Mayıs 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Turks ve Caicos Adaları Tatilleri için Seyahat Sigortası (2024)

Turks ve Caicos Adaları Tatilleri için Seyahat Sigortası (2024)

Turks ve Caicos Hükümeti Daha önce ziyaretçilerin Kovid-19 tıbbi masraflarını karşılamak için seyahat izni ve seyahat sigortası almaları gerekiyordu. Hastalanmaları halinde hastaneye kaldırılma, doktor ziyaretleri ve reçeteler dahil. O zamandan beri bu gereksinimler kaldırıldı, dolayısıyla ülkeyi ziyaret etmek için seyahat sigortasına ihtiyacınız yok. (Seyahat sigortasına ihtiyacınız olmasa da, COVID-19 aşılarının tam olduğunu gösteren belgeyi ibraz etmeniz gerekmektedir.)

Ancak ülke dışına büyük bir seyahat planlarken içinizin rahat etmesi için seyahat sigortası yaptırmak yine de iyi bir fikirdir. Tatil rezervasyonu yapmak için kredi kartınızı kullanırsanız, seyahat iptali ve kayıp bagaj sigortası gibi belirli seyahat korumalarına otomatik olarak hak kazanabilirsiniz; bu nedenle, ayrı bir sigorta kapsamı satın almadan önce kartınızın avantajlarını kontrol edin.

Seyahat sigortası için alışveriş yaparken kredi kartınız veya ayrı sigorta poliçeniz aracılığıyla kullanabileceğiniz teminat seçenekleri aşağıda verilmiştir.

Herhangi bir nedenle teminatın iptali

Herhangi bir nedenle teminatı iptal edinveya CFAR, genellikle bir eklenti poliçe seçeneği olarak satılır ve herhangi bir nedenle bir seyahati iptal ettiğinizde iade edilmeyen seyahat masraflarını size geri öder. Standart seyahat sigortasından farklı olarak, iade edilebilir iptal türleri için birçok istisna vardır.

Ancak CFAR’ın kendi kuralları vardır. Sigortanın genellikle seyahat rezervasyonu yaptığınız tarihten sonraki birkaç gün içinde satın alınması gerekir ve geri ödemeye hak kazanmak için seyahati kalkıştan sonraki 48 saat içinde iptal etmeniz gerekir.

Dişli hırsızlığına karşı koruma

Birçok gezgin, seyahatlerine telefon, dizüstü bilgisayar veya kamera gibi bazı donanımları getirmek isteyecektir. Seyahat sigortası poliçesi, kaybolan veya hasar gören eşyaları kapsar, ancak bu limit 1.000$’a kadar olabilir.

Ev sahibi veya kiracı sigortası, dünya çapında seyahat ederken kişisel eşyalarınızı daha fazla koruyabilir, bu nedenle bu poliçe kapsamlarını da gözden geçirin. Bilgisayarınız, kameranız, kulaklıklarınız ve diğer cihazlarınız gibi eşyaların değiştirilmesi pahalı olabilir; bu nedenle bazılarını evde bırakın veya onları korumak için hırsızlığa karşı bir seyahat çantası satın alın.

READ  IACS yeni üyesi Dirk Lloyd'u ağırlıyor

Tıbbi acil durum sigortası ve acil tıbbi tahliye

Acil tıbbi sigorta ve tıbbi tahliye teminatı, seyahatiniz sırasında hastalanmanız veya kaza geçirmeniz ve tıbbi olarak ülkeden tahliye edilmeniz gerekmesi durumunda teminat sağlar.

Kapsamı ABD’deki ağ dışı sağlayıcıları kapsamayabilecek bir sağlık sigortanız varsa, seyahat sağlık sigortasına sahip olmak, faturanın tamamını ödemeden ihtiyacınız olan bakımı almanıza olanak tanır.

Kiralık araç koruması

Kiralık araba teminatı, bazı seyahat sigortası sağlayıcıları ve kredi kartı şirketleri tarafından sunulan, kiralık arabanın hasarını ve bazen bir kazaya karışmanız durumunda kazara ölüm veya parçalanmayı kapsayan teminattır. Teminatlar poliçeye göre değişir ve En iyi seyahat sigortası Şirketler yurt dışında araç kullanırken nelerin kapsanıp kapsanmadığını açıkça tanımlıyor.

Seyahat iptal sigortası

Standart bir seyahat sigortası poliçesi genellikle kaybettiğiniz parayı size geri ödeyecektir Seyahat iptali Bir limite kadar — ancak hiçbir nedenle iptal edemezsiniz. Bebek bakıcınız veya köpek gezdiriciniz düştüğü için bir seyahati iptal etmek zorunda olduğunuzu varsayalım. İade edilmeyen seyahat masraflarınız nedeniyle başınız dertte olacaktır. Standart bir seyahat sigortası poliçesinde iptal kapsamına giren olaylar genellikle aşağıdaki gibi acil durumlardır:

  • Sert hava koşulları (bazı doğal afetler hariç olabilir)
  • Yol arkadaşının hastalığı veya hastalığı
  • Hastane
  • Bir aile üyesinin ölümü
  • Juri görevi
  • Askeri emirler