sektörlerinde önde gelen işçileri “güvenliklerini artırmaya” çağırıyor.

Robinson yaptığı açıklamada, bakanlığının yeni Omigron varyantının ortaya çıkmasının herkesi endişelendirdiğinin farkında olduğunu söyledi ve bireyleri kendilerini, meslektaşlarını ve ailelerini korumak için kişisel sorumluluk almaya çağırdı.

Destekleyici aşı programını desteklemek için Robinson şunları söyledi: “Her zamankinden daha fazla, hak kazanır kazanmaz COVID-19 aşısının bir takviye dozunu almak, kendinizi ve ailenizi korumak için acil ve sağlıklı bir seçimdir. Geçen yıl tam olarak aşılanmış olsanız bile, üç aşı ikiden daha iyidir. Aşılara karşı bağışıklık korumasının zamanla azaldığını biliyoruz, bu nedenle en az 3 ay önce aşılanmış herkes için destekleyici aşılar önemlidir. Aşılar ve güçlendiricilere ek olarak, maskeler, testler, havalandırma ve mesafe, Govit-19’a karşı çok katmanlı koruma olacaktır. İnsanları tehlikelerin farkında olmaya ve bunları azaltmak için harekete geçmeye teşvik ediyorum.

Sağlık ve İnsani Hizmetler Bakanlığı, insanları bunu ulusal bir görev olarak kabul etmeye çağırıyor ve hepimiz bu görevde yer almalıyız.
Sağlık Bakanlığı Sağlık Geliştirme ve Savunuculuk Birimi tarafından yayınlanan bir basın açıklamasına göre, aşılar kendimizi Covit-19 ve yeni Omigran varyantına karşı korumanın en iyi yoludur.

“Önceliğimiz en savunmasız, önde gelen çalışanlarımızı ve tüm ülkemizi korumaktır. Kruvaziyer gemilerinin Grand Durk’a dönüşü ışığında, özellikle denizcilik bayilerimize, işletmecilerimize ve bu alanda hizmet veren herkese çağrıda bulunuyoruz. Sağlığın Teşviki ve Geliştirilmesi ve Savunuculuk Direktörü Aldora Robinson şunları söyledi: Bunu yapmanın en iyi yolu.

READ  Paris ve Brescia Euro Cup'ta büyük galibiyetler aldı

Sağlık Bakanlığı, tüm TCİ sakinlerini mevcut tüm ihtiyati tedbirleri almaya teşvik etmek istiyor:
Diğerleri etraftayken yüzünü kapat
En az 6 fitlik vücut alanı
Büyük toplantılardan kaçının; özellikle iç mekanlarda
Sık el hijyeni

Aşı

COVID-19 aşısı, 12 yaş ve üstü için TCI genelinde ücretsiz olarak mevcuttur. Booster dozları, ikinci dozu aldıktan üç ay sonra mevcuttur.

Bu arada, Ulusal Halk Sağlığı Laboratuvarı (NPHL), test talebindeki büyük artışı bastırmak amacıyla geçen hafta sonu yaklaşık 450 numuneyi işlenmek üzere yurt dışına gönderdi.

Grace Bay Medical ile birlikte bu modeller Florida’daki büyük kapasiteli bir laboratuvara gönderildi. Tüm sonuçlar geçen hafta sonu alındı ​​ve raporlama amacıyla yerel veri tabanına girildi.

Sağlık Bakanlığı, “Sonuç olarak, bazı modellerin uygulanmasındaki gecikmeler ve mevcut veri girişleri nedeniyle COVID-19 gösterge tablosunda önemli değişiklikler bekleniyor.” Dedi. “Laboratuvardan gelen bir metin mesajının alıcısıysanız, çalıştırmakta olduğunuz siteye/uygulamaya erişemeyebilirsiniz. TCI Sağlık Bakanlığı’nın sonuçlarınızla ilgili olarak sizinle iletişime geçeceğinden emin olun.”