Haziran 16, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Turks ve Caicos Golf Derneği, Karayipler Klasik Turnuvası 2023’ü kazandı

Turks ve Caicos Golf Derneği, Karayipler Klasik Turnuvası 2023’ü kazandı
Turks ve Caicos Adaları, Dominik Cumhuriyeti Casa de Campo’da üç gün süren yarışmanın ardından 29 Nisan 2023’te 27. yıllık Karayip Klasik golf turnuvasını kazandı.

Karayip Klasiği, Karayip Golf Birliği tarafından düzenlenen rekabetçi golfün en önemli olaylarından biridir. Turks ve Caicos Adaları, Porto Riko, Guadeloupe, Bahamalar, Jamaika, Trinidad ve Tobago, Dominik Cumhuriyeti, Barbados, Cayman Adaları, Martinik, Saint Lucia ve Amerika Birleşik Devletleri Virgin Adaları dahil olmak üzere 12 ülkeden amatörlerin katılımına izin veriyor.

Turks ve Caicos Adaları Golf Birliği Başkan Yardımcısı Mark Fulford, “72 kişilik bir golfçü grubunu memleketimiz Casa de Campo’ya götürerek, Turks ve Caicos Adaları iyi temsil edildi. Turks ve Caicos bayrağını taşımaktan ve bu turnuvayı kazanmaktan gurur duyuyoruz. Bu yılki takımın bir parçası olmak için zamanlarını, yeteneklerini ve paralarını harcayan golfçülere özel bir teşekkür. Umarım seneye daha büyük bir takımla sahaya çıkarız. “

TCI Spor Direktörü Jared Forbes, TCI Golf Birliği ve Milli Takım ile birlikte Caribbean Golf Classic’e gitti ve TCI Golf takımının etkileyici bir duruş ve performans sergilediğini görmekten çok memnun oldu.

Forbes, “Golf, sonsuz olasılıkları olan harika bir spor ve Türk Adalı gençlerin bu sporu yapmalarını tavsiye ediyorum. TCI’ı temsil eden oyuncuların muhteşem başarılarını alkışlıyorum!”

Royal Turks ve Caicos Golf Kulübü Baş Golf Profesyoneli Sean Wilson şunları söyledi: “Ülkeyi gururla temsil eden ve TCIGA adına kupaları her üç bölümde de geri getiren Turks ve Caicos takımı için bu büyük bir galibiyet! Ülkenin golf tarihinde çok gurur verici bir an.”

Karayip Golf Birliği tarafından düzenlenen ve CGA’nın on iki üye ülkesinden birinin ev sahipliği yaptığı Karayip Klasiği, her üye ülkeden sınırsız sayıda oyuncunun on sekiz oyuncuyla oynadığı bireysel ve takım etkinliğidir. Her gün delikler.

READ  Türkler, İsrail cumhurbaşkanının ziyaretini protesto etmek için Ankara'da miting yaptı

Turks ve Caicos takımı toplamda en fazla puanı topladı ve 27 yıl sonra ilk kez George Noon Kupası’nı kazandı! Turks ve Caicos erkek takımı Robert Grell Kupası’nı ve Turks ve Caicos kadın çifti Mun Barrow Kupasını kazandı.

Bireysel kazananlar arasında Audrey Hardy 2. LF 7, Carol Brown 1. LF 6, Lucy Bullard 2. LF 5, Kerry Wessinger 1. LF 4, Christina Pretorius 2. LF 3, Andrea Todd yer aldı. LF 1 bölümünde 2. sıra.

Erkeklerde MB kategorisinde Justin Simons 3., M6 uçuşunda Jonathan Kattan 1., M5 uçuşunda Jared Forbes 2., M4 uçuşunda Terry Gula 3. ve M3 uçuşunda Carl DeFazio 2. oldu.