Mayıs 27, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Turks ve Caicos plajları CARBA sertifikası aldı

Turks ve Caicos plajları CARBA sertifikası aldı

Karayip Halk Sağlığı Kurumu (CARPHA) yakın zamanda Beach Turks ve Caicos Resort’u uluslararası alanda tanınan, sağlıklı ve güvenli bir turizm merkezi olarak onayladı. Karayipler bölgesinde hastalıkların önlenmesi, sağlığın geliştirilmesi ve sağlık sisteminin güçlendirilmesi Ajansın kilit alanları olduğundan, Plajların bu gerekliliklere tam uyumu sağlanmaktadır.

CARPHA’nın Sağlıklı Güvenli Turizm (HST) mührü, turizm için proaktif sağlık önlemleri uygulayan turizm şirketleri ve destinasyonlar için ölçülebilir ve doğrulanabilir bir gezgin sağlık güvencesi ve tanınma ödülüdür.

Gezginler artık güvenli bir tatil destinasyonu olarak bir tesisi seçme konusunda daha fazla güvenceye ve güvene sahip.

CARPHA Gözetim, Hastalık Önleme ve Kontrol Direktörü Dr. Lisa Indar, şunları paylaştı: “Misafirlerin ve mürettebat üyelerinin sağlıklı ve güvenli bir ortama sahip olmasını sağlamaya yönelik özveri ve bağlılıklarından dolayı Turks ve Caicos Plajlarını tebrik ederiz.”

Dr. Indar sözlerine şöyle devam etti: “Bulaşıcı hastalıkları önlemeye ve kontrol etmeye yönelik bu eğitim ve sertifikasyon, tesisin ve Sağlık ve Turizm Bakanlıklarının bölgeyi turistler için güvenli olarak pazarlamasına olanak tanıyor. Turizm, Çevre, Miras, Denizcilik, Oyun ve Afet Yönetimi Bakanı Josephine Connolly ve Sağlık ve İnsani Hizmetler Bakanı Shaun Malcolm’a çalışmalarından dolayı teşekkür edilmelidir.

Genel Müdür James McNally şunları kaydetti: “Beach Turks ve Caicos, Sağlık Bakanlığı ile her zaman yakın işbirliği içinde çalıştı ve biz de CARBA ile harika bir ilişki kurduk. Grup olarak, kuruluşun kapsayıcı misyonunun, halk sağlığı sorunlarına yanıt vermek ve halk sağlığı hedeflerine ulaşmak için stratejik rehberlik ve destek sağlayarak Karayipler’deki insanların sağlığını ve refahını iyileştirmek olduğunu anlıyoruz.