Mart 29, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Turks ve Caicos Adaları’nda iklim sürdürülebilirliği kıyı koruma ve yönetimi çalışması başlatıldı

D.Fiziksel Planlama ve Altyapı Geliştirme Bakanlığı (PPIT), Turks ve Caicos Adaları hükümetinin üç projesinden biri olan İklim Esnekliği Kıyı Koruma ve Yönetim Anketi’nin başlatılmasının Karayip Kalkınma Bankası tarafından finanse edildiğini duyurdu ( CDP).

Bu çalışmanın temel amacı, sosyal içerik ve cinsiyet eşitliği politikalarını içeren iklim karşıtı yaklaşımlar kullanarak hükümetin Turks & Caicos Adaları kıyılarını yönetme becerisini geliştirmektir.

Bu, Grand Durk, Salt Kay ve Providentials and Providentials ve Grand Dirk için bir kıyı yönetim planı hazırlanarak fizibilite çalışması ve kıyı koruma çalışması için ön ve kapsamlı tasarım yoluyla sağlanacaktır.

Proje, birinci sınıf çok yönlü mühendislik ve çevre danışmanlığı hizmetleri sunarak insanlar ve gezegenimiz üzerinde olumlu ve kalıcı bir etki yaratmaya kendini adamış uluslararası bir şirket olan CBCL Limited’e verildi.

PPIT Bakanı proje hakkında yorum yapıyor. Aguirre Misic şunları söyledi: “Grand Durk’un ön caddesindeki dalgaların çarpışmasından bu adalarda iklim değişikliğinin karşı karşıya olduğu gerçek zorlukların farkındayız; Salt Gail Dean’deki rıhtımda hasar; önümüzdeki yıllarda güçlü deniz fırtınaları bekleniyor. Turks ve Caicos Adaları gibi daha küçük ada ulusları, Küresel iklim değişikliğine ölçülebilir bir şekilde katkıda bulunmuyoruz, ancak küresel ısınma devam ettikçe zarar görecek olan biziz.Çok önemli.

CBCL Ltd. ‘S Ziyareti Saha Ziyaretleri, 14 Şubat 2021’de, PPID Bakanı, Sayın Akierra Missick, Bölge Komiseri Wilson ve Salt Bay’deki Müdür Yardımcısı Mark McAulay tarafından yönetilen Bayındırlık Proje Yönetimi Bölümü’nün kıdemli üyeleri ile başladı. Grand Durk’taki DECR ve su sporları operatörleri ile saha ziyaretleri ve ortak katılımı bu hafta devam edecek. CBCL Limited Group, 20 Şubat 2022’ye kadar adalarda. Ziyaretin ardından ekip, ilk bulgularını Turks & Caicos Adaları Hükümeti’ne sunacak.

READ  Halk müziği ile tutkulu rock'ı canlandırıyor - Yükselen sanatçı Justin Dirk Assets, en son EP'si ile